Zmanjšanje porabe goriva?!?

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

lynx
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: To Jul 15, 2008 21:47
Kraj: Celje
Kontakt:

Zmanjšanje porabe goriva?!?

OdgovorNapisal/-a lynx » Po Jul 28, 2008 13:58

A kdo pozna ali celo uporablja kakšno od teh naprav???
Zanima me ali je to res?? Malo sem v dvomih, saj takšnih naprav nimajo motorji že serijsko vgrajenih... Ko pa se vsi trudijo, da bi porabo čimbolj zmanjšali???

http://fs-shop.dev.si21.info/sl/
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Jul 28, 2008 14:06

.
Pa saj si že sam odgovoril.

LP
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
lynx
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: To Jul 15, 2008 21:47
Kraj: Celje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a lynx » Po Jul 28, 2008 14:17

Sej se mi je zdelo... ampak me zanima, če je kdo že preizkusil???
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Jul 28, 2008 14:31

.
Nekaj stvari se je že preiskusilo in ocena je , da stvar deluje, ampak........

Dvigne se delovna temperatura. Zakaj je pa več dejavnikov.

V avtoindustriji z dodatki v gorivo izgubiš garancijo itd.

Ne rečem, da pri stari tehnologiji z veliko kubiki in malo konji stvar ne bi delovala, toda moderni motorji tega ne potrebujejo.

Če misliš varčevat potem ostani doma!


Pa LP
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
morski volk
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 145
Pridružen: Če Jul 26, 2007 18:51
Kraj: ljubljana

dodatki za zmanjšanje goriva

OdgovorNapisal/-a morski volk » Po Jul 28, 2008 20:48

Klobas na temo zmanjšanje porabe goriva ne zmanjka. Vse skupaj me spominja na "ciganski kazino" s škatlico od vžigalic in kroglico. Vsi vejo da bojo nategnjeni pa kandidatov nikdar ne manjka.
Uporabniški avatar
MIHOLD
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe Maj 23, 2008 02:51

OdgovorNapisal/-a MIHOLD » Pe Avg 15, 2008 15:45

Jaz uporabljam aditiv gorivu...primarno za preprečevanje vezave vode in večje mazalne sposobnosti nafte. Se pa potem tudi pozna pri porabi...sicer ne veliko...nekaj pa. :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov