Režimi v marinah na hrvaškem

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1211
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Po Mar 30, 2009 09:34

Mislim, da imajo nekaj podobnega v pravilnikih že dolgo. Je pa odvisno od marine do marine kako to prakticirajo.
Pri nas imamo kar srečo, še nikdar se ni nihče vtaknil v to kdo dela. Po drugi strani pa je res, da smo vsi bolj-ali-manj sorodniki ali pa sosedje iz marine.
SeaFun
Kontraadmiral
Prispevkov: 252
Pridružen: To Jan 08, 2008 13:41
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a SeaFun » Po Mar 30, 2009 10:34

To drži , pravilniki so jasni in že kar nekaj časa v veljavi . Pri nas oz. v EU ni nič drugače ...vsaka storitev ki je na tujem teritoriju opravljena mora biti evidentirana in obdavčena , torej v kolikor pride inšpektor v marino je lahko težava ...čeprav to zgleda da ni taka huda reč...ampak treba je upoštevat da je to tudi carinski prostor (ne vse marine...) in zato previdnost glede tega ni odveč.

LP
SeaFun
Rodman Ventura 890
Uporabniški avatar
Irena
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 73
Pridružen: Pe Nov 23, 2007 12:11
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Irena » Po Mar 30, 2009 12:53

Pozdravljeni,

moram povedat da pri "nas" v Umagu lansko leto nismo imeli nikakršnih problemov in pa je pri pripravi čolna pomagalo 6 prijateljev, cela dva dni in to vsem na očem ker smo bili stacionirani pri vhodu marine Med tednom je pa še serviser iz Slovenije prišel in naredil servis "na fuš". Nikogar nismo prijavili, no še na pamet mi ni prišlo, pa še serviserji iz marine so nam kar nekajkrat posodili kar nam je zmanjkalo od orodja. Upam da to ni bila le sreča ampak da bo kar praksa. No, ali pa le ženski čari..... :wink:

lp vsem

Irena
SeaFun
Kontraadmiral
Prispevkov: 252
Pridružen: To Jan 08, 2008 13:41
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a SeaFun » Po Mar 30, 2009 15:57

Irena to drži , kar si napisalal , tudi v Punatu še ni bilo nobenega problema kar jaz vem. Treba je pa samo vedeti da predpisi obstajajo in če hoče kdo komu"zakomplicirat" zadevo ima vso podlago in pogoje.

LP
SeaFun
Rodman Ventura 890
Mariachi
Kapitan fregate
Prispevkov: 119
Pridružen: Pe Jun 20, 2008 09:04
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Mariachi » Po Mar 30, 2009 16:35

Ja res je, vse kar je napisala Irena to drži.
serviserji v Umagu ti pomagajo z kakšnim orodjem in tako naprej, vse dokler ne izvejo za kakšno konkurenco in to tik pred nosom v matični marini.
Moj prijatelj je imel Leta 2005 velike probleme z šefom serviserjev ker si je na kar konkretno veliko barko povabil slovenskega uradnega serviserja Yanmar motorjev in je blo kar nekaj hudih besed izrečenih, a k sreči brez kakšnih večjih kazni in sankcij marine, ki bi lahko sledile dogodkom.

Moram pa priznat, da pri nas v ACI PULA marini nimamo nobenih :wink: problemov kdo ti dela antifouling in kdo servis itd 8)
ker še avta nimaš kje pustit, kaj šele čolna :evil:
:D Kar si srce želi, na morju vidi :D
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Po Mar 30, 2009 19:52

Težko je razumeti, da lastnik plovila (plačnik letnega veza v vodi in dni na suhem) na svoje plovilo NE SME pripeljati npr. pooblaščenega serviserja svoje znamke plovila. Teh pravil evropska zakonodaja ne pozna. Če barko preko vikenda popravlja "fušar" je pa seveda kaznivo v vseh državah in ne samo v RH. Torej hrvaške marine s svojimi internimi pravilniki ščitijo svoje najemnike (mehanike, električarje, plastičarje itd).
Tudi sam sem nekoč naletel na očitek v eni od ACI-jevih marin. Češ saj smo mi tukaj za popravila bark.
Ampak dejstva, da večina nas ne koristi njihovih storitev so si krivi popolnoma SAMI. V preteklosti so ljudem (predvsem nemcem) zaračunavali servise in material, v resnici pa so samo oprali motor/nogo. Tako bo potrebno kar nekaj let, da se bo zgradilo ponovno zaupanje. Menim, da bi malokdo od nas vozil s seboj serviserja, če bi mu domač v Dalmaciji nudil ekvivalentno storitev za enako ceno ! Seveda to moje razmišljanje ne velja za vse in povsod. Za večino pa bi si kar upal trditi. Ampak pustimo času čas. Recesija bo tudi med navtiko marsikoga "prizemljila" za kar pa je konec koncev že skrajni čas.

lp

___________________________________________________

good girls go to heaven, bad girls go everywhere !
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Mar 30, 2009 22:54

V marini Punat je imel eden najbolj pozanih SLO serviserjev velike probleme... Na rampi pri receptorju je celo visela njegova slika, kot tiralica!!! No sedaj plača dan v marini in ga pustijo pri miru...

To da lahko v EU delaš kjerkoli ni čisto res. Slovenska firma nima v Italiji in ostalih EU državah kaj iskat! Če te najdejo njihovi dacarji si v velikem sranju. Storitev se opravlja v Italiji, torej nekaj ne štima z DDV-jem!!! Izjema je samo intelektualno delo oziroma prodajanje znanja. To pa lahko počneš kjerkoli... Jaz recimo občasno predavam na Hrvaškem in je to povsem v skladu z našo in njihovo zakonodajo. DDV se plača pri nas oziroma se izda račun brez DDV.
Slovenski pooblaščeni serviser pa nima v Umagu kaj iskat!

Glede "fušanja", to pa je itak prepovedano povsod.

Ko pa ti pomagajo prijatelji, je pa to podjebavanje!!!

LP
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » To Mar 31, 2009 11:32

Admin tole pa ne razumem :? Ko pa ti pomagajo prijatelji, je pa to podjebavanje!!!
FISHING & SAILING IS LIFE
Uporabniški avatar
mcar
Kapitan korvete
Prispevkov: 102
Pridružen: So Jun 02, 2007 12:10
Kraj: Ljubljana - S Istra

OdgovorNapisal/-a mcar » To Mar 31, 2009 11:46

:idea: Podjebavanje s strani osebja marine...
Uporabniški avatar
dole
Viceadmiral
Prispevkov: 377
Pridružen: Če Mar 05, 2009 16:38
Kraj: gorenjska - center galaksije

OdgovorNapisal/-a dole » To Mar 31, 2009 11:46

Zato, da ti dajo vedeti kdo je šef, pa četudi je šef nima pojma kako se rečem streže.

Jest mam za une dol ime sestavljeno iz dveh besed pa ga rajš ne bom povedal.

Kr naj se delajo norca ampak, saj se delajo norca sami iz sebe. Tako ali tako jih bo recesija zajela do konca. Pa že tako jamrajo da nimajo za žvet, vsaj tako poslušam čičote ze tri leta.
Upam, da se bodo že enkrat pričeli kaj boljš obnašat, druagč jim je treba samo kajle spušat od zadaj pa je. (sploh severni jadran ti so obupni)
gorenjc
Admiral
Prispevkov: 705
Pridružen: Ne Nov 04, 2007 23:22
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a gorenjc » To Mar 31, 2009 11:59

dole, tale tvoj komentar pove vse.......... ko domačini spoznajo par takih kot si ti, kaj misliš, si mislijo o slovencih ....... sicer se pa ni za bat, verjetno se izogibaš hrvaške :)

no, hotel sem to povedati - pri podpisu pogodbe naj bi bila vsakemu znana pravila, ki veljajo v marini, zato ne razumem zakaj tak bes nekaterih, če se marina pravil drži. Razen popisa posadke, ni nobenega dokaza, da je "pomočnik" prijatelj, po lastnih izkušnjah ( v severnem jadranu!!!! :) sem se pa vedno, kadar je bilo karkoli "na meji dovoljenega" prej pozanimal, vprašal, se pogovoril, pa ni bilo skoraj nikoli problema, čeprav se "kao ne bi smelo".kjerkoli, marine sploh ne štejem, ker jih ne uporabljam, ampak imam v mislih priveze, parkirišča,....
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Mar 31, 2009 15:41

EL CAPITANO napisal/-a:Admin tole pa ne razumem :? Ko pa ti pomagajo prijatelji, je pa to podjebavanje!!!


Mogoče sem se malo nejasno izrazil... Podjebavanje je bilo mišljeno s strani osebja marine, kot je že napisal "mcar".

Je pa tudi res, da je zelo težko potem realno kontrolirati in ugotavljati kdo je prijatelj in kdo pooblaščeni ali pa nepooblaščeni serviser iz Slovenije...
Tukaj sta dva problema. Prvi je plačilo takse marini za delo v njej, kar se mi zdi OK in je potrebno praktično povsod po svetu. S tem plačaš uporabo WC, tuš, elektriko, "obrabo asfalta"... :D
To, da pa SLO podjetje dela na HR ozemlju, to pa je sporno, pa ne do marine in njihovega servisa (tu je le "fovšija"), temveč je sporno po davčnih predpisih in predpisih o delu.

LP
SeaFun
Kontraadmiral
Prispevkov: 252
Pridružen: To Jan 08, 2008 13:41
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a SeaFun » To Mar 31, 2009 17:47

Kr en mislim da nimaš prav ... nikjer ni prepovedano (noben zakon tega ne prepoveduje) da na svojo barko pripelješ serviserja po lastni izbiri ...razlika je nekje drugje , serviser mora imet urejen status za opravljanje storitev na tujem teritoriju ...skratka zadeva ni tako preprosta kot morda zgleda na prvi moment . Praviloma ( v vseh EU drzavah ) bi se moral prijaviti oz. svojo storitev prijaviti dotični davčni upravi ter imeti dovoljenje lastnika marine..skladišča ali prostora. Pač zavedati se je treba da je marina tuj teritorij in se je treba ravnati po predpisih...še nekaj je zelo važno , v primeru da se kateremu izmed prijateljev ali serviserjev zgodi kaka nesreča-poškodba (ne daj bože) , potem šele nastane štala ...ko priletijo vsi inšpektorji pa začnejo preverjat vse papirje ...prvo po domače najebe osebje marine ker je to dovolilo potem še vsi ostali...
Tako da sam bi reku da je treba vsak predpis v miru prebrat , ker sam verjamem da niso predpisi tako narejeni da nas "zajebavajo" ampak imajo svoj pomen ...kateri pa žal niso zmeraj za vse ugodni .

LP
SeaFun
Rodman Ventura 890
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Mar 31, 2009 19:30

Se 100% strinjam SeaFun.

Mi je pa prišlo nekaj na misel... Če se z barko odpelješ na na sredino in tam narediš, potem pomoje nisi v prekršku...??? Barka je namreč ozemlje države pod katero zastavo pluje... In če ti recimo SLO serviser dela servis na sredini vode in ne v marini, potem dejansko tega ne počne na Hrvaškem...??? Kaj pravite? :lol:

LP
Uporabniški avatar
opus
Kontraadmiral
Prispevkov: 242
Pridružen: To Maj 13, 2008 16:22
Kraj: Pula

OdgovorNapisal/-a opus » To Mar 31, 2009 19:39

admin napisal/-a:Se 100% strinjam SeaFun.

Mi je pa prišlo nekaj na misel... Če se z barko odpelješ na na sredino in tam narediš, potem pomoje nisi v prekršku...??? Barka je namreč ozemlje države pod katero zastavo pluje... In če ti recimo SLO serviser dela servis na sredini vode in ne v marini, potem dejansko tega ne počne na Hrvaškem...??? Kaj pravite? :lol:

LP

Ko pride policija, moras imeti crew list in vse servisere gor. :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov