prozorni antifouling?
Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator
Lukach.
Vidim ,da nisi začetnik, kar se tiče plovil (prodaja prejšnega).
Na antifoulinge se tudi spoznaš.
Brezbarvni ti je predrag, oranžen (kakor je tvoj čoln ) ti tudi ne odgovarja.
Sprašuješ kateri AF bi zdržal 50 nm/h hitrosti, katero doseže tvoj čoln. Razmišljam, tuhtam in vidim , da si pisal pod napačnim naslovom v forumu.
Naša plovila, to je pravi naslov , če hočeš pokazat kaj imaš.
Pa lep pozdrav.
Vidim ,da nisi začetnik, kar se tiče plovil (prodaja prejšnega).
Na antifoulinge se tudi spoznaš.
Brezbarvni ti je predrag, oranžen (kakor je tvoj čoln ) ti tudi ne odgovarja.
Sprašuješ kateri AF bi zdržal 50 nm/h hitrosti, katero doseže tvoj čoln. Razmišljam, tuhtam in vidim , da si pisal pod napačnim naslovom v forumu.
Naša plovila, to je pravi naslov , če hočeš pokazat kaj imaš.
Pa lep pozdrav.
Meni so prejšni teden v Motomarine prodali Nubian trasparente 55 + primer 15 za zaščito noge (nov Bravo III).
Glede na to, da je ta post že star ima verjetno kdo že kakšno informacijo kako se zadeva obnese.
Glede primerja pa v navodili piše, da se nanaša brez. Verjetno so mi ga prodali po pomoti?
LP
Glede na to, da je ta post že star ima verjetno kdo že kakšno informacijo kako se zadeva obnese.
Glede primerja pa v navodili piše, da se nanaša brez. Verjetno so mi ga prodali po pomoti?
LP
zlatko83 napisal/-a:atilone napisal/-a:Poglej to stvar. Jaz je ne poznam, vendar opis uporabnosti je pozitiven.
www.bolha.com/oglas3049714
Pa kar do črne črte, se ne bo videlo, ker je stvar brezbarvna. Pa tudi ne škodi, če gremo z antifoulingom čez vodno črto.
LP
Ta stvar izgleda svinsko draga![]()
Priporočam ti uporabo brezbarvnega abntifolinga. Sam se uporabljal nekaj let spreje, ampak se niso ravno obnesli. Čim čoln stoji par dni, je že polno sranja na nogi. Tudi vsi spreji niso enaki, enkrat sem kupil enga (ne vem več katerega), kao prozornega, pa je peta po par dneh postala sivo-mat. Tako sem moral z vodobrusnim papirjem naslednje leto celega odtsranit.
jaz bom letos promal z Nubian transparent 55 antifolingom (tudi prozoren)
Bomo videli jeseni, kako bo
Imam podobno izkušnjo. Lansko leto sem namazal peto z brezbarvnim sprejem in čez čas je peta postala siva-flekasta. Nisem bi najbolj zadovoljen.
In letos imam spet problem s čim zaščitit motor in tudi čoln? Čoln bo v vodi nekje dva meseca. Antifoulingi za 500 eur ne pridejo v poštev.
Torej mogoče kakšen nasvet?
Jaz sem tudi pošprejal peto od motorja....postala je sivkasta...motor pa je nov, 10 dni v vodi... kasneje napišem kak šprej sem uporabil, sedaj me pa zanima kako spravim ta ''prozoren'' premaz dol? razmišljam da sploh ne bi nič šprical gor ta prozoren antifauling...barka je pa celo leto v vodi
sem našel spray: http://www.lovecnacene.si/vzdrzevanje-a ... m/1449280/
sem našel spray: http://www.lovecnacene.si/vzdrzevanje-a ... m/1449280/
Pozravljeni.
En mali nasvet za vaša plovila predvsem za tiste ki jih nimate celo leto v vodi!
Pete motorja ki dosega večje hirtosti in propeler enostavno namažeš z vodoodporno mastjo. ni dovgotrajno, je pa učinkovito. meni je na propelerjih držalo kak mesec in pou.
za trup ta recept ne deluje.
Najboljša je uporaba klasičnega A/F.
pa še drago ni;)
En mali nasvet za vaša plovila predvsem za tiste ki jih nimate celo leto v vodi!
Pete motorja ki dosega večje hirtosti in propeler enostavno namažeš z vodoodporno mastjo. ni dovgotrajno, je pa učinkovito. meni je na propelerjih držalo kak mesec in pou.
za trup ta recept ne deluje.
Najboljša je uporaba klasičnega A/F.
pa še drago ni;)
Mirno morje;)
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov
