Režimi v marinah na hrvaškem
Moderatorji: moderator2, moderator
To drži , pravilniki so jasni in že kar nekaj časa v veljavi . Pri nas oz. v EU ni nič drugače ...vsaka storitev ki je na tujem teritoriju opravljena mora biti evidentirana in obdavčena , torej v kolikor pride inšpektor v marino je lahko težava ...čeprav to zgleda da ni taka huda reč...ampak treba je upoštevat da je to tudi carinski prostor (ne vse marine...) in zato previdnost glede tega ni odveč.
LP
LP
SeaFun
Rodman Ventura 890
Rodman Ventura 890
Pozdravljeni,
moram povedat da pri "nas" v Umagu lansko leto nismo imeli nikakršnih problemov in pa je pri pripravi čolna pomagalo 6 prijateljev, cela dva dni in to vsem na očem ker smo bili stacionirani pri vhodu marine Med tednom je pa še serviser iz Slovenije prišel in naredil servis "na fuš". Nikogar nismo prijavili, no še na pamet mi ni prišlo, pa še serviserji iz marine so nam kar nekajkrat posodili kar nam je zmanjkalo od orodja. Upam da to ni bila le sreča ampak da bo kar praksa. No, ali pa le ženski čari.....
lp vsem
Irena
moram povedat da pri "nas" v Umagu lansko leto nismo imeli nikakršnih problemov in pa je pri pripravi čolna pomagalo 6 prijateljev, cela dva dni in to vsem na očem ker smo bili stacionirani pri vhodu marine Med tednom je pa še serviser iz Slovenije prišel in naredil servis "na fuš". Nikogar nismo prijavili, no še na pamet mi ni prišlo, pa še serviserji iz marine so nam kar nekajkrat posodili kar nam je zmanjkalo od orodja. Upam da to ni bila le sreča ampak da bo kar praksa. No, ali pa le ženski čari.....
lp vsem
Irena
Ja res je, vse kar je napisala Irena to drži.
serviserji v Umagu ti pomagajo z kakšnim orodjem in tako naprej, vse dokler ne izvejo za kakšno konkurenco in to tik pred nosom v matični marini.
Moj prijatelj je imel Leta 2005 velike probleme z šefom serviserjev ker si je na kar konkretno veliko barko povabil slovenskega uradnega serviserja Yanmar motorjev in je blo kar nekaj hudih besed izrečenih, a k sreči brez kakšnih večjih kazni in sankcij marine, ki bi lahko sledile dogodkom.
Moram pa priznat, da pri nas v ACI PULA marini nimamo nobenih
problemov kdo ti dela antifouling in kdo servis itd
ker še avta nimaš kje pustit, kaj šele čolna
serviserji v Umagu ti pomagajo z kakšnim orodjem in tako naprej, vse dokler ne izvejo za kakšno konkurenco in to tik pred nosom v matični marini.
Moj prijatelj je imel Leta 2005 velike probleme z šefom serviserjev ker si je na kar konkretno veliko barko povabil slovenskega uradnega serviserja Yanmar motorjev in je blo kar nekaj hudih besed izrečenih, a k sreči brez kakšnih večjih kazni in sankcij marine, ki bi lahko sledile dogodkom.
Moram pa priznat, da pri nas v ACI PULA marini nimamo nobenih
ker še avta nimaš kje pustit, kaj šele čolna
Težko je razumeti, da lastnik plovila (plačnik letnega veza v vodi in dni na suhem) na svoje plovilo NE SME pripeljati npr. pooblaščenega serviserja svoje znamke plovila. Teh pravil evropska zakonodaja ne pozna. Če barko preko vikenda popravlja "fušar" je pa seveda kaznivo v vseh državah in ne samo v RH. Torej hrvaške marine s svojimi internimi pravilniki ščitijo svoje najemnike (mehanike, električarje, plastičarje itd).
Tudi sam sem nekoč naletel na očitek v eni od ACI-jevih marin. Češ saj smo mi tukaj za popravila bark.
Ampak dejstva, da večina nas ne koristi njihovih storitev so si krivi popolnoma SAMI. V preteklosti so ljudem (predvsem nemcem) zaračunavali servise in material, v resnici pa so samo oprali motor/nogo. Tako bo potrebno kar nekaj let, da se bo zgradilo ponovno zaupanje. Menim, da bi malokdo od nas vozil s seboj serviserja, če bi mu domač v Dalmaciji nudil ekvivalentno storitev za enako ceno ! Seveda to moje razmišljanje ne velja za vse in povsod. Za večino pa bi si kar upal trditi. Ampak pustimo času čas. Recesija bo tudi med navtiko marsikoga "prizemljila" za kar pa je konec koncev že skrajni čas.
lp
___________________________________________________
good girls go to heaven, bad girls go everywhere !
Tudi sam sem nekoč naletel na očitek v eni od ACI-jevih marin. Češ saj smo mi tukaj za popravila bark.
Ampak dejstva, da večina nas ne koristi njihovih storitev so si krivi popolnoma SAMI. V preteklosti so ljudem (predvsem nemcem) zaračunavali servise in material, v resnici pa so samo oprali motor/nogo. Tako bo potrebno kar nekaj let, da se bo zgradilo ponovno zaupanje. Menim, da bi malokdo od nas vozil s seboj serviserja, če bi mu domač v Dalmaciji nudil ekvivalentno storitev za enako ceno ! Seveda to moje razmišljanje ne velja za vse in povsod. Za večino pa bi si kar upal trditi. Ampak pustimo času čas. Recesija bo tudi med navtiko marsikoga "prizemljila" za kar pa je konec koncev že skrajni čas.
lp
___________________________________________________
good girls go to heaven, bad girls go everywhere !
V marini Punat je imel eden najbolj pozanih SLO serviserjev velike probleme... Na rampi pri receptorju je celo visela njegova slika, kot tiralica!!! No sedaj plača dan v marini in ga pustijo pri miru...
To da lahko v EU delaš kjerkoli ni čisto res. Slovenska firma nima v Italiji in ostalih EU državah kaj iskat! Če te najdejo njihovi dacarji si v velikem sranju. Storitev se opravlja v Italiji, torej nekaj ne štima z DDV-jem!!! Izjema je samo intelektualno delo oziroma prodajanje znanja. To pa lahko počneš kjerkoli... Jaz recimo občasno predavam na Hrvaškem in je to povsem v skladu z našo in njihovo zakonodajo. DDV se plača pri nas oziroma se izda račun brez DDV.
Slovenski pooblaščeni serviser pa nima v Umagu kaj iskat!
Glede "fušanja", to pa je itak prepovedano povsod.
Ko pa ti pomagajo prijatelji, je pa to podjebavanje!!!
LP
To da lahko v EU delaš kjerkoli ni čisto res. Slovenska firma nima v Italiji in ostalih EU državah kaj iskat! Če te najdejo njihovi dacarji si v velikem sranju. Storitev se opravlja v Italiji, torej nekaj ne štima z DDV-jem!!! Izjema je samo intelektualno delo oziroma prodajanje znanja. To pa lahko počneš kjerkoli... Jaz recimo občasno predavam na Hrvaškem in je to povsem v skladu z našo in njihovo zakonodajo. DDV se plača pri nas oziroma se izda račun brez DDV.
Slovenski pooblaščeni serviser pa nima v Umagu kaj iskat!
Glede "fušanja", to pa je itak prepovedano povsod.
Ko pa ti pomagajo prijatelji, je pa to podjebavanje!!!
LP
-
EL CAPITANO
- Admiral
- Prispevkov: 860
- Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
- Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula
- dole
- Viceadmiral
- Prispevkov: 377
- Pridružen: Če Mar 05, 2009 16:38
- Kraj: gorenjska - center galaksije
Zato, da ti dajo vedeti kdo je šef, pa četudi je šef nima pojma kako se rečem streže.
Jest mam za une dol ime sestavljeno iz dveh besed pa ga rajš ne bom povedal.
Kr naj se delajo norca ampak, saj se delajo norca sami iz sebe. Tako ali tako jih bo recesija zajela do konca. Pa že tako jamrajo da nimajo za žvet, vsaj tako poslušam čičote ze tri leta.
Upam, da se bodo že enkrat pričeli kaj boljš obnašat, druagč jim je treba samo kajle spušat od zadaj pa je. (sploh severni jadran ti so obupni)
Jest mam za une dol ime sestavljeno iz dveh besed pa ga rajš ne bom povedal.
Kr naj se delajo norca ampak, saj se delajo norca sami iz sebe. Tako ali tako jih bo recesija zajela do konca. Pa že tako jamrajo da nimajo za žvet, vsaj tako poslušam čičote ze tri leta.
Upam, da se bodo že enkrat pričeli kaj boljš obnašat, druagč jim je treba samo kajle spušat od zadaj pa je. (sploh severni jadran ti so obupni)
dole, tale tvoj komentar pove vse.......... ko domačini spoznajo par takih kot si ti, kaj misliš, si mislijo o slovencih ....... sicer se pa ni za bat, verjetno se izogibaš hrvaške
no, hotel sem to povedati - pri podpisu pogodbe naj bi bila vsakemu znana pravila, ki veljajo v marini, zato ne razumem zakaj tak bes nekaterih, če se marina pravil drži. Razen popisa posadke, ni nobenega dokaza, da je "pomočnik" prijatelj, po lastnih izkušnjah ( v severnem jadranu!!!!
sem se pa vedno, kadar je bilo karkoli "na meji dovoljenega" prej pozanimal, vprašal, se pogovoril, pa ni bilo skoraj nikoli problema, čeprav se "kao ne bi smelo".kjerkoli, marine sploh ne štejem, ker jih ne uporabljam, ampak imam v mislih priveze, parkirišča,....
no, hotel sem to povedati - pri podpisu pogodbe naj bi bila vsakemu znana pravila, ki veljajo v marini, zato ne razumem zakaj tak bes nekaterih, če se marina pravil drži. Razen popisa posadke, ni nobenega dokaza, da je "pomočnik" prijatelj, po lastnih izkušnjah ( v severnem jadranu!!!!
EL CAPITANO napisal/-a:Admin tole pa ne razumemKo pa ti pomagajo prijatelji, je pa to podjebavanje!!!
Mogoče sem se malo nejasno izrazil... Podjebavanje je bilo mišljeno s strani osebja marine, kot je že napisal "mcar".
Je pa tudi res, da je zelo težko potem realno kontrolirati in ugotavljati kdo je prijatelj in kdo pooblaščeni ali pa nepooblaščeni serviser iz Slovenije...
Tukaj sta dva problema. Prvi je plačilo takse marini za delo v njej, kar se mi zdi OK in je potrebno praktično povsod po svetu. S tem plačaš uporabo WC, tuš, elektriko, "obrabo asfalta"...
To, da pa SLO podjetje dela na HR ozemlju, to pa je sporno, pa ne do marine in njihovega servisa (tu je le "fovšija"), temveč je sporno po davčnih predpisih in predpisih o delu.
LP
Kr en mislim da nimaš prav ... nikjer ni prepovedano (noben zakon tega ne prepoveduje) da na svojo barko pripelješ serviserja po lastni izbiri ...razlika je nekje drugje , serviser mora imet urejen status za opravljanje storitev na tujem teritoriju ...skratka zadeva ni tako preprosta kot morda zgleda na prvi moment . Praviloma ( v vseh EU drzavah ) bi se moral prijaviti oz. svojo storitev prijaviti dotični davčni upravi ter imeti dovoljenje lastnika marine..skladišča ali prostora. Pač zavedati se je treba da je marina tuj teritorij in se je treba ravnati po predpisih...še nekaj je zelo važno , v primeru da se kateremu izmed prijateljev ali serviserjev zgodi kaka nesreča-poškodba (ne daj bože) , potem šele nastane štala ...ko priletijo vsi inšpektorji pa začnejo preverjat vse papirje ...prvo po domače najebe osebje marine ker je to dovolilo potem še vsi ostali...
Tako da sam bi reku da je treba vsak predpis v miru prebrat , ker sam verjamem da niso predpisi tako narejeni da nas "zajebavajo" ampak imajo svoj pomen ...kateri pa žal niso zmeraj za vse ugodni .
LP
Tako da sam bi reku da je treba vsak predpis v miru prebrat , ker sam verjamem da niso predpisi tako narejeni da nas "zajebavajo" ampak imajo svoj pomen ...kateri pa žal niso zmeraj za vse ugodni .
LP
SeaFun
Rodman Ventura 890
Rodman Ventura 890
Se 100% strinjam SeaFun.
Mi je pa prišlo nekaj na misel... Če se z barko odpelješ na na sredino in tam narediš, potem pomoje nisi v prekršku...??? Barka je namreč ozemlje države pod katero zastavo pluje... In če ti recimo SLO serviser dela servis na sredini vode in ne v marini, potem dejansko tega ne počne na Hrvaškem...??? Kaj pravite?
LP
Mi je pa prišlo nekaj na misel... Če se z barko odpelješ na na sredino in tam narediš, potem pomoje nisi v prekršku...??? Barka je namreč ozemlje države pod katero zastavo pluje... In če ti recimo SLO serviser dela servis na sredini vode in ne v marini, potem dejansko tega ne počne na Hrvaškem...??? Kaj pravite?
LP
admin napisal/-a:Se 100% strinjam SeaFun.
Mi je pa prišlo nekaj na misel... Če se z barko odpelješ na na sredino in tam narediš, potem pomoje nisi v prekršku...??? Barka je namreč ozemlje države pod katero zastavo pluje... In če ti recimo SLO serviser dela servis na sredini vode in ne v marini, potem dejansko tega ne počne na Hrvaškem...??? Kaj pravite?![]()
LP
Ko pride policija, moras imeti crew list in vse servisere gor.
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov
