Dostop do interneta iz plovila

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Jun 06, 2010 18:36

Zanimiva informacija!
A so znane konkretne pozicije EDUROAM oddajnikov?
A z navadnim notebookom ne moreš lovit tega signala?
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Po Jun 07, 2010 00:41

--- na ZS
Nazadnje spremenil Gaso, dne Sr Jun 09, 2010 20:49, skupaj popravljeno 1 krat.
blze
Admiral
Prispevkov: 943
Pridružen: Ne Maj 02, 2010 17:41
Kraj: Il. Bistrica-Selce
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a blze » Po Jun 07, 2010 07:05

Mogoče tudi veš kaj če je tole na krku? Namreč sem probavam mal sz telefonam in sem lovil samo hotspot ki je plačljiva in pa od wireless antene šilo, ki pa itak ne gre povezat na internet :)
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Jun 07, 2010 10:49

Gaso
Imam EDUROAM dostop. Imam notebook, ki ima vgrajeno wifi anteno. Ne morem menjati kartice, vsaj mislim da ne.

A bi bil npr. tale adapter ok
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_3258_1004002_TP-Link_WN722N_150Mbps_brezzicna_USB_mrezna

Anteno bi imel pa tako, da bi jo po potrebi postavil na streho kabine. Zaenkrat ne bi vlekel kablov v jambor. Katero anteno predlagaš?
nuvolari
Viceadmiral
Prispevkov: 400
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 06:36
Kraj: bled

OdgovorNapisal/-a nuvolari » Po Jun 07, 2010 21:13

hmm zanimiva zadeva..a moraš pol imeti obe antene-uno za15 in tisto za 30 al je dovolj samo tista za v notebooka
Veritas et Aequitas
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » To Jun 08, 2010 00:12

... na ZS
Nazadnje spremenil Gaso, dne Sr Jun 09, 2010 20:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jun 08, 2010 12:01

Kako je z napajanjem malo boljše antene? A se napaja direktno iz PCja ali potrebuje dodatno externo napajanje?
Gaso, hvala za vse odgovore, se mi bo prikazala Marija, če bo tole delovalo in ne vidim razloga, da ne bi.
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » To Jun 08, 2010 23:46

... na ZS
Nazadnje spremenil Gaso, dne Sr Jun 09, 2010 20:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Jun 09, 2010 12:57

Sem v akademski ustanovi in imam urejen EDUROAM in mi dela na vseh fakultetah ipd., kjer je EDUROAM signal. A moram, tu kjer ti omenjaš, imeti še kakšen dodaten certifikat?
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Sr Jun 09, 2010 14:17

.... na ZS
Nazadnje spremenil Gaso, dne Sr Jun 09, 2010 20:50, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Jun 09, 2010 14:21

Imam visto in clienta, še USB Wifi in anteno nabavim in sprobam.
Super, hvala.
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Sr Jun 09, 2010 20:51

Se opravičujem, ampak sumim da je nekdo videl moje poste, ki jih nebi smel, trenutno mi ne delajo vsa username SLO gesla, HR pa, tako da mi je malo sumljivo, vse skupaj, je hudič če ima človek dolg jezik, pa v dobri veri hoče pomagati.

Dajte me raje na ZS kontaktirat glede te zadeve.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Jun 10, 2010 00:07

Šit. Upam, da kmalu urediš zadevo!
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Če Jun 10, 2010 15:36

Vse je OK, zrušil se je server za avtentikacijo v Sloveniji, avtentikacija se dela na serverju ustanove, kjer je bil dodeljen account, ta pa se je zrušil, takšne informacije sem dobil danes, zadevo so že uredili.
Spet dela vse OK, tako da je bil preplah odveč. Ampak vseeno dajmo raje to debatirat preko ZS ali pa ob piru.
francelj
Admiral
Prispevkov: 1097
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a francelj » Pe Jun 18, 2010 10:39

Pozna kdo nastavitve za Vipnet ali Cronet podatkovna paketa.
V USB modemih vem, da so že vpisane. Če bi hotel kupiti samo SIM kartico in jo uporabiti v svojem telefonu, bi pa potreboval uporabniško ime, geslo in klicno številko. Pri Simobilu je to npr.: Simobil, internet, #999 (za številko nisem prepričan, je pa nekaj takega)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov