WORLD ARC

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Feb 24, 2010 07:35

Vsaka čast fantje, da vsaj razmišljate o takih podvigih :!:

Sem pa ugotovil, da takle projekt ni zame - prveč navtičnih milj od ene oštarije do druge.

Tepeš je bil po vrnitvi moj sosed na pomolu B v Izoli. Škoda, da je bolj redkobeseden in nam ni podrobneje opisal doživetja. :cry:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1881
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » Sr Mar 17, 2010 15:03

Udeleženci WORLD ARC 2010 imajo še cca 1.500 NM do otoka Hiva Oa, cilja najdaljše etape čez Tihi ocean. V glavni skupini je tudi Srečo Pust na jadrnici Swede 45. Ob njem, na oddaljenosti cca 10 NM, pa en Shipman 63.
Imajo jugovzhodni pasatni veter cca 15-20 vozlov (v pol krme). Hitrosti so okoli 7-8 NM. A je kaj lepšega :?: :D Do cilja še cca 8-9 dni.
Sem jim kar fouš :?

Lp Edo
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Sr Mar 17, 2010 19:58

Prijatelj se je že vrnil, zaradi obveznosti sva se pogovarjala samo kakih 15 minut.
Prva njegova izjava je bila, da je jadranje trikrat bolj enostavno in lažje, kot je na Jadranu. Veter stalni v pol krmo, jakost 10-20 kts. Potegneš jadra, strimaš, po enem tednu pa jih snameš.
Zelo priporočljivo je znanje španskega jezika (Ekvador, Panama še gre), ker tudi angleško zelo malo znajo. Kraji in ljudje, ki so jih obiskali, so zelo zanimivi (Indijanci)
Na koncu njegove poti na Galapagosu jih je obiskal tudi tsunami,vendar so bili pravočasno obveščeni in so se premaknili v bolj globoko vodo. Zgledalo pa je kot plima in oseka v 10 minutnih intervalih, razlika med zgornjo in spodnjo mejo pa krepko čez pet metrov.
V aprilu pripravlja srečanje in predstavitev njegove poti. Upam, da mi pošlje kakšne slike že prej, za probo.
Edo, izdaj svojo skrivnost že enkrat. :D

lp
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1881
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » Sr Mar 17, 2010 22:08

Joško napisal/-a:Edo, izdaj svojo skrivnost že enkrat. :D

lp


Brez zamere ampak bom rajši tiho dokler se ne vrnem. Potem pa bom kakšno napisal.
Priznam, da me mal daje "rajzefiber" :roll:
Štartamo iz Izole predvidoma v petek, 26.3. A prideš pomahat s pomola :?: :wink:

Lp Edo
Living well is the best revenge

https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Sr Mar 17, 2010 23:30

Vsekakor, še uro povej. Lahko se dogovorimo z Morjeplovci in vaju spremljamo do punte. :D
Verjamem, da te že kar močno daje ta mrzlica. Ideja o kontra smeri se mi zdi zelo nenavadna in predstavlja izjemen izziv. Kar pa bi od človeka njegovega kova tudi pričakoval.
Kako potekajo priprave? Najbrž ste že pri koncu. Elektrika in oprema je OK?
Skratka, srečno in mirno morje zdaj in še ob slovesu :D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
barba&capo
Kontraadmiral
Prispevkov: 259
Pridružen: Po Maj 12, 2008 23:35
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a barba&capo » Sr Mar 17, 2010 23:57

Joško napisal/-a:Vsekakor, še uro povej. Lahko se dogovorimo z Morjeplovci in vaju spremljamo do punte. :D


Če bo odhod v času med sončnim vzhodom in sončnim zahodom, pridem z veseljem spremljat (zaenkrat še ne vem točno kaj, a slutim da je to odprava, ki je vredna pozornosti) plovbo od Izole do punte (Piranske predvidevam?).

LPU
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Če Mar 18, 2010 00:31

Ja Barba&Capo, nekaj se pripravlja, nekaj velikega. :shock:
Plovba do Piranske punte je samo za nas spremljevalce, da pozdravimo čisto ta prava Morjeplovca. Vsakdo od vas je že slišal za oba (čisto potiho povem, da je eden član našega foruma) :D . :D Za ta dva je Jadransko morje čisto en majhen zalivček.

Več pa ne smem povedati, ker nisem poklican za to. :?
So pa sanje, sanje, sanje :D :D

LP sanje
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
maestral
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 22:00

OdgovorNapisal/-a maestral » So Mar 20, 2010 08:32

EDO napisal/-a:Udeleženci WORLD ARC 2010 imajo še cca 1.500 NM do otoka Hiva Oa, cilja najdaljše etape čez Tihi ocean. V glavni skupini je tudi Srečo Pust na jadrnici Swede 45. Ob njem, na oddaljenosti cca 10 NM, pa en Shipman 63.
Imajo jugovzhodni pasatni veter cca 15-20 vozlov (v pol krme). Hitrosti so okoli 7-8 NM. A je kaj lepšega :?: :D Do cilja še cca 8-9 dni.
Sem jim kar fouš :?

Lp Edo


Pozdrav morjeplovcem!
Tudi jaz z zanimanjem spremljam podvig g. Srečka, ne nazadnje sva (skoraj) soseda v marini.

Ja, našim (Ciao, Liza) gre zares odlično, obe ekipi sta med "ta boljšimi". G.Pust s svojo 45-ko že zmagal v prvi etapi (Saint Lucia-Panama). Ne pozabite, da je posadka minimalna, zakonca, polno pri stvari 24/7...
Večina drugih ekip ima več razpoložljivih članov posadke, kar je precej manj naporno, četudi so trenutni pogoji ugodni.

Veselje je pogledati tudi Seawayevo "šipmanko" 63, pravi oceanski dirkalnik, trenutno vodi 4.etapo (prednost se meri kar v dnevih, trenutno cca. 600km pred zasledovalci), če bo vse tako, kot kaže, bo na markiškem otočju že v dveh dnevih (glavnina prispe tja do konca marca).


Ah ja... ko bom velik... Mogoče?
:)
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » So Mar 20, 2010 21:21

Maestral, pozdravljen na forumu.
Si jadralec ali motorist? Povej še kaj o sebi.

LP :D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
maestral
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 22:00

OdgovorNapisal/-a maestral » To Mar 23, 2010 00:32

Joško napisal/-a:Maestral, pozdravljen na forumu.
Si jadralec ali motorist? Povej še kaj o sebi.

LP :D

Pozdrav jadralca. Nekoč motornjak. Zdaj 'mam pa "šmiraste" rjuhe...
No ja, še vedno se veliko vozim z motorjem (če ni vetra). 8)
LP!

Btw, včeraj okrog polnoči je 63ka pridirkala do cilja 4.etape...
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » To Mar 23, 2010 22:05

Res je, neverjetno, kako velik naskok si je pridobila. Ampak za njimi v prvi vrsti je tudi Srečko Pust z ženo. In to je vsa posadka, do nedelje, ko se jima pridruži naslednji par.
Jadrata v vetrovih od 10-20 kts, za krmilom se menjata na vsake tri ure. Kljub vetru v pol krmo ne moreta uporabljati genackerja zaradi previsokih in dolgih valov. Vsi, ki so poskušali z uporabo genackerja, so ostali s strganinami.

LP :D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Sr Mar 24, 2010 08:29

Edo, zdaj pa počasi z besedo na dan. To ni nobena skrivnost več, ker je projekt na internetu.

Kar nekaj morjeplovcev me vsak dan kliče, pošiljajo mi sms in ZS, v katerih me sprašujejo, če je to to. In hočejo, da jim povem vse podrobnosti.

Povej točno uro, da vas spremimo začetni kos poti. Pa ne bit jezen.

LP :D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1881
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » Sr Mar 24, 2010 16:21

No, no brez panike :lol: Ti si še bolj na trnih kot jaz :shock:
Nič ne boš zamudil. Odhod v petek okoli 12.00. Takšna so vsaj navodila od ta glavnega.

Pa lep pozdrav!

Edo
Living well is the best revenge

https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Sr Mar 24, 2010 20:48

Danes sem bil pri "taglavnem" in sva zrihtala avtopilota. Tako da greš 100%, brez izgovorov. Edino k dežju se v petek nekaj pripravlja.
Za nagrado, ker sem bil priden pa sem dobil njegovo knjigo, katere sem bil zelo vesel. :D :D :D :D :D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
barba&capo
Kontraadmiral
Prispevkov: 259
Pridružen: Po Maj 12, 2008 23:35
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a barba&capo » Sr Mar 24, 2010 20:58

A je sedaj že čas, da se lahko izve kaj več podrobnosti o podvigu?
Torej se v petek okoli poldneva vidimo na relaciji Izola-punta, "Joško" in ostali morebitni spremljevalci?

LPU

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov