Yamaha 30 2t - problem štarter
Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator
Yamaha 30 2t - problem štarter
Imam problem, Yamaha 30 2t na el. vžig ne vžge.
Ko dam kontakt in probam vžgati, se zobati kolešček na štarterju ne dvigne gor, temveč v notranjosti le "cvrči" in ga vrti na mestu.
Ali je lahko fuč sklopka v štarterju (po mnenju serviserja), ali je možno da je narobe tudi kaj z elektriko? Akumulator sicer star 3 leta, luči na čolnu delajo.
Hvala za mnejnja.
Ko dam kontakt in probam vžgati, se zobati kolešček na štarterju ne dvigne gor, temveč v notranjosti le "cvrči" in ga vrti na mestu.
Ali je lahko fuč sklopka v štarterju (po mnenju serviserja), ali je možno da je narobe tudi kaj z elektriko? Akumulator sicer star 3 leta, luči na čolnu delajo.
Hvala za mnejnja.
Re: Yamaha 30 2t - problem štarter
Prva zadeva, preveri akumulator. Lahko je izpraznjen in nima moči, da obrne štarter, luči pa še gorijo. Pri avtih je isto..
Re: Yamaha 30 2t - problem štarter
Zmeri kolk voltov ima akumulator in če jih je 12 ali več najprej očisti vse kontaktne točke kablov in če še vedno ne dela vzami premostitvene kable in direktno priklopi štarter na akumulator. Če dejuje, pol imaš težavo s slabim kontaktom, če pa še vedno ne deluje je crknil štarter ''solenoid''.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Re: Yamaha 30 2t - problem štarter
Aja pa redko kater (če sploh) izvenkrmnik ima solenoid kot avto štarterji, navadno je samo na vrhu en zobnik, ki ga ob vrtenju v pravo smer porine gor.
Če niso kontakti možno, da ti je zapigal štarter. A se štarter vrti na roko?
Če niso kontakti možno, da ti je zapigal štarter. A se štarter vrti na roko?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Re: Yamaha 30 2t - problem štarter
AEgir napisal/-a:Aja pa redko kater (če sploh) izvenkrmnik ima solenoid kot avto štarterji, navadno je samo na vrhu en zobnik, ki ga ob vrtenju v pravo smer porine gor.
Če niso kontakti možno, da ti je zapigal štarter. A se štarter vrti na roko?
Štarter se vrti v notranjosti. Ko "verglam" v notranjosti vrti oz. poganja, a koleščka ne porine gor....
Re: Yamaha 30 2t - problem štarter
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Re: Yamaha 30 2t - problem štarter
A na roke pa gre gor?
Re: Yamaha 30 2t - problem štarter
cibro napisal/-a:A na roke pa gre gor?
Ja, na roke ga spravim gor.
Re: Yamaha 30 2t - problem štarter
Potem kot so rekli, probaj štrom če ga ni dost, daj kable magari iz avta pa startaj.
Morda je na klemah slab stih meni se je to dogajalo na tohatsu 2t.
Ko je bil kontakt ok je dvignilo
Morda je na klemah slab stih meni se je to dogajalo na tohatsu 2t.
Ko je bil kontakt ok je dvignilo
Re: Yamaha 30 2t - problem štarter
Upam da je to ja. Kleme sem zamenjal, moram pa preverit napetost akumulatorja. Morda je prešvoh in zato ne zavergla... upam, da je to razlog.
Parkrat se mi je to zgodilo že na začetku lanske sezone, a sem ga na koncu vedno vžgal.
Parkrat se mi je to zgodilo že na začetku lanske sezone, a sem ga na koncu vedno vžgal.
Re: Yamaha 30 2t - problem štarter
Meni je enkrat pomagalo ko sem wd spricnil tja...
Re: Yamaha 30 2t - problem štarter
Podobne probleme sem imel tudi jaz... kriv je bil štrom. Glavno kablovje ki gre iz konzole k motorju je bilo totalno fuč (beri prepereli in skurjeni kabli ki skorajda niso več prevajali toka). Ko sem priklopil rezervno napajanje direkt na motor je užgalo brez problema, ko pa sem priklopil kable na konzolo pa nič...
Re: Yamaha 30 2t - problem štarter
Ja morje naredi hudiča bakrom sem izkusil lansko leto.
Najbolje je zaganjač sneti in ga z kabli za vžig preko baterije za kratek čas plus na stikalo oz kjer pride en vijak kjer je vodnik gor minus pa ima na ohišju.
Najbolje je zaganjač sneti in ga z kabli za vžig preko baterije za kratek čas plus na stikalo oz kjer pride en vijak kjer je vodnik gor minus pa ima na ohišju.
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
Re: Yamaha 30 2t - problem štarter
Odkrili problem.
In ta je v napeljavi oz. v kablu, ki gre od konzole do motorja. Točno tak problem, kot ga je 2 posta zgoraj napisal Bozo. Tako da bo zamenjava kabla rešila zadevo.
Motor pa je sicer brezhiben.
Hvala za nasvete!
In ta je v napeljavi oz. v kablu, ki gre od konzole do motorja. Točno tak problem, kot ga je 2 posta zgoraj napisal Bozo. Tako da bo zamenjava kabla rešila zadevo.
Motor pa je sicer brezhiben.
Hvala za nasvete!
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov
