Poliranje Inoxa

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
gabr
Kontraadmiral
Prispevkov: 320
Pridružen: Sr Feb 18, 2009 18:20

Poliranje Inoxa

OdgovorNapisal/-a gabr » Po Dec 07, 2009 16:25

Pozdravljeni

Mogoče kak dober nasvet za poliranje Inox ograje. Pene in razne spraye sem probal pa je bolj žalost, še najbolje se je obnesla klasična purol pasta, vendar je veliko umazanije z njo...

Zahvaljujem se za kak nasvet....
damjanr
Kapitan
Prispevkov: 188
Pridružen: To Sep 30, 2008 21:30
Kraj: mb

OdgovorNapisal/-a damjanr » Po Dec 07, 2009 17:51

Brez muje se še čevelj ne obuje....
jaz uporabljam L.O.C. plus, kupil sem ga v Mibra Rostfrei v Hočah.
l.p.d.
Uporabniški avatar
Masterpiece
Kontraadmiral
Prispevkov: 247
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 19:54
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Masterpiece » Po Dec 07, 2009 18:14

Na srečanjeu preden ste šli na Ruto je nekdo ( ne spomnim se točno) prinesel pakirano v pločevinki neko vato ki je namočena v čistilo.Res se ne spomnim točno kako se reče zadevi, vem pa da mi je MitjaP govoril o tem in zadevo pohvalil.Skratka s to vato namažeš inox in nato obrišeš.Rezultat baje odličen.Več bo pa sam napisal o tem
Uporabniški avatar
seleven
Kontraadmiral
Prispevkov: 288
Pridružen: So Mar 29, 2008 08:14
Kraj: Ljubljana-Krk-Omišalj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a seleven » Po Dec 07, 2009 18:54

damjanr napisal/-a:Brez muje se še čevelj ne obuje....
jaz uporabljam L.O.C. plus, kupil sem ga v Mibra Rostfrei v Hočah.
l.p.d.

Kako si zadovoljen z čistilom za Inox L.O.C.™ Plus in koliko si odštel za tubo?

Tista "vata" v pločevinki pa je bila dobavljena iz Nemčije in če je interes, se lahko zopet naroči. Interesenti "roke gor":!:
Slika
Vzemi vsako stresno situacijo kot pes:
Če je ne moreš požreti ali se z njo igrati,
jo pač polulaj in pojdi dalje...
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Po Dec 07, 2009 21:01

Zdravo
No res me zanima, koliko dolgo ostane ograja čista in če je seveda primerna tudi za slano vodo. Vsekakor bi jo koristno uporabil.
Pa cena za piksno?
LP
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
damjanr
Kapitan
Prispevkov: 188
Pridružen: To Sep 30, 2008 21:30
Kraj: mb

OdgovorNapisal/-a damjanr » Po Dec 07, 2009 21:51

500 ml tuba je stala okrog 12€, ne spomnim se več točno. Kot sem že napisal brez muje.... ampak glede na to, da je moj čojn letnik 91 pa inox po izgledu prejšnji lastnik ni ravno vsako leto poliral, sem z rezultatom zelo zadovoljen. Po koncu sezone nič ne kaže, da bi moral spet kaj fejst polirati. Vendar pa mislim, da ni vse v pasti, ampak je dosti odvisno tudi od kvalitete inox-a
l.p.d.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2636
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Po Dec 07, 2009 22:03

Ima jo tudi conrad. Iščeš dull.
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » To Dec 08, 2009 07:27

Kot sem že napisal brez muje....

Fantje, Mujo se napiše z veliko začetnico! :lol:
marjan5
Viceadmiral
Prispevkov: 363
Pridružen: Ne Apr 29, 2007 20:29
Kraj: Sevnica, Osor

OdgovorNapisal/-a marjan5 » To Dec 08, 2009 09:21

Pozdravljeni
Pri meni se še najbolj obnese Starbbriteov poliš za inox , sicer mogoče purol pasta boljše očisti ,sam moraš potem vse ponovit čez en teden edino s tem ostane inox lep vsaj mesec ali dva pri vseh ostalih rečeh pa so se mi začeli pojavljat fleki že po enem tednu.
LP Marjan
Uporabniški avatar
Fisherman
Kontraadmiral
Prispevkov: 213
Pridružen: So Feb 21, 2009 15:59

OdgovorNapisal/-a Fisherman » To Dec 08, 2009 22:16

kocka napisal/-a:Kot sem že napisal brez muje....

Fantje, Mujo se napiše z veliko začetnico! :lol:


Brez muje se še čevelj ne obuje je star slovenski pregovor. Izraz "muja " pomeni muka, trud,... in ne prebivalca BiH.
Torej, brez truda se še čevelj ne obuje. Zato je "muja" napisano z malo začetnico popolnoma pravilno.
Povsod je lepo, na morju je najlepše.
Uporabniški avatar
ttomi73
Admiral
Prispevkov: 975
Pridružen: To Jul 21, 2009 22:41
Kraj: Kranj-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ttomi73 » Sr Dec 09, 2009 20:34

Ali uporabljate izdelek 3M Stainless Steel Cleaner & Polish?
Izpit za čoln sedaj imam, kaj pa zdaj... na morje seveda.
Uporabniški avatar
seamonster
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: Pe Dec 11, 2009 19:27
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a seamonster » Sr Dec 16, 2009 22:03

Pozdravljeni! :P
Na TV sem v neki oddaji videl, kako lahko poceni očistiš kromirane in inox dele. Potrebuješ alu folijo, coca-colo in pivo. Poceni in dobi se povsod. S coca-colo navlažiš del in ga drgneš z alu folijo. Deluje. Preprosto. :idea:
LP
Morja ne bom obvladal, morje pa mene je!
nuvolari
Viceadmiral
Prispevkov: 400
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 06:36
Kraj: bled

OdgovorNapisal/-a nuvolari » Če Dec 17, 2009 21:14

kam pa potem nalijieš še manjkajoči preparat - pivo ??? :roll: :)
Veritas et Aequitas
Uporabniški avatar
Masterpiece
Kontraadmiral
Prispevkov: 247
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 19:54
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Masterpiece » Pe Dec 18, 2009 09:30

Po uspešno opravljenem delu, ga z užitkom spiješ :lol:
Uporabniški avatar
seamonster
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: Pe Dec 11, 2009 19:27
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a seamonster » Pe Dec 18, 2009 12:39

Pa naj še kdo reče, da nismo:
1. Iznajdljivi
2. Pridni
3. Žejni
4. Brihtni in znamo predvidet.
:D
Morja ne bom obvladal, morje pa mene je!

Kdo je na strani

Po forumu brska: pagus in 21 gostov