Pozdravljeni,
sem nov na forumu in vse lepo pozdravljam.
Se pa obračam na vse znalce za mnenje, pomoč pri peti na
motorju Suzuki DF 70. Kupujem motor na fotki.
Kot je razvidno se je barva odkrušila brez meni
znanega vzroka. Zna biti tole problematično ali se zadeva pusti takšna kot je? Če je potreben poseg, kako, in za koliko denarja?
http://s11.postimg.org/qao6ld2v7/photo.jpg
Hvala v naprej, s
Korozija pete
Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator
- habibi Vll
- Admiral
- Prispevkov: 4361
- Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
- Kraj: LJ.Vižmarje
Ni tako hudo,verjetno je motor že tudi star med 5-10 let.Če je tako,ni nič posebnega.Tu kjer se pojavlja oksidacija,je že moralo biti kdaj malo opraskano in se je stvar širila zaradi nevestnosti lastnika,ki stvar ni saniral.Priporočal bi ti sledeče.Take rane obrusi in speri z vročo vodo,kajti šele z vodo nad 50 stopinj se absorbira iz kovine.Se pravi zbrusi,speri,ponovno zbrusi z 220 brusnim papirjem,nabavi temeljno za alu.(Mavrica,Chemo)prebarvaj,lahko greš v Yuco in kupiš sprej barvo Phantom Black(cca.18 eu)in dvakrat špricneš.Nikakor pa ne pozabi na cink anode.Pri menjavi le teh,naj bodo privite na živo kovino,brez kakšne masti se pravi mora anoda imeti dober kontakt z aluminijem,da normalno funkcionira.Kajti če se obrablja,potem dobro opravlja svojo funkcijo,če se nen, nima dobrega stika in je žrtev tega ohišje(peta,blok).Verjetno bo še kdo dodal svoje mnenje in se splača upoštevat.Pa srečno in mirno na vodi 
mašinfirer
elektroliza
Cinke se menja vsako sezono četudi na prvi pogled zgleda da je na njih še vedno dovolj materiala.
Stehtaj eno sezono rabljen cink in novega in postalo ti bo jasno zakaj se jih menja.
Stehtaj eno sezono rabljen cink in novega in postalo ti bo jasno zakaj se jih menja.
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov
