Elisa za OMC

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Jun 16, 2009 21:59

Ne, to nebi bilo vredu. Premer potrebuješ ti čim večji, saj imaš zelo težko barko. Na tvojo barko bi idealno pasala noga Bravo Two, ki ima premer propelerja celih 20"!!! Zaradi tega je vlek odličen... Manjši propelerji po premeru (recimo 14"), so namenjeni za izjemno hitre čolne, recimo tvoj motor v gliserju s 1500 kg...
No pri tebi, če je prostora za 16", potem je to pametno. Korak pa očitno moraš imeti 11", saj večji ne bo dovoljeval pravih vrtljajev motorja...

LP
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » To Jun 16, 2009 22:29

Ok hvala za nasvet.

No sj sem že naročil 16 tko ampak se bojim, da ga ne bom dobil do rute morjeplovca.

Bo res treba tastarega mal obžagat :D :D :D
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Jun 16, 2009 23:14

Ja, škoda! Z obžaganjem ne boš veliko dosegel, ker te korak zafrkava in ne premer... No malenkost pa vseeno pomaga, ker je upora propelerja manj in bo malce dosegel višje vrtljaje. Ne pričakuj pa revolucije...

LP
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Ne Jul 19, 2009 23:03

No, da podelim še eno izkušnjo z vami.

Tega zlatega propelerja še vedno nisem dobil, in ne vem, mogoče ga še vlivajo :o :o

No in stvar je takšna.

Polno obremenjen čoln ne dobi brzine več kot 14 vozlov, če pa mu sprazniš rezervoar za vodo ki ima 150 l in da je polovico rezervoarja bencina pa ta težka kepa plastike poleti do 22 brez problema.

Se pravi mene jebe samo 200- 300 kg balasta da čoln lepo zglisira.

Ampak brez vode in bencina pa ne moreš nikamor kajne.

No danes sem ga lepo peglal z Oliba do Cresa 2,5 ure brez problema.

Jutri ko ga natankam, bom pa spet motorsailor :( :(
polanc
Admiral
Prispevkov: 9472
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Jul 20, 2009 16:03

Mitja,daj vzemi propeler dol in mu poreži na zunanjem delu pol centimetra-naredi šablono,da bo enako na vseh krakih.Ne boj se ,da bo kar takoj treslo.Kaj pa ko imamo na enem kraku dve školjki,na drugem pa pet...Boš videl,da boš zadovoljen...
LP Iztok
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jul 20, 2009 22:49

Ja, za izglisiranje ti zmanjka za las moči... Kot pravi Polanc, boš z zmanjšanjem površine kraka dosegel, da se bo propeler lahko takrat zavrtel kakšnih 100 vrtljajev več, s tem pa boš pridobil nekaj dodatnih KM na motorju oziroma nekaj Nm navora, ki ga krvavo rabiš. Ko pa prideš iz vode, pa bo vse lažje....

Vseeno pa brez manjšega koraka še vedno mučiš motor in boš imel probleme z izglisiranjem.

LP
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Prispevkov: 1373
Pridružen: To Jul 01, 2008 11:01
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » To Jul 21, 2009 07:51

Še enkrat te vprašam, če je treba koga po stopnicah pospremit tam v trgovini?
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Sr Jul 22, 2009 22:17

Mike, škoda ker nimajo stopnic v trgovini. :D :D

Ja Polanc eliso pa sem že zbrusil in dobil na vrtljajih, samo pri polni obremenitvi pa še vedno ne gre. Še vedno me jebe dimenzija ki ni prava.

Ko pokurim ene 150 l bencina ga pa vrže ven brez problema.

No ja ta dopust bom že preživel avgusta ga pa ziher že dobim :( :(
polanc
Admiral
Prispevkov: 9472
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jul 22, 2009 22:22

Mitja daj ji še malo vzami spredaj,tam kjer je krak najširši-morda 3 mm,tako ji boš zmanjčel vpadno širino,zaradi večjih obratov pa boš dobil motor v območje večjega navora..
LP Iztok
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Sr Jul 22, 2009 22:27

Polanc, motor imam že na 4200 vrtljajih in ne smem več večati.

Kot sem ti rekel me jebe korak propelerja ne velikost.

Z 16 X 11 je šlo super, jaz pa imam zdaj pobrušenega na nekje 14X13

To pa je kot pravi Admin za lažje in hitrejše čolne ne pa za mojo kravo.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9472
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jul 22, 2009 22:31

Če ga boš spredaj vzel,boš dobil namesto 13 samo 12,5,če se pa motor zavrti do 4500,pa še ni prehudo.
LP Iztok
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Sr Jul 22, 2009 22:39

Polanc original je bil 15,5 X13 pa sem ga pobrusil.

Še malo ga vzamem pa se tudi premaknil ne bom več.

Kot sem že ugotovil rabim večji propeler z manjšim korakom, to pa je 16X11

Daš gas in stvar funkcionira, sam kaj ko take trapaste dimenzije nimajo na lagerju v evropi in se lepo pelje z ladjo čez lužo :(
polanc
Admiral
Prispevkov: 9472
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jul 22, 2009 22:46

Sorry, :oops: sem hotel pomagati..
LP Iztok
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Če Jul 23, 2009 10:23

Saj bo :!:
Eni ste na morju eni moramo pa delat :evil:
Boš pa malo več na barki porihtal pa še na bencinu boš prišparal ko se ne boš toliko vozil :wink:
Prijeten ostanek dopusta :!:
FISHING & SAILING IS LIFE
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Če Jul 23, 2009 12:34

Mitja zdravo.
Mogoče si že našel tudi to Nemško stran, če ne si poglej malo. Pa ni hudiča da ne bi našel nekaj za svoje potrebe. So original za OMC, pa še izbira je velika. Rok dobave, 3-5 delavnih dni.
http://www.funmarine.de/index.php?cat=c ... --OMC.html
LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov