7. marec je dan pomorstva

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

7. marec je dan pomorstva

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Mar 07, 2014 14:33

7. marec je dan pomorstva

Še nekaj, česar doslej nisem vedel...



Edit: Zanimivo, na kaj v bistvu spominja ta dan:
...
Z njim obeležujemo sprejetje Resolucije o pomorski usmeritvi Republike Slovenije. ...

    Rajši bi, da bi bil kak dogodek, ko je kaka Slovenka ali Slovenec kaj naredil - namesto 'sprejel resolucijo, da bi bilo dobro nekaj narediti'...

    Pri tem pa se najprej z njim šepavo gospodari, potem proda SLO ladjarja (75% v nemški lasti, če razumem prav). Proslavljati sprejetje take resolucije, če se jo takole uresničuje :cry: .

    Bo treba v naselednjih letih poskusiti na 7 marec narediti kaj zanimivega pomorskega, da bo dan pomorstva dobil kak bolje utemeljen pomen.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Pe Mar 07, 2014 19:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Mar 07, 2014 14:55

Vsi mornarji se torej dan pred 8. marcem odpravijo na pot. Dame pa vesele kot ptičke na veji :lol: :lol:
al

OdgovorNapisal/-a al » Pe Mar 07, 2014 16:32

Kaj je 8. marec? Isto kot noč čarovnic... samo podnevi

:D
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1092
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » Pe Mar 07, 2014 17:32

al napisal/-a:Kaj je 8. marec? Isto kot noč čarovnic... samo podnevi

:D


Če ne bi bil ravno ti....Slika
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4361
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Pe Mar 07, 2014 21:51

Zanimiva -žena-,po karakterju si podobna moji.Pa si ja niste kej u žlaht :shock: :wink:
mašinfirer
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » So Mar 08, 2014 06:08

od kapitana zena napisal/-a:
al napisal/-a:Kaj je 8. marec? Isto kot noč čarovnic... samo podnevi

:D


Če ne bi bil ravno ti....Slika


Aja, a tako, dej no? Če bi pa jaz tole napisal bi me pa ...!

Kaj pa načelnost, morala, drža,...?

Kar kandidiraj za v parlament! O veliko stvareh imaš svoje mnenje, ampak kaj ko piha s toliko različnih strani!

.Slika

LP
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
bladzo
Admiral
Prispevkov: 963
Pridružen: Ne Okt 26, 2008 21:45
Kraj: Lj-Portorož
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bladzo » So Mar 08, 2014 10:50

Pajer, sej veš kako je pri jadralcih...

Oni se vedno obračajo po vetru :twisted: :twisted:
al

OdgovorNapisal/-a al » So Mar 08, 2014 11:40

lej. če si dobr, si dobr 8)
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1092
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » So Mar 08, 2014 13:29

habibi Vll napisal/-a:Zanimiva -žena-,po karakterju si podobna moji.Pa si ja niste kej u žlaht :shock: :wink:

Vse smo si po malem "v žlahti" :lol: (samo kakšne to dobro skrivajo, hihihi)

al napisal/-a:lej. če si dobr, si dobr 8)

Ja, t'ko je. 8)

Slika

Tako bi bila vesela, če bi se končno odločili za enotno, slovensko poimenovanje vetrov, kjer bi levanAt in pUnenAt zamenjala levant in ponent, če ne že vzhodnik in zahodnik... Tudi oštro bi lahko izgubil strešico, jaz sem jo hihihi. In še in še...
Svetovna je tudi na oznakah na pošpoti okrog Portoroža, Seče in Lucije. Tam so iznašli "cvetko" tramontanese.
To najbrž zato, zaradi kompromisa, ker večina misli, da tramontana piha iz zahoda (tramonto it. zahod sonca) in za tramontano skoraj redno proglasijo lebičado.
Tramontana, veter, ki piha iz "intra montes" ali tudi "trans montes"(oboje latinsko), z gora torej, je v našem Primorju le severnik in ni kompromisov!
Odpremo temo?
V parlamentu? :lol: :lol: :lol: :lol:

P.S. Izraz perdere la tramontana je izgubiti smer (ne veš več kje 'maš sever).
O tem poje Antoine (jadralec, tudi čisto slan pod kožo, kot mi vsi na MP)

http://www.youtube.com/watch?v=kdS1bcI0-As

Se bojim, da sem tudi jaz zdalje že malo out iz kurza teme :wink:
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » So Mar 08, 2014 21:35

od kapitana zena napisal/-a:
habibi Vll napisal/-a:Zanimiva -žena-,po karakterju si podobna moji.Pa si ja niste kej u žlaht :shock: :wink:

Vse smo si po malem "v žlahti" :lol: (samo kakšne to dobro skrivajo, hihihi)

al napisal/-a:lej. če si dobr, si dobr 8)

Ja, t'ko je. 8)

Slika

Tako bi bila vesela, če bi se končno odločili za enotno, slovensko poimenovanje vetrov, kjer bi levanAt in pUnenAt zamenjala levant in ponent, če ne že vzhodnik in zahodnik... Tudi oštro bi lahko izgubil strešico, jaz sem jo hihihi. In še in še...
Svetovna je tudi na oznakah na pošpoti okrog Portoroža, Seče in Lucije. Tam so iznašli "cvetko" tramontanese.
To najbrž zato, zaradi kompromisa, ker večina misli, da tramontana piha iz zahoda (tramonto it. zahod sonca) in za tramontano skoraj redno proglasijo lebičado.
Tramontana, veter, ki piha iz "intra montes" ali tudi "trans montes"(oboje latinsko), z gora torej, je v našem Primorju le severnik in ni kompromisov!
Odpremo temo?
V parlamentu? :lol: :lol: :lol: :lol:

P.S. Izraz perdere la tramontana je izgubiti smer (ne veš več kje 'maš sever).
O tem poje Antoine (jadralec, tudi čisto slan pod kožo, kot mi vsi na MP)

http://www.youtube.com/watch?v=kdS1bcI0-As

Se bojim, da sem tudi jaz zdalje že malo out iz kurza teme :wink:



Po dolžini prispevka si sigurno v žlahti z MT!

Ali ti je poimenovanje vetrov na tej roži bolj všeč?

Slika

LP

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1092
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » Ne Mar 09, 2014 00:00

Ne me ubit' pajer1.
Se bom kar sama Slika
Spet nisem zadovoljna :lol:
Jugo naj bo kar jugo. Da se z ostrim ne bo mešal.
Ponent in levant. Izraz levant, levantinski... je pogosto uporabljen za vzhod. Tisti e na koncu je popolnoma odveč.

Z MT nisem v žlahti, samo nadomeščam ga, ker že dolgo ni nič daljšega napisal. Slika
marenostrum
Viceadmiral
Prispevkov: 357
Pridružen: Pe Jan 10, 2014 19:51

OdgovorNapisal/-a marenostrum » Ne Mar 09, 2014 07:56

od kapitana zena napisal/-a:Ne me ubit' pajer1.
Se bom kar sama Slika
Spet nisem zadovoljna :lol:
Jugo naj bo kar jugo. Da se z ostrim ne bo mešal.
Ponent in levant. Izraz levant, levantinski... je pogosto uporabljen za vzhod. Tisti e na koncu je popolnoma odveč.

Z MT nisem v žlahti, samo nadomeščam ga, ker že dolgo ni nič daljšega napisal. Slika


OKZ , si pa pikolovska :lol: :lol:

lp
Ne pusti se povlečt dol na njihov nivo. Tam so v prednosti.
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1092
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » Ne Mar 09, 2014 10:23

marenostrum napisal/-a:
OKZ , si pa pikolovska :lol: :lol:

lp


Eh, včasih je treba bit, marenostrum, ne gre drugače. Ampak ne vedno! :lol:
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

O izvoru nekaterih imen vetrov

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Mar 10, 2014 10:19

Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta