Obnova Sea Ray 220 OV

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

black_mamba
Poročnik fregate
Prispevkov: 69
Pridružen: To Sep 17, 2013 15:14

OdgovorNapisal/-a black_mamba » Ne Apr 20, 2014 20:50

Zdravo volvo,

hvala lepa za lepe besede, in pa tudi glede elis, seveda se slišiva!
Ne zastopim pa dobro katere dva kabelčka naj izoliram? Jaz lahko to sondo dvignem, zgleda kot zelo debel kratek valj, vanj pa pelje le en precej debel kabel (kot na sliki). Ta kabel je tik ob stiku z sondo napokal in se vidi žice (kar pomojem ni ok :) ).

Ko jo pa bom pritrjeval nazaj (sondo na trup ane), pa uporabim črno siko 292?

Aja, a se da to testirati, če dela tudi kako drugače, kot pa da je v vodi čoln? (nevem kako deluje, verjetno potrebuje vodo za merjenje).

Lp

BM
volvo
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 135
Pridružen: Po Avg 05, 2013 14:46

OdgovorNapisal/-a volvo » Ne Apr 20, 2014 22:24

Zdravo.

Prej si napisal da se ti ob sondi vidijo zicke... to sem mislil da izoliras...
Tako je pod sondo das siko 292(vsaj tako je meni dal...) cca 1/3 tube na debelo...

Pocakaj se kaksen dan da se kdo pokomentira...


Lp
pale
Admiral
Prispevkov: 1905
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 06:34
Kraj: ˇljubljana

OdgovorNapisal/-a pale » Po Apr 21, 2014 07:45

ko limaš sondo pazi da bo brez zračnih mehurčkov
black_mamba
Poročnik fregate
Prispevkov: 69
Pridružen: To Sep 17, 2013 15:14

OdgovorNapisal/-a black_mamba » Po Apr 21, 2014 18:18

pale napisal/-a:ko limaš sondo pazi da bo brez zračnih mehurčkov


Kako naj pa na to pazim? Saj nemorem videti ali so ali niso med sondo in trupom.. Mogoče da se izognemo temu s tem da pod kotom prilimam, kao da ven porinem :) .

Aja pa če mogoče kdo ve ali se da sprobat globinomer na suhem?

Lpm
black_mamba
Poročnik fregate
Prispevkov: 69
Pridružen: To Sep 17, 2013 15:14

OdgovorNapisal/-a black_mamba » Ne Maj 11, 2014 17:16

Tako, po dolgem času še malo update;

72.) pokitali še preostale luknje v gelcoatu v notranjosti pri akumulatorjih
73.) Naredili prostor za hladilnik in ga vstavili
74.) Električar dela na čolnu, menjava celotno inštalacijo, dal sem tudi ven tisti 1,2 switch in dal not tistega cyrix al kaj je že
75.) kupil switch za bildge pumpo, in CTEK polnilec, MXS10, ki pa ne deluje (niti prižge se ne) in moram iti po novega :(
76.) še dajemo premaze caranube gor, je že 5 rok gor
77.) naredili škatlo za akuje

V torek pa gre čoln k Mitjatu, ki ima še kar nekaj dela...

LPBM
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4361
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Ne Maj 11, 2014 20:46

Ko bo likof,boš pa mogu narest otvoritev in pokazat mal exponat.Pa ime bo treba izbrat :wink: :wink: :lol:
mašinfirer

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov