elisa.
Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator
elisa.
Vsem morjeplovcem en lep pozdrav.Prosim za pomoč,ali gdo ve če paše na motor tomos 4.8,tudi od drugega motorja trokraka elisa,na mojem motorju je tako poškodovana,da se je neda popravit.probal sem že v Reki v trgovini pa je nima, V kopru se pa sploh nihče ne oglasi.za vse inf. se že vnaprej zahvaljujem.Morino
morino
Damjan
Spoštovani Gosp.Damjan
najlepša hvala če ste res tako dobri da mi jo pošljete se vam res iz srca zahvaljujem.
moj naslov je Štuhec Vladimir ,Gačnik 6b
pošta Pesnica pri Mariboru.
če boste pa kdaj v mariboru pa vas rade volje povabim na kaj konkretnega,še enkrat hvala lepa. in prosim račun.lep pozdrav Vlado.
najlepša hvala če ste res tako dobri da mi jo pošljete se vam res iz srca zahvaljujem.
moj naslov je Štuhec Vladimir ,Gačnik 6b
pošta Pesnica pri Mariboru.
če boste pa kdaj v mariboru pa vas rade volje povabim na kaj konkretnega,še enkrat hvala lepa. in prosim račun.lep pozdrav Vlado.
morino
elisa
pozdravljen
poslal ti jo bom verjetno že jutri,pa upam da ti bo služila.
lp
poslal ti jo bom verjetno že jutri,pa upam da ti bo služila.
lp
Pozdravljeni
na tomos 4.5 imam eliso brez gume. Predvidevam da je od navadne 4ke po navodilih naj bi imela 4.5 gumirano eliso. (os ima plastičen pokrovček in razcepko)
Težava je v tem da se mi je na delu elise kjer pride štift (videt je neka medenina ali nekaj podobnega) zlomilo in na 3/4 zavrtelo štift. Štift je bil iz svetlo vlečene palice še od prejšnjega lastnika.... pazil sem da sem vklapljal v prestavo pod nizkimi obrati... še dobro da ni zlomilo osi
Kaj predlagate?
novo gumjasto eliso ?
je možno obnovit ta del elise, videti je da je sredinski del elise zaprešan na alu eliso, se da to preprešat in kje dobit nov sredinski del??
na bolhi sem našel oglas na katerem se prodaja elisa brez sredinskega dela?
Če se je že kje o tem razpravljalo prosim za link. V iskalniku nisem našel.
LP Matjaž
na tomos 4.5 imam eliso brez gume. Predvidevam da je od navadne 4ke po navodilih naj bi imela 4.5 gumirano eliso. (os ima plastičen pokrovček in razcepko)
Težava je v tem da se mi je na delu elise kjer pride štift (videt je neka medenina ali nekaj podobnega) zlomilo in na 3/4 zavrtelo štift. Štift je bil iz svetlo vlečene palice še od prejšnjega lastnika.... pazil sem da sem vklapljal v prestavo pod nizkimi obrati... še dobro da ni zlomilo osi
Kaj predlagate?
novo gumjasto eliso ?
je možno obnovit ta del elise, videti je da je sredinski del elise zaprešan na alu eliso, se da to preprešat in kje dobit nov sredinski del??
na bolhi sem našel oglas na katerem se prodaja elisa brez sredinskega dela?
Če se je že kje o tem razpravljalo prosim za link. V iskalniku nisem našel.
LP Matjaž
Propeler bi moral imeti gumijast silent blok. Na novejših T 4 je enak kot tisti na T 4.5. Ne vem, kako da ni gume, verjetno je to nekdo predelal. Ta guma je tam, da ublaži sunek pri prestavljanju pri T 4.5, oziroma, da ublaži začetni udarec, če propeler zadane ob trd predmet. Če je udarec premočan, poči varovalka.
Dvomim, da se še dobi gumijasti silent blok posebej, verjetno boš moral kupiti nov propeler, lahko tudi dobrega rabljenega.
Brez gumijstega silent bloka so bili propelerji starih T 4, ki so bili nasajeni na varovalko, ki je bila za propelerjem. Ti so imeli plastično matico z levim navojem (vsi modeli do leta 1980, oziroma do modela T4S z belim pokrovom).
Dvomim, da se še dobi gumijasti silent blok posebej, verjetno boš moral kupiti nov propeler, lahko tudi dobrega rabljenega.
Brez gumijstega silent bloka so bili propelerji starih T 4, ki so bili nasajeni na varovalko, ki je bila za propelerjem. Ti so imeli plastično matico z levim navojem (vsi modeli do leta 1980, oziroma do modela T4S z belim pokrovom).
Kaj so pred mano menjaval tudi sam ne vem...
Za drobiž sem dobil drugo odlično ohranjeno eliso 140. Original so varovalke verjetno fi3,8mm dolžina 22-24mm.... na osi imam 4mm in še mal več ker ima malenkost lufta. Povrtal sem eliso z 4mm svedrom in nabavil medeninasto palico fi4 (trgovina O_I -3,19eur en meter). Sestavil in stestiral zaenkrat se obnese, pri tem bo tudi ostalo
Slike:
Star propeler
http://shrani.si/?3m/MW/1cFSKgHm/dsc1023.jpg
http://shrani.si/?1u/uH/4RhWCAyw/dsc1024.jpg
http://shrani.si/?3o/pN/3noSAwYt/dsc1026.jpg
Primerjava: stari-dobri
http://shrani.si/?2k/bW/11CPMQ0i/dsc1019.jpg
dobri
http://shrani.si/?2B/Vb/4J55Hs1L/dsc1027.jpg
Ker mi le ni dalo miru da se to ne da popravit sem dal staro eliso v prešo. Pri sili 4tone je popustilo in rezultat:
http://shrani.si/?K/13m/2tMfqNhh/dsc1028.jpg
http://shrani.si/?2s/Ym/3eMv9HMo/dsc1029.jpg
Eliso se da obnovit če je v okvari sredinska puša. Pušo je potrebo zamenjati. Material puše pa ne vem kakšen je, deluje kot da je neka zlitina medenine.... Puša se uniči, če se daje nepravilne varovalke.
LP Matjaž
Za drobiž sem dobil drugo odlično ohranjeno eliso 140. Original so varovalke verjetno fi3,8mm dolžina 22-24mm.... na osi imam 4mm in še mal več ker ima malenkost lufta. Povrtal sem eliso z 4mm svedrom in nabavil medeninasto palico fi4 (trgovina O_I -3,19eur en meter). Sestavil in stestiral zaenkrat se obnese, pri tem bo tudi ostalo
Slike:
Star propeler
http://shrani.si/?3m/MW/1cFSKgHm/dsc1023.jpg
http://shrani.si/?1u/uH/4RhWCAyw/dsc1024.jpg
http://shrani.si/?3o/pN/3noSAwYt/dsc1026.jpg
Primerjava: stari-dobri
http://shrani.si/?2k/bW/11CPMQ0i/dsc1019.jpg
dobri
http://shrani.si/?2B/Vb/4J55Hs1L/dsc1027.jpg
Ker mi le ni dalo miru da se to ne da popravit sem dal staro eliso v prešo. Pri sili 4tone je popustilo in rezultat:
http://shrani.si/?K/13m/2tMfqNhh/dsc1028.jpg
http://shrani.si/?2s/Ym/3eMv9HMo/dsc1029.jpg
Eliso se da obnovit če je v okvari sredinska puša. Pušo je potrebo zamenjati. Material puše pa ne vem kakšen je, deluje kot da je neka zlitina medenine.... Puša se uniči, če se daje nepravilne varovalke.
LP Matjaž
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov
