Še nekaj, česar doslej nisem vedel...
Edit: Zanimivo, na kaj v bistvu spominja ta dan:
...
Z njim obeležujemo sprejetje Resolucije o pomorski usmeritvi Republike Slovenije. ...
- Rajši bi, da bi bil kak dogodek, ko je kaka Slovenka ali Slovenec kaj naredil - namesto 'sprejel resolucijo, da bi bilo dobro nekaj narediti'...
Pri tem pa se najprej z njim šepavo gospodari, potem proda SLO ladjarja (75% v nemški lasti, če razumem prav). Proslavljati sprejetje take resolucije, če se jo takole uresničuje
Bo treba v naselednjih letih poskusiti na 7 marec narediti kaj zanimivega pomorskega, da bo dan pomorstva dobil kak bolje utemeljen pomen.
