Obnova Al roba na jadrnici

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

šolim
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr Feb 27, 2008 09:41

Obnova Al roba na jadrnici

OdgovorNapisal/-a šolim » Sr Apr 21, 2010 11:13

Letos nameravam opraviti malo generalne obnove jadrnice, pa me zanima, katero vrsto lepilne mase naj uporabim, ko bom privijal nazaj Al rob, bojim se da bo premalo časa za privitje 90 vijakov M5, ko se bo masa začela strjevati in potem adijo tesnenje in zopet vdor vode pri vijakih. Masa mora biti odporna na UV in slano vodo.
Ima kdo že izkušno s to vrsto popravila.
:? :?
plinko
Viceadmiral
Prispevkov: 404
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 23:06

OdgovorNapisal/-a plinko » Sr Apr 21, 2010 11:28

Jaz sem privijačil 150 vijakov. No nisem bil sam. Organiziral sem nedeljo popoldne celo žlahto cca 8 komadov in smo vijačili pol ure. Šlo je pa za Klička in je vsak obdelal dober meter.

Uporabil sem pa nek poseben silikon (oz. Kent, da ne bo kdo mislil, da sem dal kaj navadnega:), ki ima predviden čas dela 40 minut. Kupil v Kamu v BTC-ju.
Roadracer
Kapitan
Prispevkov: 167
Pridružen: Po Feb 01, 2010 11:24
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Roadracer » Če Apr 22, 2010 09:26

Lahko se zapelješ tudi v trgovino KENT in vprašaš kaj ti priporočajo. Sigurno vzameš neko kentovo lepilno tesnilno maso in organiziraš piknik pa si vzamete pol ure in vijačite, ostalo jeste pleskavice :)
CAR
Admiral
Prispevkov: 2375
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Če Apr 22, 2010 12:28

Kent je sigurno dober, ker ga uporabljam na vseh zunanjih zadevah. Glej le toliko da bo UV odporen in da bo tisti, ki lepi in tesni.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
šolim
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr Feb 27, 2008 09:41

OdgovorNapisal/-a šolim » Če Apr 22, 2010 13:48

Hvala za nasvet, če bo vreme za praznike O.K., gre jadrnica iz vode, potem pa juriš. :cry:
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5414
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Apr 15, 2013 07:52

Ta vikend sem opravil precej dela na barki katerega sem že dlje časa odlašal. Pretesnil sem krmno ograjo. Pri tesnenju sem uporabil Kent katerega pa mi je sedaj zmanjkalo. Star je bil eno leto vendar še vedno uporaben in se je zelo lepo delalo z njim.
Kje ga nabavljate?
LP NT
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Po Apr 15, 2013 10:13

Kamm ali Lotosmarine
lpg
https://medisken.si
Uporabniški avatar
nautilus
Kapitan
Prispevkov: 174
Pridružen: Po Jan 25, 2010 08:30
Kraj: Pivka-Cerknica-Lj-Portorož

OdgovorNapisal/-a nautilus » Po Apr 15, 2013 10:34

Jaz sem ga kupil v Jucca Nautica na Viču.
CAR
Admiral
Prispevkov: 2375
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Po Apr 15, 2013 20:05

Oni so zastopnik za Kent:

AT team d.o.o., Ljubljana
Zapuška cesta 63
1000 Ljubljana
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5414
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Apr 15, 2013 20:59

Car hvala za info.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5414
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Apr 16, 2013 07:58

Prilagam link na zastopnika AT Team doo oziroma na lepilno tesnilne mase.
Imajo tudi zadeve katere sem že dolgo iskal. Recimo vosek v spreju, lepila za ispušne sisteme... Super ponudba

Slika

Našel sem tudiprimer za tik:
Tekoči prajmer, ki je posebej proizveden za izboljšanje lepilne moči pri uporabi tesnil in lepil na poroznih površinah, kot so opeke, beton, tik, les, guma, reciklirana plastika.

• Izboljša oprijem na poroznih površinah
• Lahko se uporablja na površinah, ki so redno izpostavljene vlagi

Slika

Lep pozdrav NT
:D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov