še ena nesreča

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

spyder
Admiral
Prispevkov: 691
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 19:00
Kraj: portorož

še ena nesreča

OdgovorNapisal/-a spyder » So Feb 18, 2012 10:53

Slootack
Viceadmiral
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 14:02
Kraj: Kras/ Trst
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Slootack » So Feb 18, 2012 13:49

Scettino na zasluženem dopustu haha
Živjo pust!
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

OdgovorNapisal/-a matejofski » So Feb 18, 2012 17:51

Taka jahta ne bi smela imeti ob normalnih razmerah v takem morju nobenih težav. Verjetno je bila posredi kaka tehnična napaka ali kaj podobnega?

LP
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Prispevkov: 710
Pridružen: Če Maj 06, 2010 14:52
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a BOJA » Pe Jul 26, 2013 13:43

Green to green or red to red, safely go ahead!
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Pe Jul 26, 2013 14:34

Sumljivo
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Avg 05, 2013 12:44

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika ... morje.html

Človeka prime, da bi si za take primere nabavil bazuko. Jebentiš, pa saj Grašo pa res ni tako majhen, da ga ne bi videl.
Letos je nek pametnjakovič z Jahto "Lady lara" (35-40m) veselo oral po Fažanskem kanalu, dobro da me je moja draga, ki je bolj panične sorte začela že prej opozarjat, ker so nas valovi skoraj skipali s čolna. Pa še glaž sem moral na hitro spraznit. :evil:
Zmeraj manj zaupam "norcem" na teh večjih jahtah.
Uporabniški avatar
darkside
Kapitan fregate
Prispevkov: 116
Pridružen: Ne Nov 13, 2011 09:35
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a darkside » Po Avg 05, 2013 21:56

samo italjani so pa res nesposobni no....
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Avg 06, 2013 09:04

Oni hrvaški tajkun, ki je povozil jadrnico in do smrti starejši italijanski par...

Po mojem ni toliko problem iz katerega naroda so, problem je značaj in to, da ga odraščanje ne obrusi, tako da vse življenje ostane prepotentni pubertetnik.

In - praviloma - večji vpliv ko ima, več škode naredi. Večja barka, večje podjetje...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Vihar
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Pe Avg 17, 2012 14:46
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a Vihar » Ne Avg 11, 2013 12:18

Tisti hrvaški tajkun je bil Bosanec iz Zagreba. Sicer pa mislim, da ni važna narodnost, vsi narodi imajo kulturne in nekulturne predstavnike.
andrejv
Admiral
Prispevkov: 762
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

OdgovorNapisal/-a andrejv » To Avg 20, 2013 13:45

Poglejte tole. Barka je v Kornatih odbila kobilico na čeri in se prevrnila...

Tu pa je video reševanja:

http://www.youtube.com/watch?v=QfEeuiGt ... QltsOJ-noQ


ZAGREB, 04.08.2013.
NASUKANJE AUSTRIJSKE JEDRILICE NA KORNATIMA
U rano poslijepodne austrijska jedrilica sa osam članova posade nasukala se kod otoka Kornata, te se prevrnula na bok, posada je spašena i prevežena na obalu.

Nacionalna središnjica za usklađivanje traganja i spašavanja na moru (MRCC Rijeka) u 13.35 sati zaprimilaje dojavu sa više plovila o nasukanju jedrilice „Gilma Express“, austrijske zastave, dužine oko 15 metara, na hridi u blizini obale otoka Kornata, između otočića Šilo i Levrnaka, te je odmah uspostavljena koordinacija sa Lučkom kapetanijom Šibenik, Pomorskom policijom i posadom plovila NP Kornati vezano uz spašavanje unesrećenih.

Brod NP Kornati prvi je pristigao na poziciju nesreće, ukrcao osam članova posade, austrijski državljani i prevezao ih u Vrulje, o. Kornat, gdje su zbrinuti do dolaska Pomorske policije, koja će uzeti izhave brodolomaca i prevesti ih u Šibenik.

Nema informacija o onečišćenju mora, a odsukanje i zbrinjavanje jedrilice provesti će se tijekom sutrašnjeg dana.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1359
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » To Avg 20, 2013 14:03

Uf, dobro jo je odbila :shock:
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

OdgovorNapisal/-a val » To Avg 20, 2013 14:20

Ta kobilica je bila pa čudno pritrjena.
Bolj se mi zdi reklama za Sea help kot kaj drugega.

Slika
Vihar
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Pe Avg 17, 2012 14:46
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a Vihar » To Avg 20, 2013 15:00

To barko smo videli naslednji dan, kako leži na boku. Prejšnji dan smo slišali na postaji klice na pomoč..[img][img]http://i40.tinypic.com/23uu3cy.jpg[/img][/img]
Vihar
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Pe Avg 17, 2012 14:46
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a Vihar » To Avg 20, 2013 15:14

Naj dodam, da je bilo vreme tisti dan, ko se jim je to zgodilo lepo in pihal je soliden veter. Mi smo ravno prvi dan dopusta potovali od Biograda preko Žuta do Telaščice.
Nabili so na plitvino ob otočku, najbrž niso bili pozorni ali pa je bil dren in so se komu umikali.
Če sem si točno zapomnil pozicijo, je bilo to tukaj.Slika
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Avg 20, 2013 16:20

Že nekaj podobnih nesreč je bilo na tem mestu in ni mi jasno, zakaj ne označijo tako frekventnega in zahrbtnega mesta s kardinalno oznako.

Stvar je sicer lepo vidna na karti ampak je tam relativno malo prostora in še ploščad, kot podaljšek o. Tovarnjaka, se še kar nekaj 10 metrov skriva pod gladino.
Slika

Podobna past je južneje pri Lavsi - Piškeri, Hr. Kamičič ali nekaj takega.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov