evinrude 70
Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator
evinrude 70
Živjo! Za rešitev sezone sem dobil na izposojo evinrude 1976. Motor nima električnega trima. Nisem pa našel nikjer vijaka za ročni spust/dvig. Zanima me če mogoče kdo ve kje bi bil ta vijak?
Hvala
Lp
Hvala
Lp
Re: evinrude 70
Mogoče bi blo v redu, če poslikaš zadevo. Na mojem l.97 je na desni strani (če gredaš iz čolna proti motorju) tako ročico, katero premakneš in se zadeva "odklene".
--- Lenuhec.si ---
Re: evinrude 70
Če ni trima tudi vijaka za trim ni. Spodaj inaš eno inox palčko, ki jo prestavljaš v različne luknje in s tem določaš kako je natriman motor, to palčko pa drži tudi en zob na feder, ki preprečuje, da bi se motor dvignil.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
-
Daki
Re: evinrude 70
Večina motorjev ima spredaj en vzvod, ki ga premakneš, nato pa še ob strani ročko.
Re: evinrude 70
Ja ima palčko in vzvod na fedr ki ga lahko premakneš in sprostiš palčko. Ampkk se motor ne premakne nikamor.. ima luft mogoče 1cm gor dol. Več pa ne gre.
Re: evinrude 70
Potem je verjetno piknu amortizer, ki drzi motor da ne pade dol ko ga mas dvignjenga. Vsaj moj ima tako.
--- Lenuhec.si ---
Re: evinrude 70
Hmmm... Rešitev? Menjava amortizerja?
Re: evinrude 70
Nevem če ma kakšen amortizer rudy. Ti raj mal bolš poglej kaj ga drži ker je še nekaj očitno. Pa slikaj da vidmo kater sistem sploh je.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Re: evinrude 70
Ni tle nobenga amortizerja.
Ta ročka ne naredi nič v tej poziciji, ta je za zahaklat motor, ko je v zgorni poziciji.
Slikaj od spodaj gor in boš videl da je spodaj en zob na feder, ki se zahakla na tisto zarjavelo štangico. Tistega odmakni in boš lahko dvignil motor pol pa poglej kam je speljan vzvod za premikanje, navadno je spredaj tako da lahko iz čolna dvigneš motor.
Ta ročka ne naredi nič v tej poziciji, ta je za zahaklat motor, ko je v zgorni poziciji.
Slikaj od spodaj gor in boš videl da je spodaj en zob na feder, ki se zahakla na tisto zarjavelo štangico. Tistega odmakni in boš lahko dvignil motor pol pa poglej kam je speljan vzvod za premikanje, navadno je spredaj tako da lahko iz čolna dvigneš motor.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Re: evinrude 70
AEgir napisal/-a:Ni tle nobenga amortizerja.
Ta ročka ne naredi nič v tej poziciji, ta je za zahaklat motor, ko je v zgorni poziciji.
Slikaj od spodaj gor in boš videl da je spodaj en zob na feder, ki se zahakla na tisto zarjavelo štangico. Tistega odmakni in boš lahko dvignil motor pol pa poglej kam je speljan vzvod za premikanje, navadno je spredaj tako da lahko iz čolna dvigneš motor.
AEgir, točno tako ročko imam sam na Evinrude za dvig motorja. Obstaja pa možnost, da se je ročka kje snela in je zato odhaklano. Na sliki tud vidiš, da prečke, ki bi morala držati motor in je tudi za manual tilt. Tko da je zadeva piknila nekje. (razen če ima 1976 letnik drugačn sistem).
--- Lenuhec.si ---
Re: evinrude 70
Pri mojem 72 letniku je bila ta ročka samo za spust, za dvig pa je bila pod fergazerji med motorjem in tilt mehanizmom. Ker je ta del na teh motorjih bil kilavo izveden sem na takih, ki sem jih šraufal videl že špage, zajlice in svašta domačih alternativ. Zato odhaklaj hakelj ročno pol se bo pa videlo kaj gre kam.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Re: evinrude 70
Prečko sem vzel vn in slikal brez. Tako da prečka je! Je pa tudi iz zadnje strani tudi amortizer. Več poslikam jutri in upam da uspem rešit zadevo.
Re: evinrude 70
Sem dodal novo sliko iz zadnje strani.
Re: evinrude 70
Predvidevam da je amortizer. Ker ko premaknem vzvod bi se moralo dati motor dvignit. Ampak se ne da. Ali je še kakšna druga opcija?
https://www.dropbox.com/sh/iwij8qd2lil3 ... mkq0a?dl=0
https://www.dropbox.com/sh/iwij8qd2lil3 ... mkq0a?dl=0
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov
