Elisa za OMC

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » To Avg 25, 2009 14:30

Dobro, ste me prepričali, najprej zmanjšam premer na 15, če bo pa treba bomo pa še spremenili naklon.

No pri nas verjetno ni nobenega, da bi mi ga obrezal, tako, da je vseeno najbolje če skočim na Reko.

Ja Kocka, živci so, pa kaj bi se sekiral, saj s tastarim tudi gre, samo ne vedno, dopust pa sem tudi že zaključil za letos.
Tako, da se zdaj lahko malo igram in učim, in vi z mano.

Lp Mitja.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Avg 25, 2009 19:00

Ja Sašo, standardni so ponavadi manjši od 15", nekje okrog 14,5" na Alpha nogah. Napisal sem tistni maximum, ki se ga še nekako da nataknit gor, je pa res, da sem malce nejasno napisal. Enako je tudi na Bravo One, nekje do 15,5" gre še gor...

Mitja, res bo pomoje najboljše, da ti ga samo zmanjšajo, saj korak bi nekako moral odgovarjati...

LP
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » To Avg 25, 2009 20:35

Haha fantje, to čudo se že obdeluje.

Če bo vse gut, bom ta vikend spet preiskušal :D :D

Sem kar malo boljše volje.

Lp Mitja
polanc
Admiral
Prispevkov: 9472
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Avg 25, 2009 22:41

Mitja z Adminom zamenjajta motorja,meni plačata pivo za idejo in oba bosta imela glih prou konjev...Pa kje spim,da me ne ukradejo??
PS Malo heca pa ne zamerit.Je pa res študija tale propeler.
LP Iztok
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Sr Avg 26, 2009 14:21

Haha Polanc, jaz sem za, ampak Admin ne bo :D :D

Ja, je študija, ampak bomo rešili, pol k bo pa fertik bom pa jest dal za eno rundo na srečanju. :D :D
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Avg 26, 2009 18:28

Mitja, upam, da res čimprej urediš in da bo vredu. No moj magnumček bi pa verjetno lepo vlekel tvojo barko, le propelerje bi moral iz 26" zamenjati na precej manj col. Mislim pa, da za Bravo Three ne obstaja manj kot 22"... Tako je prenos v moji nogi prehiter za kaj takega in bi bil bolj pravi 1:2.2 in propelerja 22". To ti pišem, da boš vedel kaj vzeti pri novem motorju, haha. :D

Priporočam ti MAG 383, zraven pa nogo Bravo Three s prestavo 2.2 in propelerje 22". :D :D :D
Verjemi, to bi bil užitek na tvoji barki.
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Sr Avg 26, 2009 19:28

Sandi, si me zrajcal z tem MAGam.

No bova na srečanju kakšno rekla, kje se da ugodno dobit, da ne bo slučajno motor več vreden kot pa barka :D
janadino
Admiral
Prispevkov: 3977
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Če Avg 27, 2009 07:51

polanc napisal/-a:Mitja z Adminom zamenjajta motorja,meni plačata pivo za idejo in oba bosta imela glih prou konjev...Pa kje spim,da me ne ukradejo??
PS Malo heca pa ne zamerit.Je pa res študija tale propeler.
LP Iztok


Ja, samo ko bi ugotovili kaj so ukradli bi te hitro vrnili. :lol: :lol: :lol:


Brez zamere Polanc, dobre volje sem.

Mitja, malo sezone je še ostalo, tak da upam da dobro rešiš, drugače pa boš lahko ledolomilec, zima bo hitro tu. :D
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Če Avg 27, 2009 14:24

Janadino, ne se zajebavat!!!! :D :D

Obljubim, da bom na naslednji ruti plul vzporedno s teboj.

Ok, samo, da ne boš do konca gas tiščal :D
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Če Avg 27, 2009 14:44

Predlagam da Admin spremeni MitjoP v DR.MR.PROPELER :D
lpg
mal heca ne škodi
https://medisken.si
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Če Avg 27, 2009 20:23

gregor.n napisal/-a:Predlagam da Admin spremeni MitjoP v DR.MR.PROPELER :D
lpg
mal heca ne škodi


Gregor, da ti ne bo tale propeler dal ene dve okrog kepe :D :D :D

Lp Dr. propelorogije Mitja :D
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » So Avg 29, 2009 21:03

:D :D :D :D :D :D

No fantje, stvar je takšna.

Propeler iz 16X11 pobrušen za 1 cm na zunanjem robu.

DEEEELLLAAAAA!!!!!!!!!!!

Je 98 % dobro, tako da se za tisto malenkost ne bom obremenjeval.
Mogoče se pozna samo v končni hitrosti, ki je malo manjša od prejšnje.
Ampak bo za preživet.

Zgleda, pa da je bil prejšnji teden res problem v vlečenju zraka pri kavitacijski plošči.

Upam, da to temo zdaj lahko zapremo, drugo leto se pa zopet vidimo na ruti! :D :D

Lep pozdrav z vetrovnega Cresa.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9472
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » So Avg 29, 2009 21:27

Ne zapremo temo ZAPIT jo je treba,da se ne bo propeler razsušil, kot kakšen sod.No super,da je ratalo,sem vesel zate.
LP Iztok
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Ne Avg 30, 2009 09:32

Očitno se ti bodo počitnice podaljšale :lol:
Ure dnevi leta tečejo....
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Ne Avg 30, 2009 18:07

Polanc, zapil bomo, kot sem rekel, dam za rundo na srečanju, Bolid dopust imam pa spet septembra, pa če bo vreme bom malo plul, drugače pa je še precej za postoriti na barki.

Tako, da glavno veselje prihaja drugo sezono.

Zdej pa šparat za bencin :D :D :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 23 gostov