pa se je začelo 2011
Moderatorji: moderator2, moderator
http://www.slovenskenovice.si/timeout/jadrnica-se-je-zaletela-v-supertanker.html
ISLE OF WIGHT – V tanker se je na regati Cowes Week zaletela posadka jadrnice Atlanta of Chester. Očitno so se tako fokusirali na tekmovanje, da so spregledali tanker, ki jim je križal pot.
Tanker je trobil
Tanker z imenom Marine Knutsen je plul na avtomatskem pilotu. Kljub temu da so z zvočnim signalom večkrat opozorili jadrnico, naj se umakne, jih na njej niso opazili pravočasno. Dva člana posadke sta skočila v vodo, preostalim pa je uspelo, da se tanker ni zaletel v krmo jadrnice. Lokalna obalna straža je nesrečne jadralce izvlekla iz morja, po prvih podatkih pa nobeden od udeležencev v nesreči ni težje poškodovan, le jadrnica je ostala brez jambora.
ISLE OF WIGHT – V tanker se je na regati Cowes Week zaletela posadka jadrnice Atlanta of Chester. Očitno so se tako fokusirali na tekmovanje, da so spregledali tanker, ki jim je križal pot.
Tanker je trobil
Tanker z imenom Marine Knutsen je plul na avtomatskem pilotu. Kljub temu da so z zvočnim signalom večkrat opozorili jadrnico, naj se umakne, jih na njej niso opazili pravočasno. Dva člana posadke sta skočila v vodo, preostalim pa je uspelo, da se tanker ni zaletel v krmo jadrnice. Lokalna obalna straža je nesrečne jadralce izvlekla iz morja, po prvih podatkih pa nobeden od udeležencev v nesreči ni težje poškodovan, le jadrnica je ostala brez jambora.
ISLE OF WIGHT – V tanker se je na regati Cowes Week zaletela posadka jadrnice Atlanta of Chester. Očitno so se tako fokusirali na tekmovanje, da so spregledali tanker, ki jim je križal pot.
Tanker je trobil
Tanker z imenom Marine Knutsen je plul na avtomatskem pilotu. Kljub temu da so z zvočnim signalom večkrat opozorili jadrnico, naj se umakne, jih na njej niso opazili pravočasno.
Čakaj, čakaj, kako že pravijo pravila? Kdo ima prednost? (da ne omenjam, da se je jadrnici zapletel spinaker, kar se vidi na videu.........)
Tole je verjetno še ena žrtev burje pred nekaj dnevi... Takole so jo privlekli na Rab k Pičuljanu... (ni moja, nisem bil zraven, ko je nasedla, samo videl sem kako so jo privlekli
)
Pa še od blizu - sicer se slabo vidi, ker je bila tema, vendar je udarjena po celi dolžini trupa, ko so jo dvignili iz vode, je puščala vodo na vsaj 10 mestih (sicer nikjer močno, vendar povsod vsaj za palec debelo). Propelerja se nista vrtela v času udarca in sta zvita samo s spodnje strani.

Pa še od blizu - sicer se slabo vidi, ker je bila tema, vendar je udarjena po celi dolžini trupa, ko so jo dvignili iz vode, je puščala vodo na vsaj 10 mestih (sicer nikjer močno, vendar povsod vsaj za palec debelo). Propelerja se nista vrtela v času udarca in sta zvita samo s spodnje strani.

Jadralca v tej nesreči sta jo žal tragično odnesla:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/dvoje-talijana-palo-u-more-u-sudaru-jedrilice-i-glisera-kod-primostena-ne-zna-se-sto-je-s-njima/566692.aspx
Bomo videli kakšne bodo uradne ugotovitve, ali res lahko jahta tako podivja, da kapitan ne more nič storiti .....
http://www.index.hr/vijesti/clanak/dvoje-talijana-palo-u-more-u-sudaru-jedrilice-i-glisera-kod-primostena-ne-zna-se-sto-je-s-njima/566692.aspx
Bomo videli kakšne bodo uradne ugotovitve, ali res lahko jahta tako podivja, da kapitan ne more nič storiti .....
No tole pa ni OK...
http://24ur.com/novice/crna-kronika/bli ... osebi.html
http://dnevnik.hr/vijesti/crna-kronika/ ... ilice.html
http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/ ... lih-231334
http://www.index.hr/vijesti/clanak/dvoj ... 6692.aspx#
http://24ur.com/novice/crna-kronika/bli ... osebi.html
http://dnevnik.hr/vijesti/crna-kronika/ ... ilice.html
http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/ ... lih-231334
http://www.index.hr/vijesti/clanak/dvoj ... 6692.aspx#
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
2 mrtva... ker so odpovedale komande!? To je že drugi objavljen na hrv. morju da so el. komande odpovedale. A če odpovedo komande ni nobene variante plovilo ustavit?! Pomoje je, sam folk je tolk glup da misli da če ma dnar je boga za jajca potegnu.
Upam da bo to pripomoglo k streznitvi... čeprav mam slab občutek. Lastniki plovil z elektronskimi komandami pa naj le upoštevajo dejstvo, da zadeva očitno lahko crkne.
Čedalje več je navtičarjev, očitno je zadeva postala dostopna širši množici, ki pa je objestna, neizobražena in predvsem ne spoštuje osnovnih pravil in zakonov na tem področju. Zadnji dosežek na Ranci: 1 mrtev. Pred slabim mesecem sem tam opazoval divjanje s skuterji in sem si že takrat mislil, da se bo nekaj zgodilo.
Upam da bo to pripomoglo k streznitvi... čeprav mam slab občutek. Lastniki plovil z elektronskimi komandami pa naj le upoštevajo dejstvo, da zadeva očitno lahko crkne.
Čedalje več je navtičarjev, očitno je zadeva postala dostopna širši množici, ki pa je objestna, neizobražena in predvsem ne spoštuje osnovnih pravil in zakonov na tem področju. Zadnji dosežek na Ranci: 1 mrtev. Pred slabim mesecem sem tam opazoval divjanje s skuterji in sem si že takrat mislil, da se bo nekaj zgodilo.
Ma na Ranci je res katastrofa. Sem bil dvakrat tam, ko smo šli čoln sprobat, pa se je prvič v mene, skoraj zaletel en s skuterjem, ki je gledal nazaj in nekaj mahal kolegom, sam sem pa praktično stal, ker sem hotel pristat. Če se mu ne bi umaknil, bi me gladko povozil. Tu so ble sicer majhne hitrosti, ampak vseeno.
V drugo, pa sta dva norela z skuterji okrog pristanišča, da me je bilo kar strah
Omejitev je tam mislim da 25 km/h!!!
V drugo, pa sta dva norela z skuterji okrog pristanišča, da me je bilo kar strah
Omejitev je tam mislim da 25 km/h!!!
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta

