TOMOS 18 -mrzel ne vžge

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

kugla
Praporščak
Prispevkov: 31
Pridružen: So Maj 24, 2008 09:26

TOMOS 18 -mrzel ne vžge

OdgovorNapisal/-a kugla » Po Maj 26, 2008 11:47

kot sem že v naslovu napisal mi legenda ne vžge.
ko pa ga z žičko podrezam po plovcu in napolnim z gorivom
vžge iz prve.Toplega vžge 10 letni sin.
zanima me predvsem, kje se zadržuje gorivo za štartni vžig?
Kakšno vlogo ima pumpa goriva pri tem?

vplinjač podrt in očiščen,plovec obtežen,igla pobrušena,
svečke zamenjane večkrat,nov plovec˙(72,23 eu).

ker nimam več idej,bi prosil nekoga ,ki je imel podobne probleme,
da mi napiše rešitev le teh.

l.p :x :P
theuros
Kapitan
Prispevkov: 202
Pridružen: Po Avg 06, 2007 18:48

OdgovorNapisal/-a theuros » Po Maj 26, 2008 12:28

Mogoče je problem v olju, ki ostane v uplinjaču od prejšnjega dne ali prejšnje vožnje). Podobno se je dogajalo meni, pol sem pa pred vsakim vgašanjem motorja (pred privezom) odštekal dovod goriva, da se motor sam vgasne. Drugi dan samo napumpaš gorivo in prej zalaufa.
autokamp
Viceadmiral
Prispevkov: 592
Pridružen: Po Jul 09, 2007 13:39

OdgovorNapisal/-a autokamp » Po Maj 26, 2008 13:37

Pri nekaterih Tomosih se tole res dogaja. Če imaš možnost zamenjaj uplinjač.

LpL
ribon
Kapitan fregate
Prispevkov: 119
Pridružen: To Jul 10, 2007 22:59
Kraj: vrhnika

OdgovorNapisal/-a ribon » Po Maj 26, 2008 13:44

Najverjetneje se ti zatakne plovec, še posebej če motor nagibaš naprej.
morski volk
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 145
Pridružen: Če Jul 26, 2007 18:51
Kraj: ljubljana

The legendary

OdgovorNapisal/-a morski volk » Po Maj 26, 2008 20:49

The legendary ima legendarno hibo "ne mara dviganja".
Kljub tej hibi je še zmeraj stroj!
acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » Po Maj 26, 2008 23:58

Jest ga vedno dvignem,pa mi je vedno vžgal.Res pa da sem mogoče dvakrat potegnu namesto enkrat.
lp
kugla
Praporščak
Prispevkov: 31
Pridružen: So Maj 24, 2008 09:26

OdgovorNapisal/-a kugla » To Maj 27, 2008 00:08

SE PRAVI ,DA JE KRIV FERGAZER.
sem poiskusil doma v sodu vžigati brez dviganja.noče vžgat
prestavil v prvo,navil gas in napumpal pumpico da je špricnil
bencin iz pokrova plovca . nič

potem pa spet čarobna žička.mal podrezal in glej ga zlomka.

iz prve

nekako nočem pri vsakem vžigu drezat v fergazer.
ribon
Kapitan fregate
Prispevkov: 119
Pridružen: To Jul 10, 2007 22:59
Kraj: vrhnika

OdgovorNapisal/-a ribon » To Maj 27, 2008 08:01

Razstavi uplinjač in očisti plovec ter posodico. Poglej če se plovec kje zatika.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov