Na čolnu RIO 400 sem opazil težave na krmni plošči.
Na vrhu so vidne razpoke do lesa in notranjost je trhlena

Na notranji strani se je poliester vdal pod pritiskom vijakov in mehanizem za volan drsa po notranji strani.


Na zunanji strani je nekaj lukenj in eden izmed prejšnjih lastnikov je dodal cca 15mm leseno ploščo, ki jo je laminiral in pritrdil z 4 vijaki na obstoječo krmno steno ter laminiral na obstoječo ploskev.

Na prvi pogled je krmna plošča široka samo polovice celotne širine krmne in sega do nivoja vode.
Čoln za sedaj kaže da bo ostal več časa pri hiši in smo se odločili za obnovo.
Opcije so naslednje:
1. porezati vrh krmne plošče, izglodati trhleni del, očistit, vlit mešanico pliestra in vlaken(tekoča plošča)
2. odstraniti vrhnji del, izrezati notranji del poliestra, odstraniti trhleni del, očistit, vstaviti novo laminirano ploščo ter na novo zlaminirat na notranji strani
3. odstraniti zunanjo ploščo in pobrusit do originalne zunanjega poliestra, po potrebi ponovno laminirat par plasti, vse po točki 2.
4. postaviti inox U profil čez vse in pozabiti kaj je spodaj
Na drugi strani ima ta čoln peno pod pohodnim delom(laminiran na trup) in vsaj na zadnji strani pri čepu se čuti vlažno peno. Ker nimam točnih tehničnih podatkov(160kg) nameravam preveriti težo praznega čolna da ugotovim koliko vode je pod tlemi
Opcije so:
A. pustim kot je
B. Na določenih mestih izrežem odprtine in očistim stare pene in nadomestim z novo peno ter zlaminiram spoje
C. Na določenih mestih izrežem odprtine in očistim stare pene, dodam poliesterske vzdolžne nosilce, vsavim stirodur in zlaminiram spoje z starim.
Na koncu bi moral rešiti še ostale poškodbe na zunanji strani:
- pod valčki se vidi poliester
- razne majhnje luknjice do par milimetrov običajno nad vodno linijo
Predvidene obdelave: pobrusit, očistit, epoksi kit, primer 3x nad vodno linijo, 5x pod vodno linijo, barva 2K
Nekje nad vodno linijo so majhni mehurčki, ki ne smrdijo po kisu in bi jih za sedaj pustil take kot so (barvanje zunanjega trupa ni v planu).
Naslednje želje so v smislu prestavitve konzole naprej za cca pol metra, vgradnja vrtljivega stola, prestavitev rezervoarja v tla na sredino, baterijo v premec, nova elektrika in osvetlitev, lažja oblazinjena klop, ograja, ročaj za vstop v čoln, nosilci za palice, rogovile za veslo in zaprt prostor za shranjevanje palic.
Kaj od vseh teh opcij popravila krmne plošče in mokre pene je simiselno in koliko ocenit strošek popravila?

















