Obnova prikolice valčki

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

burst
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: So Okt 03, 2009 19:33

Obnova prikolice valčki

OdgovorNapisal/-a burst » To Mar 30, 2010 11:16

Pozdravljeni

Obnavljam prikolico za Elan 402 pa nisem našel oz zasledil kje bi se lahko kupili valjčki sprednji in sredinski valjček dolžine 6 cm, če kdo ve ali pa jih prodaja mi naj prosim to sporoči.
Hvala Boštjan.
Uporabniški avatar
BOŠTJAN
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Nov 25, 2008 21:28
Kraj: Polzela

OdgovorNapisal/-a BOŠTJAN » To Mar 30, 2010 11:22

V Lotus marine in Kamm jih imajo toliko da jih prodajajo.

lp b
bsc46
Admiral
Prispevkov: 736
Pridružen: To Dec 08, 2009 11:39
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a bsc46 » To Mar 30, 2010 12:09

Več ali manj v vseh navtičnih trgovinah. Niso pa poceni. Za zamenjat vse valjčke te pride skoraj cena polovice prikolice.
Ljubitelj narave
burst
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: So Okt 03, 2009 19:33

OdgovorNapisal/-a burst » To Mar 30, 2010 12:48

Jih nimajo sem klical v Kamm prebrskal vse inter. strani že prej pa sem iskal po nav.trgovinah in so sami večji.
Točne mere sprednjega in sredinskega valčka so, dolžina 6,0cm,premer valjčka 9 cm, luknja pa je 2,8cm premer.
Cene večjih so od 4eur naprej se mi zdi da niso pretirane, seveda brez nosilcev.
klemzi
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 15:24
Kraj: trzin

OdgovorNapisal/-a klemzi » To Mar 30, 2010 14:16

Po mojem mnenju boš težko našel željene valjčke. Bolje bi bilo da kupiš čimbolj podobne in nato na novo narediš nosilce za te valjčke.


LP Klemen
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » To Mar 30, 2010 21:06

Nekateri se znajdejo tako, da jih podrejajo iz juvidurja ali industrijske gume.
racOOn
Kontraadmiral
Prispevkov: 223
Pridružen: Pe Dec 07, 2007 01:08

OdgovorNapisal/-a racOOn » To Mar 30, 2010 22:06

Nekaj sem jih videl v Bauhausu v LJ zraven BTCja, navtični oddelek...
Uporabniški avatar
sacs
Viceadmiral
Prispevkov: 433
Pridružen: Sr Jul 29, 2009 07:25

OdgovorNapisal/-a sacs » Sr Mar 31, 2010 06:59

racOOn napisal/-a:Nekaj sem jih videl v Bauhausu v LJ zraven BTCja, navtični oddelek...


se mi zdi da so tam najdražji
ne se đalabajat
Uporabniški avatar
BOŠTJAN
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Nov 25, 2008 21:28
Kraj: Polzela

OdgovorNapisal/-a BOŠTJAN » Sr Mar 31, 2010 07:17

J tudi v bauhausu jih imajo in so res zelo dragi. Kolikor se spomnim take dimenzije ki jo imaš ti pa še nisem videl v trgovini. Najbolje da jih podrejaš kot ti je svetoval kocka.

lp b
janadino
Admiral
Prispevkov: 3977
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Sr Mar 31, 2010 07:59

Saj lahko verjetno prirediš ta nove, ki so večji in jih postružiš na mero.
Guma je guma, zaenkrat.
racOOn
Kontraadmiral
Prispevkov: 223
Pridružen: Pe Dec 07, 2007 01:08

OdgovorNapisal/-a racOOn » Če Apr 01, 2010 09:54

Ja, res je, da je Bauhaus daleč od poceni... Tudi pri drugi robi, npr. škobcih itn.
kardar
Kapitan korvete
Prispevkov: 101
Pridružen: To Okt 23, 2007 07:14
Kraj: Kranj

Obnova prikolice valčki

OdgovorNapisal/-a kardar » Pe Apr 02, 2010 08:20

Poizkusi pri Vili Šušteršič-u. Mislim, da mu piše nekako tako v oglasu:
Rezervni in sestavni deli za vse vrste prikolic.
Mogoče pa ima tudi za tvojo prikolico kaj uporabnega

S spoštovanjem
burst
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: So Okt 03, 2009 19:33

OdgovorNapisal/-a burst » So Apr 03, 2010 10:44

Hvala vsem za info. bom verjetno valčke preredil,zanima me pa še nekaj na elan 402 imam motor chrysler 35, ki sma ga z očetom preuredila da imam zdaj el. vžig motor je letnik 1976 (pali pa kot bomba), ali moram motor pritrdit z vijaki na krmno steno, ki še ni bila menjana in niti ne navrtana, se mi zdi škoda da bi vrtal. Motor in čoln sem že sprobal na Dravi in mislim da ni potrebe da bi vrtal. (slike sledijo)
Vaše mnenje?
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » To Apr 06, 2010 10:34

Motor s 35 KM je potrebno fiksirat z vijaki drugače obstaja nevarnost da ti cmokne v vodo. Verjetno imajo vilice več možnosti pritrditve tako da izvrtaj luknje za vijake čim višje- dlje od vodne linije. Izvrtaj luknje, jih zatesniš s Kentom, istočasno vstaviš vložke za vijake(jih odrežeš), tudi te zamažeš s Kentom ali silikonom počakaš da se strdi in nato vstaviš vijake in pričvrstiš motor. Lahko narediš po svoje bistvo vsega je, da preprečiš vstop vode v krmno steno skozi luknje.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov