Zamašene sesalne reže za zajem morske vode

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Po Sep 19, 2011 13:25

žal, je "šraufncigr" - t.j. slovensko : Izvijač ;) :twisted: še najboljša rešitev... brane,pa kako a ne gre na "sapo" ? povprašaj po marini, sigurno imajo potapljača, pa se z njim direkt zmeni, ko bo že v vodi,da ti potegne 3x spodaj in imaš rešeno...
PS: sicer potapljaška oprema,sploh ni neumnost na barki, že dolgo razmišljam o njej, pa .....
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Po Sep 19, 2011 13:30

Tex napisal/-a:brane,pa kako a ne gre na "sapo" ?

Ma ni šans Tex... če bi hotel vse lepo očistit, bi moral ostat vsaj petnajst minut pod vodo... tko se pa jebem po mal, pa po mal in komaj še sapo lovim na koncu.

A je kdo že najemal potapljača za takšna opravila? Kakšne so cene?
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Po Sep 19, 2011 13:39

jah, pri nas v marini ni problema... Pa pravjo da je Červar za časom... NI DA NI, a ne KR EN ... :wink:
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3328
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Sep 19, 2011 14:12

Meni so padli špegli v vodo, pa sem se zanimal za najem potapljača v marini Izola; bilo bi 60€. Po moje s potapljačem prideš za manj kot 100€ skozi (da še drgne ene pol ure).
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Po Sep 19, 2011 14:21

To se potem bolj splača, kot tiste bombe za 600€ kupovat.
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1881
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » Po Sep 19, 2011 14:54

Meni je padel, šfaufenciger 2 kom, (izvijač za Texaško :lol: ), obesek od ogrlice od tamale, kos od Webasta.... in tako naprej, da ne naštevam in sem plačal 20 ojrotov pa je bilo vse skupaj spet na suhem. Mal sem počakal, da se je nabralo pa sem dobil količinski popust :lol:
Sicer pa vprašaj pri Johnatanu v marini. Fantje se tu pa tam potapljajo, ko rešujejo stvari na svojih barkah.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2593
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Po Sep 19, 2011 17:34

al pa počaki do rute... bomo tm porihtal pa potolkl dol... ns bo valda tok da jo bomo kr na roke vn dal... sam kokr mi spijemo... zna bit da je potapljaška oprema cenejša...
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » To Sep 20, 2011 13:39

[quote="vili"]Brane,mislim da bi bila ta jeklenka odlična za tvoje opravilo.


http://www.navtikasport.com/index.php?productID=883

Tole si bom pa nabavil zase pa še za fuš. :D
FISHING & SAILING IS LIFE
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Sep 20, 2011 13:41

No potem lahko pa še pri meni prideš spucat :wink:
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Če Sep 22, 2011 11:49

Ni problema 8)
FISHING & SAILING IS LIFE
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Sep 22, 2011 17:44

.

OK!

Sesalne šobe je treba očistit, toda pozor!

Vsako potapljanje s stisnjenim zrakom je tehnično potapljanje. Ni važno ali pumpa ali jeklenka. Stisnjen zrak je stisnjen zrak. Na gladini ga je toliko v volumnu kot na globini 2-3 metre. Povsod ga je za normalen delovni vdih 3-4 litre. Toda vdih na treh metrih in izplavanje na površino nam volumen poveča za eno tretjino (1/3), kar pa že krepko presega volumen pljuč. Neizdihovanje poškoduje pljuča in še kaj.

Se je že kdo vprašal zakaj je dihalka tako kratka kot je?

LP

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Sep 22, 2011 20:05

Bravo Pajer!!!

Tele ideje o jeklenkah in podaljšanih ceveh ste imeli že pred časom... Pa sem popizdil, da nebi rad bral osmrtnic z imeni naših članov zaradi traparij!!! Kdorkoli misli kupovat kakršnokoli jeklenko, tudi tisto litrsko, naj gre prej na osnovni tečaj potapljanja. Če boš naredil OWD ali P1 ali nekaj podobnega, potem bo znanja dovolj za takšno jeklenko in tudi tale del fizike, ki ga je opisal Pajer ti bo hudimano jasen.
Pljuča so ZELO občutljiv organ! In v morju pri potapljanju z dihalno napravo z njimi lahko hitro naredimo veliko sranje!!! Pri potapljanju na vdih ni težav, ker prideš na globino 10m z zrakom s površine in ko se vrašaš je tega še vedno samo toliko, kot ga je bilo. Spremeni se samo razmerje kisika in ogljikovega dioksida... Na srečo 10m pod vodo ne moreš vdihnit... :D Če pa si tam z jeklenko, pa tam pošteno vdihneš in pri izplavanju ob nepravilnem dihanju oziroma izdihovanju kaj hitro umreš!!! Največje nevarnosti so na prvih metrih, saj se tlak absolutno največ spremeni...
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2593
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Če Sep 22, 2011 21:32

sam sej vem da vsi vemo da se po gumi šlaufu ne da dihat, pa še zmeri vsak proba če se res ne da...
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Pe Sep 23, 2011 11:33

Tukaj imate tudi eno varianto potaplaškega seta

http://www.estal.si/p-1149-potapljaki-s ... itrov.aspx

pa še naš član je :wink:
Ure dnevi leta tečejo....
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Pe Sep 23, 2011 13:09

admin napisal/-a:Bravo Pajer!!!

Tele ideje o jeklenkah in podaljšanih ceveh ste imeli že pred časom... Pa sem popizdil, da nebi rad bral osmrtnic z imeni naših članov zaradi traparij!!! Kdorkoli misli kupovat kakršnokoli jeklenko, tudi tisto litrsko, naj gre prej na osnovni tečaj potapljanja. Če boš naredil OWD ali P1 ali nekaj podobnega, potem bo znanja dovolj za takšno jeklenko in tudi tale del fizike, ki ga je opisal Pajer ti bo hudimano jasen.
Pljuča so ZELO občutljiv organ! In v morju pri potapljanju z dihalno napravo z njimi lahko hitro naredimo veliko sranje!!! Pri potapljanju na vdih ni težav, ker prideš na globino 10m z zrakom s površine in ko se vrašaš je tega še vedno samo toliko, kot ga je bilo. Spremeni se samo razmerje kisika in ogljikovega dioksida... Na srečo 10m pod vodo ne moreš vdihnit... :D Če pa si tam z jeklenko, pa tam pošteno vdihneš in pri izplavanju ob nepravilnem dihanju oziroma izdihovanju kaj hitro umreš!!! Največje nevarnosti so na prvih metrih, saj se tlak absolutno največ spremeni...


Imaš prav, admin. Vsekakor nekomu, ki še ni opravil potopa z jeklenko, nikakor ne priporočam. Kdor ima vsaj malo rad samega sebe, se bo vsaj pozanimal pri kakšnem potapljaču in opravil kak osnovni potop pod nadzorom instruktorja. Sicer pa potapljanje na tej globini (do 1m), ob upoštevanju vseh varnostnih navodil, nikakor ni nič nevarnejše, kot vožnja z kolesom. kadar pa gre za globje potope, pa je zgodba že drugačna....

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov