Obnova čolna GLASTRON

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Jul 01, 2014 18:24

Roethel, ki ga prodaja Vitranc...

Slika
(klik na sliko...)

Mislim, da je €2000 to, kar je na sliki in €1700 brez prikolice.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4361
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Jul 01, 2014 19:19

Indal,verjetno so ti fantje malo zbili moralo,vendar je to vse iz lastnih izkušenj.Večina so začeli tudi na tak način,s trdo voljo,da zmorejo in tudi so.Na koncu pa so rekli ,enkrat je bilo dovolj,nič več tega.Zato raje razmisli kaj se smotrno in kaj ne.Še taka volja,saj bo ni hudič,na koncu se boš spomnil vseh nas in videl da smo imeli prav.Na voljo je precej plovil,za malo denarja,v precej boljšem stanju,ki se jih res se šplača obnavljati.V tole kar si se ti spustil pa mislim,da je le pretirano.Na koneckoncev ga boš tudi slej ko prej tudi prodajal in takrat te čaka največje razočaranje.Dobil ne boš niti pol toliko,kolikor boš vložil,kar te bo potrlo.
Kljub tvoji odločnosti ti želim uspeh pri obnovi,saj boš na forumu dobil veliko informacij pa tudi kakšno pomoč.
mašinfirer
indal
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Jun 26, 2014 17:39

OdgovorNapisal/-a indal » To Jul 01, 2014 19:48

Dal bi tam med 4-5k€.

Bi pa seveda nekaj kar je vredno tega denarja :)

Nimam pa nekih prijateljev navtikov...mislim imam ampak nimajo dovolj izkušenj. Razen če vas forumaše štejem kot "navtične frende" z izkušnjami ;)
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Jul 01, 2014 20:00

indal napisal/-a:Dal bi tam med 4-5k€.

Bi pa seveda nekaj kar je vredno tega denarja :)

Nimam pa nekih prijateljev navtikov...mislim imam ampak nimajo dovolj izkušenj. Razen če vas forumaše štejem kot "navtične frende" z izkušnjami ;)


Itak, da smo "frendi", saj se radi družimo, pametujemo, nabijamo, lažemo pa ne. Se raje spričkamo in potem je zopet razlog za enega.

Moj napotek je tak!

Prvo dobro premisli, kakšen tip čolna bi odgovarjal tvojim pričakovanjem. Kaj misliš početi z njim?

Ko boš približno ugotovil kaj bo zadostilo tvoja pričakovanja, išči tak tip čolna. Od daleč so vsi tam-tam, toda med njimi so razlike.

Kam ga boš dal na zimovanje?
S kakšnim avtom in prikolico boš prevažal vse skupaj?
Imaš izpit za avto, ki ustreza tudi vleki prikolice?
Kje ga boš spuščal v vodo?

Itd ........

Pa sprašuj, fotkaj, pokaži, da razpravljamo in morda bo obrodilo .......


Ni neumnih vprašanj, so samo neumni odgovori!

LP
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
elbarto
Admiral
Prispevkov: 743
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 13:50

OdgovorNapisal/-a elbarto » To Jul 01, 2014 21:04

Pohlej malo se open/fisherman tip plovila, do sedaj ga se nisi omenjal.
Neverjetno robe dobis noter cena smesna....
Razrito morje nesejo malo bolje kot navadni gliserji ker so spredaj cudne oblike.
Lp!
indal
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Jun 26, 2014 17:39

OdgovorNapisal/-a indal » Sr Jul 02, 2014 07:33

@pajer1

S čolnom bi operiral po S delu kvarnerja (velebitski kanal itd.). Uporabljal bi ga predvsem za dostavo ženske na exotične lokacije, za prevažanje tašče...kokr mi časa ostane pa še za podvodni ribolov :) Hec...predvsem za podvodni ribolov! Občasno mogoče še za kako vleko smučarja.

Se mi pa dopade kakšen tak model:

http://www.bolha.com/navtika/motorna-pl ... =%C4%8Doln

http://www.bolha.com/navtika/motorna-pl ... =%C4%8Doln


Ima kdo kako mnenje glede takih čolnov, priporočilo…se uredu obnesejo?
vitranc
Kontraadmiral
Prispevkov: 217
Pridružen: To Jul 19, 2011 08:23

oj

OdgovorNapisal/-a vitranc » Sr Jul 02, 2014 08:10

ja super čolni veliko placa in lepo se obnašajo na vodi le 7.5k ni u okviru 4do5k maš elanove zadevce na netu že za 5k mal prebrskaj tud po subito.it
vitranc
Kontraadmiral
Prispevkov: 217
Pridružen: To Jul 19, 2011 08:23

oj

OdgovorNapisal/-a vitranc » Sr Jul 02, 2014 08:10

ja super čolni veliko placa in lepo se obnašajo na vodi le 7.5k ni u okviru 4do5k maš elanove zadevce na netu že za 5k mal prebrskaj tud po subito.it
vitranc
Kontraadmiral
Prispevkov: 217
Pridružen: To Jul 19, 2011 08:23

oj

OdgovorNapisal/-a vitranc » Sr Jul 02, 2014 08:16

pismo ej heh sam si ga model najprej nam predstaviš čoln za obnovo k je vredn 5 e pol pa že kupuješ čoln za 7,5 k haha
Matic1
Kapitan
Prispevkov: 181
Pridružen: Sr Maj 23, 2012 08:42

OdgovorNapisal/-a Matic1 » Sr Jul 02, 2014 08:31

Prevoz tašče in tasta s čolnom in potem še do konca dneva odprta usta -neprecenljivo hehe lihkar prakticiral.
indal
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Jun 26, 2014 17:39

OdgovorNapisal/-a indal » Sr Jul 02, 2014 08:34

vitranc...sam zate "danes so dovoljene sanje jutri je nov dan" ;)

Daj še enkrat preberi pajerjev post in mojega. Napisal sem, da se mi dopadejo…
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4854
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Sr Jul 02, 2014 08:40

Matic1 napisal/-a:Prevoz tašče in tasta s čolnom in potem še do konca dneva odprta usta.


Če bi bilo tako, ji prepovem pogled na čoln! Že brez tega je prava znanost kako jih zapret. :lol:


@Indal;

Glede tvojih naštetih želja bi bil gumon morda najprimernejši.





@Elbarto;

Kaj je tako čudnega na obliki fišermenov, da bi bili stabilnejši na valovih?
Matic1
Kapitan
Prispevkov: 181
Pridružen: Sr Maj 23, 2012 08:42

OdgovorNapisal/-a Matic1 » Sr Jul 02, 2014 08:49

SR 290 napisal/-a:
Matic1 napisal/-a:Prevoz tašče in tasta s čolnom in potem še do konca dneva odprta usta.


Če bi bilo tako, ji prepovem pogled na čoln! Že brez tega je prava znanost kako jih zapret. :lol:
@Indal;

Glede tvojih naštetih želja bi bil gumon morda najprimernejši.

@Elbarto;

Kaj je tako čudnega na obliki fišermenov, da bi bili stabilnejši na valovih?

ne ne nismo se razumeli , se peljemo uro, dve in potem odprta usta v smisli AAAA- drugače pa brez besede do konca dneva, to je neprecenljivo
marenostrum
Viceadmiral
Prispevkov: 357
Pridružen: Pe Jan 10, 2014 19:51

OdgovorNapisal/-a marenostrum » Sr Jul 02, 2014 10:09

indal napisal/-a:Dal bi tam med 4-5k€.

Bi pa seveda nekaj kar je vredno tega denarja :)

Nimam pa nekih prijateljev navtikov...mislim imam ampak nimajo dovolj izkušenj. Razen če vas forumaše štejem kot "navtične frende" z izkušnjami ;)


Si kaj pogledu zunaj SLO. Recimo tega sem našu v Nemčiji. Za 2500 €, Yamaha 85 km, na reg. prikolici:

Slika

Znamka Fiberline. Kot piše prodajalec: Za malce šminko uredit.

lp
Ne pusti se povlečt dol na njihov nivo. Tam so v prednosti.
vitranc
Kontraadmiral
Prispevkov: 217
Pridružen: To Jul 19, 2011 08:23

oj

OdgovorNapisal/-a vitranc » Sr Jul 02, 2014 11:44

takega sm že vidu u živo heh sej cena je dobra ma kaj k ma tok grd kvadratn kljun :P

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov