Kar precej je govora o uvozu plovil iz italije, avstrije in nemcije. Mene pa zanima kako je z Svico.
Kaj vse je potrebno ce bi zelel pripeljati coln iz svice in ga registrirat pri nas.
uvoz plovila iz svice
Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1
Švica ni članica EU.
Overjena kupoprodajna pogodba ali račun.
Izpis iz Švicarskega registra plovil.
Ocariniti in plačati DDV.
Če je plovilo grajeno po letru 1998 certifikat proizvajalca in izjavo o skladnosti gradnje(conformity).
Če je plovilo grajeno pred letom 1998 in nikoli ni bilo vpisano v EU register plovil,
je možnost opraviti CE pri kakem klasifikacijskem zavodu pri nas(Germanishe loyd,Rina, Biro veritas )vendar mora biti plovilo in motor v bistvu že grajen po EU normah ,ki veljajo po 98.Drugače se plovila ne da vpisati.
Overjena kupoprodajna pogodba ali račun.
Izpis iz Švicarskega registra plovil.
Ocariniti in plačati DDV.
Če je plovilo grajeno po letru 1998 certifikat proizvajalca in izjavo o skladnosti gradnje(conformity).
Če je plovilo grajeno pred letom 1998 in nikoli ni bilo vpisano v EU register plovil,
je možnost opraviti CE pri kakem klasifikacijskem zavodu pri nas(Germanishe loyd,Rina, Biro veritas )vendar mora biti plovilo in motor v bistvu že grajen po EU normah ,ki veljajo po 98.Drugače se plovila ne da vpisati.
To zadnje si dobro napisal...
nimaš kaj, tako to je, kljub vedno več in boljšim šolam, je na svetu vedno več debilov
nimaš kaj, tako to je, kljub vedno več in boljšim šolam, je na svetu vedno več debilov
Nazadnje spremenil Tex, dne Po Okt 19, 2015 19:51, skupaj popravljeno 1 krat.

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
-
deserteagle
- Kapitan fregate
- Prispevkov: 111
- Pridružen: Pe Okt 22, 2010 18:56
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov
