Korozija pete

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

sonce
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: To Jul 15, 2014 10:23

Korozija pete

OdgovorNapisal/-a sonce » Po Sep 01, 2014 10:00

Pozdravljeni,

sem nov na forumu in vse lepo pozdravljam.
Se pa obračam na vse znalce za mnenje, pomoč pri peti na
motorju Suzuki DF 70. Kupujem motor na fotki.
Kot je razvidno se je barva odkrušila brez meni
znanega vzroka. Zna biti tole problematično ali se zadeva pusti takšna kot je? Če je potreben poseg, kako, in za koliko denarja?


http://s11.postimg.org/qao6ld2v7/photo.jpg



Hvala v naprej, s
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4361
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Po Sep 01, 2014 12:06

Ni tako hudo,verjetno je motor že tudi star med 5-10 let.Če je tako,ni nič posebnega.Tu kjer se pojavlja oksidacija,je že moralo biti kdaj malo opraskano in se je stvar širila zaradi nevestnosti lastnika,ki stvar ni saniral.Priporočal bi ti sledeče.Take rane obrusi in speri z vročo vodo,kajti šele z vodo nad 50 stopinj se absorbira iz kovine.Se pravi zbrusi,speri,ponovno zbrusi z 220 brusnim papirjem,nabavi temeljno za alu.(Mavrica,Chemo)prebarvaj,lahko greš v Yuco in kupiš sprej barvo Phantom Black(cca.18 eu)in dvakrat špricneš.Nikakor pa ne pozabi na cink anode.Pri menjavi le teh,naj bodo privite na živo kovino,brez kakšne masti se pravi mora anoda imeti dober kontakt z aluminijem,da normalno funkcionira.Kajti če se obrablja,potem dobro opravlja svojo funkcijo,če se nen, nima dobrega stika in je žrtev tega ohišje(peta,blok).Verjetno bo še kdo dodal svoje mnenje in se splača upoštevat.Pa srečno in mirno na vodi :lol:
mašinfirer
sonce
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: To Jul 15, 2014 10:23

OdgovorNapisal/-a sonce » Po Sep 01, 2014 14:44

Habibi hvala za odgovor, bom upošteval tvoj nasvet.

lps :D
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4854
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Po Sep 01, 2014 14:46

Menjaj cinke, pa ne bo več elektrolize, kajti tu ni korozija, tu je elektroliza zaradi iztrošenih cinkov.
waterski
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 83
Pridružen: Sr Jul 17, 2013 15:59

elektroliza

OdgovorNapisal/-a waterski » To Sep 02, 2014 08:28

Cinke se menja vsako sezono četudi na prvi pogled zgleda da je na njih še vedno dovolj materiala.
Stehtaj eno sezono rabljen cink in novega in postalo ti bo jasno zakaj se jih menja.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov