ODTRGAN KOS PETE

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

sportbili
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Apr 30, 2010 10:23

ODTRGAN KOS PETE

OdgovorNapisal/-a sportbili » Po Jul 30, 2012 11:37

Pri vožnji po jadranskem morju v okolici Otoka Vir sem cca 300 m od obale zadel skalo!?!
Motor Yamaha 40 HEOL

Zanima me če se da to nazaj zavarit,odtrgane kose pete sem na srečo najdu.
Spodnji del,tam kjer pride nataknjena elisa bi moral odvijačit notranji del ampak nevem kako in kaj je sploh tam noter.
Kupim rabljeno peto če ima kdo mogoče na zalogi.
Kupim pa tudi eliso 10x3/8 (tri osmine)X 13-G

hvala za kakršnokoli pomoč.

Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
marcus
Admiral
Prispevkov: 1434
Pridružen: Če Okt 23, 2008 13:42

ODTRGAN KOS PETE

OdgovorNapisal/-a marcus » Po Jul 30, 2012 11:51

Izgleda, da misliš sam šraufati :?: jaz bi se v tvoji situaciji malo posvetoval z enim mojstrom na dobrem servisu, če pač ne veš, kaj je vse notri :idea:
Ampak taka čer 1m pod gladino morja je zanesljivo označena v navtični karti, brez katere jaz sploh ne grem nikamor. Upam, da ne bo to predraga šola.
LP
no rain, no rainbow
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

OdgovorNapisal/-a goahead » Po Jul 30, 2012 11:57

To lahko zavariš. Jaz sem mojo zavaril. Poglej edino, da ti ni kaj zvilo osovine ko je propeler hrustalo.
snake
Viceadmiral
Prispevkov: 472
Pridružen: Po Dec 12, 2011 12:01

OdgovorNapisal/-a snake » Po Jul 30, 2012 12:00

Točno tak motor mamo v službi in sem v petek menjal semeringe in O-ring ter olje. Naša ima tudi poškodovano peto,ampak ne tako močno.

Tisto popravit je simpl (če si mal tehnični človk) Jaz vidim večji problem dobit dobrega varilca,da ugotovi kaj je tisto za en materjal. Kako in s čim varit.

Tam nesmeš pozabit kupit tisti mali štift,ker tvoj se je zgubil. Ali pa je mogoče še not,uglavnem ne pozabi ga dat.
sportbili
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Apr 30, 2010 10:23

OdgovorNapisal/-a sportbili » Po Jul 30, 2012 12:35

Za varjenje mislim da vem kdo bo to obvladal,ampak a ve kdo kako tisto odvijačit kjer pride veternica? ali pa sestavne dele pete oz. če ima kdo kakšen video kako je to razdrl....?

Kot zgleda ni zvilo osovine ker sem se zatem tudi vozil z čolnu in je bilo vse ok ,samo moči ni imel prave,pomoje zato ker je odtrgan-razcefran del propelerja...

Snake-- kakšen štift si mislu da se je izgubil? a mogoče tist ki pride pri impelerju?

goahead-- a si sam zavaril ali kdo ti je kdo drug varil in kakšen materijal je to?


:shock:
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Jul 30, 2012 12:56

Če bi bil tapravi sportbili bi iz torbice vzel drugo peto z eliso... :lol: Dost heca , mislim da tole popravljati bo pod črto veliko dražje kot druga rabljena peta. Malo poglej na netu ali pa povprašaj uvoznike rabljenih za cel tak motor v okvari bo ceneje. Z varjenjem boš več uničil kot popravil.

http://www.mornar.net/view/ad.asp?ID=112622
Nazadnje spremenil kocka, dne Po Jul 30, 2012 13:01, skupaj popravljeno 2 krat.
snake
Viceadmiral
Prispevkov: 472
Pridružen: Po Dec 12, 2011 12:01

OdgovorNapisal/-a snake » Po Jul 30, 2012 12:57

Najprej z izvijačem poglihaj tiste jezičke not ki varujejo,da se ne odvije tista velika matica. Pol pa odvij tisto veliko matico (s čim se moraš sam znajdet,2 izvijača)

Nakar povlečeš ven vse skupi,osovino in ohišje. Tisti štift je pa na spodnji strani med ohišjem in peto in preprečuje da se ne vrti vse skup,ampak le osovina.
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Po Jul 30, 2012 13:22

Res pejd do sreča montiraj drugo peto in čao, kolegu so švasali blok na yamahci 8 2mm razpokca 90 eur+ neko poliranje 25 eur, pa kao ugodna cena.
LP
sportbili
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Apr 30, 2010 10:23

OdgovorNapisal/-a sportbili » Po Jul 30, 2012 13:36

Kdo pa je srečo ??
koliko stane rabljena peta cca?
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Po Jul 30, 2012 14:00

cifra je v linku
Srečo je privatnik ki se z navtiko ukvarja:)
Ti ga lepo pokliči in povej kaj je in ali kaj ima oziroma zrihta.
Je pa iz Ohonice zraven Borovnice tiste pri Vrhniki:)
LP, G
sportbili
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Apr 30, 2010 10:23

OdgovorNapisal/-a sportbili » Po Jul 30, 2012 16:33

Tega srečota sem pa že zjutraj klical in je reku da ta peta ni primerna za moj motor.
Če pa kdo še koga pozna ki bi imel rabljene motorje se priporočam. :)
blze
Admiral
Prispevkov: 943
Pridružen: Ne Maj 02, 2010 17:41
Kraj: Il. Bistrica-Selce
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a blze » Po Jul 30, 2012 19:26

Pomoje tudi pokliči v Trzin h Rožeju. Tam se tudi zmeri kej najde glede rezervnih delov :wink:
acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » Po Jul 30, 2012 20:27

Če rabiš varilca,jest poznam enega dobrega.Povej če rabiš pa ti pošlem ZS.Je pa iz Gorenjske-Lesce.
Uporabniški avatar
jonyyy
Viceadmiral
Prispevkov: 471
Pridružen: Sr Maj 26, 2010 21:02
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a jonyyy » Po Jul 30, 2012 22:34

cibro napisal/-a:Res pejd do sreča montiraj drugo peto in čao, kolegu so švasali blok na yamahci 8 2mm razpokca 90 eur+ neko poliranje 25 eur, pa kao ugodna cena.
LP

meni so na eni 18ki kakšno leto nazaj zašvasali blok , kateri je počil pri gredi in je bilo vse skupaj 10 eur. :D
Bine
Kapitan korvete
Prispevkov: 103
Pridružen: Če Jan 20, 2011 18:13

OdgovorNapisal/-a Bine » Po Jul 30, 2012 22:44

Mene pa zanima kako je do tega sploh prišlo. Ali je bila zadeva pod vodo in ni bila označena...jaz se vozim v glavnem v okolici Paga in je ravno tako ena skala 20 cm pod vodo pa je vse označeno. A si kaj gledal navtično karto?

lp

Bine

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov