Vgradnja avtomobilskega motorja

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Če Jan 17, 2008 16:55

bora2 napisal/-a:atilone
hvala za Lehmanna. knjigo sem vam poslal nazaj.
res je da v njej ni napisane nobene znanosti o marinizaciji, katere ne bi
znali obdelati na forumu.
l
p

bora 2
Ja maš prav.Stran vrženih 30 €.Si nabavil Brodice od Šiloviča?
bora2
Kapitan fregate
Prispevkov: 114
Pridružen: Ne Okt 28, 2007 14:13

OdgovorNapisal/-a bora2 » Ne Jan 20, 2008 21:05

ne še , sem cele dneve v službi


lp :roll:
lado
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Jan 20, 2008 22:13
Kraj: Trbovlje

OdgovorNapisal/-a lado » Sr Jan 23, 2008 09:49

Sem nov na forumu

S kolegom sva marinizirala že 4-5 avtomobilskih motorjev za v gliserje največkrat zamenjava mercruiser-ja.V glavnem so to motorji Alfa romeo (2.0 150 ks 3.0 200ks) zakaj? lahki,poceni,lahkodobavljivi deli,dobro razmerje ks/kg....
Dvojni sistem hlajenja,hlajeni izpuhi....
Ta post pisem zato da bi nekaterim teoretikom pokazal da se da in da ni večjih problemov, je pa toko da če moraš za vse iskati okoli pa postane lahko tudi drago...

lp

lado
Če ne gre-uporabi večje kladivo!
lado
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Jan 20, 2008 22:13
Kraj: Trbovlje

OdgovorNapisal/-a lado » Sr Jan 23, 2008 09:51

Če ne gre-uporabi večje kladivo!
gobbi
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: So Jan 05, 2008 20:06
Kraj: MARIBOR-BANJOLE-NEREZINE-JEZERA

OdgovorNapisal/-a gobbi » Sr Jan 23, 2008 17:56

lado ki pa matice pobiraš ali dajaš na matice bojice ker za alfo je znano da ko se pelješ zanjo po cesti letijo matice stran,no malo heca pa brez zamere

kak dolgo pa mariniziras en tak motor pa kolko ur mas iskušnje zdržijo,glede na to da niso novi ,pa kaj potem se tudi sucejo na take visoke obrate kot v avtu
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Jan 23, 2008 18:57

Pozdravljen Lado!

No kako se lepi slike imaš podrobno napisano tule:
http://www.morjeplovec.net/viewtopic.php?t=169

Vidim, da si prvi del že naredil (moj album), drugače pa prosim preberi navodila. Širina slike naj ne preseže 570 pikslov, ker drugače sesuješ forum! To pišem zato, ker so tvoje trenutne slike široke celih 1600!!! Če prilepiš tako, jo bom moral izbrisati.

LP
lado
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Jan 20, 2008 22:13
Kraj: Trbovlje

OdgovorNapisal/-a lado » Sr Jan 23, 2008 21:46

Glede slikic se opravičujem,bom prebral navodila in...

O alfah pa nebi ker jih tudi v avtu vozim že več kot 20 let...
Motor zdrži toliko kot skrbiš zanj-vsakega se pa da uničiti..
Koliko časa mariniziraš motor?! odvisno kako pedanten si,in kako dolgo ga misliš imeti v čolnu..
Vsi motorji katere sva marinizirala še vozijo (že več kot 5 let)razen enega kateremu je pozimi zmrznila voda v motorju (ne vem zakaj ni imel notri antifriza)in je počil blok...Motor smo že zamenjali,tako da pluje naprej....

lp

lado
Če ne gre-uporabi večje kladivo!
bora2
Kapitan fregate
Prispevkov: 114
Pridružen: Ne Okt 28, 2007 14:13

OdgovorNapisal/-a bora2 » Sr Jan 30, 2008 14:00

lado
kakšno jermenico ste uporabili za vodno črpalko za slano vodo, zanima me premer v primerjavi z jermenico na glavni gredi

lp
pu
Poročnik korvete
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 29, 2007 07:07

OdgovorNapisal/-a pu » Pe Feb 15, 2008 11:55

Oj!

Vidim da je debata glede marinizacije avtomobilskega motorja zelo vroča!

Torej, mene zanima ali je kdo zbral skupaj podatke kateri tip mercedesovega motorja in bowmanove marinizacija skupaj paše, katere izmenjevalce uporabit za dvokrožni sitem...skratka vse kar potrebuješ za marinizacijo tovrstnega motorja moči okoli 100 ks, klasičnega brez turbine.
Potem pa je potrebno predvideti tudi kater menjalnik bi pasal zraven.
Namenjen bi bil na polizpodrivno barko.

Če ima kdo te podatke že skupaj, hvala.

LP
PU
bora2
Kapitan fregate
Prispevkov: 114
Pridružen: Ne Okt 28, 2007 14:13

OdgovorNapisal/-a bora2 » Ne Feb 24, 2008 21:25

pu
om 616 2.4d 72ks kombiniran izmenjevalec mb220-3155bowman
om 602 2.5d 92ks poglej na strani dmv-bootsdiesel.de
:shock:
mornar
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 47
Pridružen: So Jun 02, 2007 15:38

OdgovorNapisal/-a mornar » So Mar 01, 2008 21:50

Na netu sem med povzetki zadnjega izvoda neke slo navtične revije opazil članek s pomenljivim podnaslovom: ''Konec marinizacije v domačih delavnicah''.
Slutim, kaj naj bi to pomenilo....
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Če Mar 06, 2008 13:24

[quote="pu"]Oj!

Vidim da je debata glede marinizacije avtomobilskega motorja zelo vroča!

Torej, mene zanima ali je kdo zbral skupaj podatke kateri tip mercedesovega motorja in bowmanove marinizacija skupaj paše, katere izmenjevalce uporabit za dvokrožni sitem...skratka vse kar potrebuješ za marinizacijo tovrstnega motorja moči okoli 100 ks, klasičnega brez turbine.
Potem pa je potrebno predvideti tudi kater menjalnik bi pasal zraven.
Namenjen bi bil na polizpodrivno barko.

Če ima kdo te podatke že skupaj, hvala.
-------------------------------------------------------------------------------------
Pozdravljen !
Za Merc. 617 paše kombi hladilnik Bowman MB 300. Pretok hladilne vode ( morje ) 0,6 l po kw na minuto.
OM 314 ( 84 ks ), pa Bowman 380, kateri ima pretok, pri 2800 obratih na minuto 37.2 litra. pride pa tudi v poštev kombi hladilnik Jabsco št. 20.
Kar pa se tiče getribov, pa bo malo težje. Ne verjamem, da obstaja kakšna razpredelnica, kakšno pričakuješ ti. Vrsta menjalnika, je odvisna od večih faktorjev. Tu je moč motorja, velikost propelerja (katera je zopet odvisna od vrste in velikosti plovila ), smer vrtenja motorja, pa še kaj bi se našlo.
Imam pa naslov firme v Nemčiji, katera proizvaja in prodaja komplete za marinizacijo Mercov ( OM 601-606, OM 615-621 ). Poskusi jih kontaktirat.
To je Marine Partner Boat Equipment, tel. 00 49 (0) 2103 48080.
Obilo uspeha !
LP
bora2
Kapitan fregate
Prispevkov: 114
Pridružen: Ne Okt 28, 2007 14:13

OdgovorNapisal/-a bora2 » To Mar 25, 2008 13:40

ALI IMAJO TUDI INTERNETNO STRAN

LP
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » To Mar 25, 2008 15:51

bora2 napisal/-a:ALI IMAJO TUDI INTERNETNO STRAN

LP

Bora2 !
Ta naslov je naveden na CD-ju Marinizacija motorjev. Tudi za druge dobavitelje delov za marinizacijo , so navedeni samo naslovi in tel. številke.
LP
e220cdi
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne Apr 29, 2007 18:30

OdgovorNapisal/-a e220cdi » So Maj 24, 2008 16:55

Nekje v Ljubljani je možakar ki marinizira golf - ove motorje. A ima mogoče kdo kaksen naslov oz tel številko od njega?

Hvala za pomoč in LP.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov