uvoz plovila iz svice

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

matjaz007
Viceadmiral
Prispevkov: 375
Pridružen: To Jan 27, 2009 15:16
Kraj: Radenci-Premantura

uvoz plovila iz svice

OdgovorNapisal/-a matjaz007 » Pe Sep 02, 2011 21:22

Kar precej je govora o uvozu plovil iz italije, avstrije in nemcije. Mene pa zanima kako je z Svico.
Kaj vse je potrebno ce bi zelel pripeljati coln iz svice in ga registrirat pri nas.
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

OdgovorNapisal/-a val » Pe Sep 02, 2011 21:51

Švica ni članica EU.


Overjena kupoprodajna pogodba ali račun.
Izpis iz Švicarskega registra plovil.
Ocariniti in plačati DDV.
Če je plovilo grajeno po letru 1998 certifikat proizvajalca in izjavo o skladnosti gradnje(conformity).

Če je plovilo grajeno pred letom 1998 in nikoli ni bilo vpisano v EU register plovil,
je možnost opraviti CE pri kakem klasifikacijskem zavodu pri nas(Germanishe loyd,Rina, Biro veritas )vendar mora biti plovilo in motor v bistvu že grajen po EU normah ,ki veljajo po 98.Drugače se plovila ne da vpisati.
matjaz007
Viceadmiral
Prispevkov: 375
Pridružen: To Jan 27, 2009 15:16
Kraj: Radenci-Premantura

OdgovorNapisal/-a matjaz007 » Pe Sep 02, 2011 23:03

Hvala za odgovor. Imamo zlahto ob zurichskem jezeru in bi bila moznost kaj pametnega najt. Se mi je kar zdelo. Kar nekaj. Pravzaprav mi ni nikoli bilo najbolj jasno da kljub globalizaciji obstaja vedno vec ovir in kompliciranja.
Se enkrat hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Po Sep 12, 2011 15:39

To zadnje si dobro napisal...
nimaš kaj, tako to je, kljub vedno več in boljšim šolam, je na svetu vedno več debilov :lol:
Nazadnje spremenil Tex, dne Po Okt 19, 2015 19:51, skupaj popravljeno 1 krat.
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
deserteagle
Kapitan fregate
Prispevkov: 111
Pridružen: Pe Okt 22, 2010 18:56

OdgovorNapisal/-a deserteagle » Po Sep 12, 2011 16:55

:D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov