http://24ur.com/novice/svet/video-kako- ... ncoze.html
še ena nesreča
Moderatorji: moderator2, moderator
-
matejofski
- Viceadmiral
- Prispevkov: 505
- Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55
http://www.24ur.com/novice/crna-kronika ... morje.html
Človeka prime, da bi si za take primere nabavil bazuko. Jebentiš, pa saj Grašo pa res ni tako majhen, da ga ne bi videl.
Letos je nek pametnjakovič z Jahto "Lady lara" (35-40m) veselo oral po Fažanskem kanalu, dobro da me je moja draga, ki je bolj panične sorte začela že prej opozarjat, ker so nas valovi skoraj skipali s čolna. Pa še glaž sem moral na hitro spraznit.
Zmeraj manj zaupam "norcem" na teh večjih jahtah.
Človeka prime, da bi si za take primere nabavil bazuko. Jebentiš, pa saj Grašo pa res ni tako majhen, da ga ne bi videl.
Letos je nek pametnjakovič z Jahto "Lady lara" (35-40m) veselo oral po Fažanskem kanalu, dobro da me je moja draga, ki je bolj panične sorte začela že prej opozarjat, ker so nas valovi skoraj skipali s čolna. Pa še glaž sem moral na hitro spraznit.
Zmeraj manj zaupam "norcem" na teh večjih jahtah.
- Marjan Tomki
- Admiral
- Prispevkov: 6231
- Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
- Kraj: Ljubljana
Oni hrvaški tajkun, ki je povozil jadrnico in do smrti starejši italijanski par...
Po mojem ni toliko problem iz katerega naroda so, problem je značaj in to, da ga odraščanje ne obrusi, tako da vse življenje ostane prepotentni pubertetnik.
In - praviloma - večji vpliv ko ima, več škode naredi. Večja barka, večje podjetje...
Po mojem ni toliko problem iz katerega naroda so, problem je značaj in to, da ga odraščanje ne obrusi, tako da vse življenje ostane prepotentni pubertetnik.
In - praviloma - večji vpliv ko ima, več škode naredi. Večja barka, večje podjetje...
Correct me if I am wrong, please.
Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Poglejte tole. Barka je v Kornatih odbila kobilico na čeri in se prevrnila...
Tu pa je video reševanja:
http://www.youtube.com/watch?v=QfEeuiGt ... QltsOJ-noQ
ZAGREB, 04.08.2013.
NASUKANJE AUSTRIJSKE JEDRILICE NA KORNATIMA
U rano poslijepodne austrijska jedrilica sa osam članova posade nasukala se kod otoka Kornata, te se prevrnula na bok, posada je spašena i prevežena na obalu.
Nacionalna središnjica za usklađivanje traganja i spašavanja na moru (MRCC Rijeka) u 13.35 sati zaprimilaje dojavu sa više plovila o nasukanju jedrilice „Gilma Express“, austrijske zastave, dužine oko 15 metara, na hridi u blizini obale otoka Kornata, između otočića Šilo i Levrnaka, te je odmah uspostavljena koordinacija sa Lučkom kapetanijom Šibenik, Pomorskom policijom i posadom plovila NP Kornati vezano uz spašavanje unesrećenih.
Brod NP Kornati prvi je pristigao na poziciju nesreće, ukrcao osam članova posade, austrijski državljani i prevezao ih u Vrulje, o. Kornat, gdje su zbrinuti do dolaska Pomorske policije, koja će uzeti izhave brodolomaca i prevesti ih u Šibenik.
Nema informacija o onečišćenju mora, a odsukanje i zbrinjavanje jedrilice provesti će se tijekom sutrašnjeg dana.
Tu pa je video reševanja:
http://www.youtube.com/watch?v=QfEeuiGt ... QltsOJ-noQ
ZAGREB, 04.08.2013.
NASUKANJE AUSTRIJSKE JEDRILICE NA KORNATIMA
U rano poslijepodne austrijska jedrilica sa osam članova posade nasukala se kod otoka Kornata, te se prevrnula na bok, posada je spašena i prevežena na obalu.
Nacionalna središnjica za usklađivanje traganja i spašavanja na moru (MRCC Rijeka) u 13.35 sati zaprimilaje dojavu sa više plovila o nasukanju jedrilice „Gilma Express“, austrijske zastave, dužine oko 15 metara, na hridi u blizini obale otoka Kornata, između otočića Šilo i Levrnaka, te je odmah uspostavljena koordinacija sa Lučkom kapetanijom Šibenik, Pomorskom policijom i posadom plovila NP Kornati vezano uz spašavanje unesrećenih.
Brod NP Kornati prvi je pristigao na poziciju nesreće, ukrcao osam članova posade, austrijski državljani i prevezao ih u Vrulje, o. Kornat, gdje su zbrinuti do dolaska Pomorske policije, koja će uzeti izhave brodolomaca i prevesti ih u Šibenik.
Nema informacija o onečišćenju mora, a odsukanje i zbrinjavanje jedrilice provesti će se tijekom sutrašnjeg dana.
Naj dodam, da je bilo vreme tisti dan, ko se jim je to zgodilo lepo in pihal je soliden veter. Mi smo ravno prvi dan dopusta potovali od Biograda preko Žuta do Telaščice.
Nabili so na plitvino ob otočku, najbrž niso bili pozorni ali pa je bil dren in so se komu umikali.
Če sem si točno zapomnil pozicijo, je bilo to tukaj.
Nabili so na plitvino ob otočku, najbrž niso bili pozorni ali pa je bil dren in so se komu umikali.
Če sem si točno zapomnil pozicijo, je bilo to tukaj.

Že nekaj podobnih nesreč je bilo na tem mestu in ni mi jasno, zakaj ne označijo tako frekventnega in zahrbtnega mesta s kardinalno oznako.
Stvar je sicer lepo vidna na karti ampak je tam relativno malo prostora in še ploščad, kot podaljšek o. Tovarnjaka, se še kar nekaj 10 metrov skriva pod gladino.
Podobna past je južneje pri Lavsi - Piškeri, Hr. Kamičič ali nekaj takega.
Stvar je sicer lepo vidna na karti ampak je tam relativno malo prostora in še ploščad, kot podaljšek o. Tovarnjaka, se še kar nekaj 10 metrov skriva pod gladino.
Podobna past je južneje pri Lavsi - Piškeri, Hr. Kamičič ali nekaj takega.
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

