ločena pogodba za nakup plovila in prikolice

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

bledno1
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 13:21

ločena pogodba za nakup plovila in prikolice

OdgovorNapisal/-a bledno1 » Sr Avg 31, 2011 13:27

Spoštovani!

ali mora biti nujno narejena ločena kupoprodajna pogodba za plovilo z motorjem in prikolico, gre se ze čoln 5m in naletno prikolivo z tretjo tablico?

Hvala za odgovore, lp Robert
Uporabniški avatar
BohVar
Kapitan
Prispevkov: 183
Pridružen: To Apr 20, 2010 15:02
Kraj: Okolica LJ

OdgovorNapisal/-a BohVar » Sr Avg 31, 2011 13:29

Da, zaradi dokazila lastništva pri naslednji registraciji (oz. tehničnem pregledu, če je prikolica do 750kg oz. vožena s tretjo tablico) prikolice..... :wink:
Hodi v planine in plovi po morju dokler je še čas, ker prišel bo čas, ko ne bo več čas, in kmalu bo ta čas!
bledno1
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 13:21

OdgovorNapisal/-a bledno1 » Sr Avg 31, 2011 14:41

hvala za odgovor, kajti prodajalec pravi, da lahko kar skupaj, da je tudi on tako kupil :-), lp R
Uporabniški avatar
BohVar
Kapitan
Prispevkov: 183
Pridružen: To Apr 20, 2010 15:02
Kraj: Okolica LJ

OdgovorNapisal/-a BohVar » Sr Avg 31, 2011 14:51

Načeloma lahko, je pa pri urejanju oz. podaljšanju teh. pregleda oz. registraciji lažje in bolj pregledno. Morebiti, boš tudi ti kdaj prodajal prikolico posebej. V tem primeru, pa je sploh fajn, da imaš ločeni zadevi.... :?
Hodi v planine in plovi po morju dokler je še čas, ker prišel bo čas, ko ne bo več čas, in kmalu bo ta čas!
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Sr Avg 31, 2011 15:42

Sem siguren da imaš izvenkrmni motor gor.Moje izkušnje pravijo tri pogodbe, se pravi za plovilo ena, za motor druga in za prikolico tretja pogodba.
Ure dnevi leta tečejo....
janadino
Admiral
Prispevkov: 3977
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Sr Avg 31, 2011 15:46

Tudi gospod v modrem lahko vpraša po lastništvu, če imaš original pogodbo posebaj od prikolice zraven ne bo problemov. Razlika pri nakupu čolna je edino lahko, da moraš plačati dvakrat overitev, celih 1,06EUR več.
Guma je guma, zaenkrat.
bledno1
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 13:21

OdgovorNapisal/-a bledno1 » Če Sep 01, 2011 08:56

HVALA vsem, lp R
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Sep 01, 2011 10:20

Razen, ce je potrebna identifikacija, potem pa stane 16€...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov