prozorni antifouling?

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Sr Maj 21, 2008 12:40

Nubian transparente 55 sem nabavil v Motomarine Trst. poglej moj post, imaš link do nubiana.
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » So Maj 24, 2008 23:37

Lukach.
Vidim ,da nisi začetnik, kar se tiče plovil (prodaja prejšnega).
Na antifoulinge se tudi spoznaš.
Brezbarvni ti je predrag, oranžen (kakor je tvoj čoln ) ti tudi ne odgovarja.
Sprašuješ kateri AF bi zdržal 50 nm/h hitrosti, katero doseže tvoj čoln. Razmišljam, tuhtam in vidim , da si pisal pod napačnim naslovom v forumu.
Naša plovila, to je pravi naslov , če hočeš pokazat kaj imaš.
Pa lep pozdrav.
lukach
Poročnik korvete
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Maj 11, 2008 23:44

OdgovorNapisal/-a lukach » Ne Maj 25, 2008 02:09

@antilone

Verjetno se ne zastopiva.. :lol: Čolnček kateri prodajam pod malimi oglasi se pač prodaja.Imam pa ze naročenega novega, ki ima ornazni hull in rabimo obvezno transparentni antifouling...
Uporabniški avatar
nautilus
Kapitan
Prispevkov: 174
Pridružen: Po Jan 25, 2010 08:30
Kraj: Pivka-Cerknica-Lj-Portorož

OdgovorNapisal/-a nautilus » Po Apr 11, 2011 11:43

Meni so prejšni teden v Motomarine prodali Nubian trasparente 55 + primer 15 za zaščito noge (nov Bravo III).

Glede na to, da je ta post že star ima verjetno kdo že kakšno informacijo kako se zadeva obnese.

Glede primerja pa v navodili piše, da se nanaša brez. Verjetno so mi ga prodali po pomoti?

LP
iss-see
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 45
Pridružen: Če Jul 29, 2010 11:41

OdgovorNapisal/-a iss-see » Po Apr 11, 2011 14:12

zlatko83 napisal/-a:
atilone napisal/-a:Poglej to stvar. Jaz je ne poznam, vendar opis uporabnosti je pozitiven.
www.bolha.com/oglas3049714
Pa kar do črne črte, se ne bo videlo, ker je stvar brezbarvna. Pa tudi ne škodi, če gremo z antifoulingom čez vodno črto.
LP

Ta stvar izgleda svinsko draga :(
Priporočam ti uporabo brezbarvnega abntifolinga. Sam se uporabljal nekaj let spreje, ampak se niso ravno obnesli. Čim čoln stoji par dni, je že polno sranja na nogi. Tudi vsi spreji niso enaki, enkrat sem kupil enga (ne vem več katerega), kao prozornega, pa je peta po par dneh postala sivo-mat. Tako sem moral z vodobrusnim papirjem naslednje leto celega odtsranit.
jaz bom letos promal z Nubian transparent 55 antifolingom (tudi prozoren)
Bomo videli jeseni, kako bo :?:


Imam podobno izkušnjo. Lansko leto sem namazal peto z brezbarvnim sprejem in čez čas je peta postala siva-flekasta. Nisem bi najbolj zadovoljen.
In letos imam spet problem s čim zaščitit motor in tudi čoln? Čoln bo v vodi nekje dva meseca. Antifoulingi za 500 eur ne pridejo v poštev.
Torej mogoče kakšen nasvet?
:)...enkrat pa bom tam ostal...:)
mitjak
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: So Jun 26, 2010 11:24

OdgovorNapisal/-a mitjak » Sr Apr 20, 2011 10:43

Jaz sem tudi pošprejal peto od motorja....postala je sivkasta...motor pa je nov, 10 dni v vodi... kasneje napišem kak šprej sem uporabil, sedaj me pa zanima kako spravim ta ''prozoren'' premaz dol? razmišljam da sploh ne bi nič šprical gor ta prozoren antifauling...barka je pa celo leto v vodi

sem našel spray: http://www.lovecnacene.si/vzdrzevanje-a ... m/1449280/
Uporabniški avatar
AICON85
Desetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: To Feb 14, 2012 09:41
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a AICON85 » To Feb 14, 2012 11:40

Pozravljeni.

En mali nasvet za vaša plovila predvsem za tiste ki jih nimate celo leto v vodi!

Pete motorja ki dosega večje hirtosti in propeler enostavno namažeš z vodoodporno mastjo. ni dovgotrajno, je pa učinkovito. meni je na propelerjih držalo kak mesec in pou.

za trup ta recept ne deluje.

Najboljša je uporaba klasičnega A/F.

pa še drago ni;)
Mirno morje;)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov