Red Bull Air Race Rovinj 2014

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator2, moderator

trimax
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 11:17

Red Bull Air Race Rovinj 2014

OdgovorNapisal/-a trimax » Po Mar 24, 2014 10:49

Pozdravljeni,

prihajajoči dogodek bi si najraje ogledal kar iz morja. Ali kdo ve, pozna koga ki ve, ... če bo med dogodkom dovoljen pristop do otočka Figarola pred Rovinjem?
dijo_porko
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 128
Pridružen: Sr Sep 26, 2012 12:36

OdgovorNapisal/-a dijo_porko » Po Mar 24, 2014 13:09

Zgleda, da boš lahko gledal iz morja, sicer primerno oddaljen pa vseeno:

http://www.tzgrovinj.com/images/razno/R ... promet.jpg
Uporabniški avatar
mezy
Štabni vodnik
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe Jul 04, 2008 14:51
Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a mezy » Po Mar 24, 2014 14:22

Tudi sam sem razmišljal v tej smeri. Vsekakor boljše kot kupit karte ;) mi zna kdo svetovat kje splovit čoln v rovinju oz okolici? kakšna majhna drča ipd za mini gliser.
trimax
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 11:17

OdgovorNapisal/-a trimax » Po Mar 31, 2014 21:21

Čoln splovi rajši v Vrsarju in se tako izogni veliko daljši vožnji z avtom okoli Limskega kanala. Drčo boš našel pomojem samo v kampih, mogoče bi bilo dobro poskusiti tudi v Funtani ...

BTW: jest ga bom dal v vodo v uvali sv. Martin (pred Porečem), kjer imam tudi sicer privez cez sezono (marinica Aquarius), ki pa zal se ne bo odprta (po 1.5. mogoče letos že teden prej - za veliko noč) tako da ga bom moral zvečer odvlečt spet v vas in v nedeljo spet v vodo ...

Potem me čaka prekrasna (no odvisno seveda od vremena) vožnja do Rovinja, cca 50min (Lodestar Trimax 3D-V 320 in Yamaha 15 2T), če bo mirno morje.
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2053
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Po Mar 31, 2014 22:35

Pišuka sosed, takrat še ne bom imel "namočene" gume, da bi lahko skupaj letela.
Fredo se pa tudi še ne bo aktiviral?
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » To Apr 01, 2014 00:12

Sosedom edino ni "uštekal", da jim kampi ne delajo, ko so tako lepo "buse spelal" :D

Pa tam na sliki vidim, da jadralci ne smejo blizu al kako :lol:

Roberth,
tisti napihnjen kondom, pa ja lahko za čez vikend v morje vržeš...

No, upam, da bo kaj za videt...
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Apr 01, 2014 06:40

Šit! :x
A ste videli, da so v zalivu spremenili signalizacijo in je prepovedano sidrati? Zanimivo. Naj nekdo pogleda, če je to sploh regularno. Za ta zaliv ni koncesije, po pomorskih pravilih pa tudi ne vem, če lahko za en vikend prepovedo sidranje, nato pa je spet dovoljeno :? ? Ali ima organizator dogodka takšno pravico?
Ker tam zunaj bo jeba sidrat, ker zna ornk valjat.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » To Apr 01, 2014 08:32

dej ti povej, kaj bo valjal, če smo naročil brezveterje pa šajbo !

Nehaj v klanc gont, pa prid na tiste 3m nadmorske višine, sonce je že tako, da bimini rabiš, nekateri se pa tudi že kopajo !

Ob takem dogodku, se mi ne zdi sporno, da zaprejo zaliv, če se bo tam dogajalo, le zamisli si perota, ko se bo na red bull bojo vezal :D
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
polanc
Admiral
Prispevkov: 9475
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Apr 01, 2014 17:32

Kaj morm pol jambor snet?
trimax
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 11:17

OdgovorNapisal/-a trimax » Sr Apr 02, 2014 16:29

Ali ga snemi ali pa še enega (jadralca) dobi da se postavi vzporedno s tabo in bo pol vmes priletel avijonček s hitrostjo preko 400 km/h, v vsakem primeru pa moreš vsaj zviti jadra . :wink:
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Sr Apr 02, 2014 20:02

tole bo že en "plovc meet" :D
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Apr 03, 2014 21:52

Tex napisal/-a:tole bo že en "plovc meet" :D


Ja baje ti sidraš, mi pa nate in nad tvoje zaloge. :P
Korenika in Kozlović 2013 sta že v prodaji :D
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Pe Apr 04, 2014 20:17

a si se ti že malo od soseda navad navleku ?

Še dobro da grem zdele dol, da hladilnik napolnim do vrha z plastenkami vode ;)

Kr en ti pa sam še vino pripelji, pa imamo bevando ! pa še pošten je, vsak dava pol :D:D

Red bull ti da krila ?
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Pe Apr 04, 2014 20:21

Alo tex, sam s slano vodo bevanda je bol tko...boš mogu mal v žep seč in kupit sladko,. al jo pa vsaj v Červobilu nalij, če ni radioaktivna. :lol:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Pe Apr 04, 2014 22:12

ja sej, nalit sem jo mislil na pomolu, kako pa si ti mislil ?
Mogoč bi pa tudi z slano šlo, če bi jo dovolj ohladil, kaj misliš, ti si sigurno že probal...
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov