kvaliteta motornega olja

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Sr Feb 01, 2017 16:36

elektrika elektra ljubljana je zagotovo boljša kot pri gen-i, saj je dražja, nekje se sigurno mora poznat ta razlika v ceni

tako kot pri yamaha (ali če hočeš aral) olju
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Sr Feb 01, 2017 17:18

:D
Kolikor vem smo govorili o olju ENAKEM na primer, Aral High tronic5W40 na servisu po 15€ za liter in tistemu u Leclercu (Aral High tronic5W40) po 5€ liter.
Trdim da sta oba olja enaka vendar je ena cena da servis služi.
Seveda pa je pomembna specifikacija za kateri namen se dotično olje uporablja in je natisnjena na vsaki embalaži ACEA C3, API SM/CF, Meets Fiat 9.55535-S2, Meets Ford WSS-M2C917-A, MB-Approval 229.31, Porsche A40, Renault RN 0700 / RN 0710, VW 502 00/ 505 00/ 505 01
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4361
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Feb 01, 2017 17:36

No, da ne bo dolgčas, še jaz navijem mal na svojo stran.Že 20 let točim v vse kar laufa v moji štali MOTUL.Motul je Francoska tov.olj, ki nima nobenega kooperanta, ki bi delal njihova olja.Velika večina dirkačev po svetu uporablja ta olja.Se pravi, da je olje kvalitetno.Vsak se pa odloči za svojo firmo.Ker je olje kri motorja, tu ni šparanja.Saj tudi sebi privoščiš kozarček dobrega vina in ne kake industrijske brozge, ki jo pijejo klošarji in revčki(njih razumem, ni špage).A motorju bi pa nalili vse kar je olju podobnega, saj motor ne zna reči, kaj si mi pa zdej nalil.In kot pravi -kr en- držite se ene firme.Jest pravim, če ima človek dušo, jo ima motor tudi, zato pri olju ne gre šparat.
mašinfirer
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

OdgovorNapisal/-a weta » Sr Feb 01, 2017 18:05

Habibi, to z dušo je malce tako....lepo, da sicer verjameš, ampak znanstvenih dognanj pa ni v zvezi s tem.:)
Kot receno, olj od znamke na sercisu ali v merkurju mora biti enako.....zelo verjetno pa je rahlo drugačno od no name olja istih specifikacij, pretiranih odstopanj pa vseeno ne sme biti. Govorimo seveda, da niso ponaredki.

Sam mislim, da je najbolj pomembna redna menjava, bolj kot znamka olja.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Feb 01, 2017 18:07

Nedvomno Habibi, je MOTUL top olje. Tudi v mojih "racer"-jih je bil in je vedno MOTUL. Ampak tu govorimo o olju 5W40 za 5-7€ ! In o starem "pumpe dize" motorju s 400.000 km, ki jih je že naredil na ARAL-u. Kaj bi mu ti, kot stručko, svetoval? Naj gre v Hofer?
Boljši od MOTUL-a je mogoče le še Bardahl.

Ampak še enkrat! Govorimo o "singercah", ne o hi-tech dirkalnikih.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4361
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Feb 01, 2017 18:17

V dizlih ki jih imam(5 kom)uporabljam Motul 8100-5W-40, ki stane 39€ in zraven dobim še 5L Motul čistila za vetrobransko šipo za -20 C.Mislim, da je to uredu cena za vsak žep.
Weta, tisto z dušo rečem bolj tako ljudsko.Jaz verjamem le v tisto kar vidim in lahko primem.Tisto ta gor, ma dej no, bajke in pripovedke za naivne.
mašinfirer
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Sr Feb 01, 2017 18:18

:D
A sedaj je debata o dirkalnih motorjih :?:
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4361
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Feb 01, 2017 18:22

Ne ampak o drvolastikih(diesel) :lol:
mašinfirer
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Sr Feb 01, 2017 19:22

Tisti ki imajo vero (že v smislu religije) da je naaajboljši aral, motul... niso daleč (po moje na 3/4 poti) od tistih, ki verjamejo "strokovnjakom" (prej goljufom) na servisih in plačajo 100€ za 4l yamaha, suzuki, opel itd. olja - pa teh žal sploh ni tako malo kot si mislimo
Nazadnje spremenil kondor88, dne Sr Feb 01, 2017 19:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Feb 01, 2017 19:24

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 14:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4361
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Feb 01, 2017 19:30

:lol: :lol: :lol:
mašinfirer
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Sr Feb 01, 2017 19:31

H2O napisal/-a:Ti si itak najbolj pameten, ostali smo pa vsi budale :roll:


No... Če priznavaš kaj si, mi je žal zate. Jaz tega nisem rekel. Drugače pa hvala za kompliment.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Feb 01, 2017 19:42

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 14:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Prispevkov: 804
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 20:24
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

OdgovorNapisal/-a widmann » Sr Feb 01, 2017 19:50

weta napisal/-a:Sam mislim, da je najbolj pomembna redna menjava, bolj kot znamka olja.


Točno to rednja menjava,kot je predpisano in olje mora imeti specifikacije,ki so navedene v vzdrževalski knjigi vozila.
E.Leclerc olje v AKCIJI 5W-40 pride cca 18€ za 5litrov.
V petnajstih letih ni bilo nobenih težav ne sintetičnim niti z mineralnim oljem iz družine E.Leclerc.
Ponavadi vzamem 6 plastenk olja ,da imam za nekaj menjav...
V vozilih Honda in Fiat se ta znamka olja obnesejo odlično.
Ta olja točim v svoja vozila že več kot 15let.
Samo primer Honda civic ,ki že dolgo ni več v moji lasti avto ima zdaj čaz 470.000 km pa še vedno dela kot ura,olja pa zdajšni lastnik kupuje tam kot jaz.

Glede olja ARAL na linku,ki ga je dodal kr en je cena ugodna le do zasavja mi je malo daleč..
http://kbm-zagorje.com/avtodeli/motorno-olje-cenik


Glede Lidl olja mineralnega saj drugega ne ponujajo ni vredno besed enkrat sem ga nalil in zamenjal kolegici vsak mesec ga je bilo treba dolivat jajca od jajc!
Lidlovo olje je dobro za mazanje verig in tečajev za v vozilo pa nikakor.

lp
Nazadnje spremenil widmann, dne Sr Feb 01, 2017 19:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1811
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Feb 01, 2017 19:54

habibi Vll napisal/-a:V dizlih ki jih imam(5 kom)uporabljam Motul 8100-5W-40, ki stane 39€ in zraven dobim še 5L Motul čistila za vetrobransko šipo za -20 C.Mislim, da je to uredu cena za vsak žep.

Za kakšno količino pa velja ta cena 39€ :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov