POMOČ T18!!!!

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » Pe Jul 17, 2009 07:41

a si obrnil lopatice od impelerja v pravo smer?

klemzi...a kaj predelaš impeler.mislim tisto z vijaki?

lp
autokamp
Viceadmiral
Prispevkov: 592
Pridružen: Po Jul 09, 2007 13:39

OdgovorNapisal/-a autokamp » Pe Jul 17, 2009 08:22

Poglej, če je dobro in pravilno nameščena cev po kateri impeler dovaja vodo za hlajenje v motor.
klemzi
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 15:24
Kraj: trzin

OdgovorNapisal/-a klemzi » Pe Jul 17, 2009 09:23

acrobat napisal/-a:a si obrnil lopatice od impelerja v pravo smer?

klemzi...a kaj predelaš impeler.mislim tisto z vijaki?

lp


Ne, nikoli. Samo zamenjam ga. Z vijaki ga jaz ne bi sral. Glede slabega pretoka, pa poglej termostat in okoli njega, če ti je pa prej normalno delalo hlajenje je zelo velika verjetnost da nisi dobro sestavil nazaj pete tako kot ti je napisal avtokamp.

LP Klemen
janadino
Admiral
Prispevkov: 3977
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Pe Jul 17, 2009 10:14

Mogoče pa so kanali zamašeni, če ti je prej odpovedal impeler je mogoče kakšni delec ostal v kanalih in ni pravega pretoka.
Guma je guma, zaenkrat.
kugla
Praporščak
Prispevkov: 31
Pridružen: So Maj 24, 2008 09:26

OdgovorNapisal/-a kugla » Pe Jul 17, 2009 10:54

termostat prekuhaj v kisu

lp
Morski_volk
Kapitan
Prispevkov: 151
Pridružen: Pe Jun 26, 2009 18:20
Kraj: obala

OdgovorNapisal/-a Morski_volk » Pe Jul 17, 2009 12:20

v katero smer pa morajo biti lopatice obrnjene?......sem dve leti nazaj menjaval impeler in je takoj začelo metat vodo,zato se zdej res čudim zakaj ne meče dobro ven.....za lopatice pa po pravici povedano nisem nikoli šel za tem kako morajo biti obrnjene?
Z barko si dvakrat srečen....ko jo kupiš ter ko jo prodaš
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2224
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

OdgovorNapisal/-a Piki » Pe Jul 17, 2009 12:26

Pri mojem T-18 je bilo enkrat enako, ob menjavi impelerja izhod iz vodne pumpe ni bil dobro nataknjen na cev, ki gre v motor in je teklo mimo. Voda je prihajala ven spodaj, kjer je reža, nad antikavitacijsko ploščo. Natoči samo toliko vode, da bo prekrila antikavitacijsko ploščo in boš videl, če tam ven teče.
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Pe Jul 17, 2009 12:53

Morski_volk napisal/-a:v katero smer pa morajo biti lopatice obrnjene?......sem dve leti nazaj menjaval impeler in je takoj začelo metat vodo,zato se zdej res čudim zakaj ne meče dobro ven.....za lopatice pa po pravici povedano nisem nikoli šel za tem kako morajo biti obrnjene?

Pozdravljen.
Za lopatice na impelerju, koliko je meni znano, ni določene smeri za montažo. Glavno je pač, da ga pri montaži dobro namažeš z glicerinom, z polkrožnim obratom ga nasadiš na os oz. porineš v ležišče, in to je to. Pokrov impelerja mora biti lepo gladek, brez risov od iztrošensti in original tesnilo. Kajti če je tesnilo predebelo , je med lopaticami in pokrovom prevelik prostor in voda ne kroži kot bi morala , ker impeler ne more dati seselnega in potisnega učinka.
Preden pa se lotiš demontaže raznih delov, vzami ven termostat in in sprobaj. Mogoče je enostavno samo termostat za porihtat ali zamenjat.
LP
Morski_volk
Kapitan
Prispevkov: 151
Pridružen: Pe Jun 26, 2009 18:20
Kraj: obala

OdgovorNapisal/-a Morski_volk » Pe Jul 17, 2009 17:09

Rešeno 8) ......sem bil 100% da sem dal tisti plehec pri vodni pumpi prav,pa se je iskazalo da sem ga dal kontra :P ....zdej zadeva meče vodo kot nora 8) ....sedaj funkcionira kot leta 88 ko je bil nov :) ......tomos zvest ti bom do groba 8) ....ga ni denarja ki bi me ločil od njega :P

Sicer pa sem skoču na tomos v Koper po tesnila in je velika žalost glede rezervnih delov :? ...samo tesnila se dobijo drugo nič,niti semeringi :evil: ....če bo slučajno potrebna generalna bo zgleda treba "skočit" na Hrvaško :roll: ....sramota....pa tako veliko in uspešno podjetje je bil Tomos,kateremu se lahko samo klanjamo 8)

Sicer pa jeTomos pač nekaj enkratnega....že ime ti pomeni da je to nekaj s častljivo zgodovino 8)
Z barko si dvakrat srečen....ko jo kupiš ter ko jo prodaš
acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » Ne Jul 19, 2009 07:47

Glede raznih tesnil in semeringov,impeler,tuljava....dobiš vse pri Nahtigalu v Kranju.

Ko smo ravno pri T18.
A ima kdo eliso z malim korakom 225×225.Kupim

lp
Uporabniški avatar
barba&capo
Kontraadmiral
Prispevkov: 259
Pridružen: Po Maj 12, 2008 23:35
Kontakt:

Tesnila za tomos 18, 10

OdgovorNapisal/-a barba&capo » Če Jan 07, 2010 13:09

Pozdravljeni, sposojam si kar to temo (če ste mnenja, da spada kam drugam, naj jo admin prestavi). Scani so v merilu 1:1.
LP
Slika
tesnilo za podaljšek dolge noge
Slika
tesnilo blok motorja
Slika
tesnilo valji
Slika
tesnilo plovec
Slika
tesnilo uplinjač
Slika
tesnilo vodna črpalka
polanc
Admiral
Prispevkov: 9470
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Jan 07, 2010 18:34

Pozdravljeni
Jaz pumpo probam,predno motor sestavim.Peto v vodo in z vrtalko zavrtim os in vidim kak impeler poriva vodo...V glavo vpnem sveder na katerega nataknem kos pvc cevi za vodo in drugi konec na os,da ripne ne poškodujem.To po tem stegnem z objemkama.Zavrtim vrtalko in ....šprica.
LP iztok
Morski_volk
Kapitan
Prispevkov: 151
Pridružen: Pe Jun 26, 2009 18:20
Kraj: obala

OdgovorNapisal/-a Morski_volk » Če Jan 07, 2010 19:40

tako se to dela ja...bravo @polanc

tukaj pa še nekaj zelo zanimivega http://www.youtube.com/watch?v=x_urUNf6 ... re=related 8)
Z barko si dvakrat srečen....ko jo kupiš ter ko jo prodaš
Florian
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 21
Pridružen: Pe Nov 27, 2009 07:44
Kontakt:

Elektro zaganjač TOMOSA 18-20

OdgovorNapisal/-a Florian » Če Jan 14, 2010 08:33

Pozdravljeni;

Zanima me ali gdo ve kje nabavit električni zaganjač za Tomosa? Trgovino v Reki se že preveril. Ali obstaja kakšna alternativa?

Hvala!
Istra je naša!
klemzi
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 15:24
Kraj: trzin

Re: Elektro zaganjač TOMOSA 18-20

OdgovorNapisal/-a klemzi » Če Jan 14, 2010 11:38

Florian napisal/-a:Pozdravljeni;

Zanima me ali gdo ve kje nabavit električni zaganjač za Tomosa? Trgovino v Reki se že preveril. Ali obstaja kakšna alternativa?

Hvala!


Glej tudi, da boš kupil nosilec zaganjača, ki pride fiksiran pod elektroniko na glavni osi.

LP Klemen

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 13 gostov