Obnova barve noge motorja

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Obnova barve noge motorja

OdgovorNapisal/-a kocka » To Maj 20, 2008 09:08

Pri servisiranju izvenkrmnega motorja se okoli vijakov in še na kakšnih mestih odkruši barva in to me precej moti! odluščila se je samo končna do temeljne! Naj to prebrusim do aluminija ali ne! Kaj priporočate naj pobarvam celo nogo ali delam samo prehode na delih kjer se je barva odluščila!
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » To Maj 20, 2008 09:35

Če je temeljna v redu , jo kar pusti, ker original, je le original. Vrhnjo , pa če te moti, enakomerno pobrusiš in prebarvaš z dvokomponentno epoksi barvo Epolor HB, katera je kot temeljna ali prekrivna barva. Je zelo močna in odporna na vročino in vodo. Dva nanosa. Imaš pa tudi original barvo za nogo, vendar bo pa cena kar višja, rezultat pa enak. Pakirana je v kartonu in vsebuje komponente A, B in razrečilo. Cena cca. 20 €.Dobiš pa jo v malo boljših prodajalnah z barvami. Drži se priloženih navodil o mešanju posameznih komponent. Če že delaš, pobarvaj celo nogo, estetsko bo lepše in funkcionalnost premazov boljša. To , da mora biti podlaga suha in razmaščena, pa se tako in tako ve.

LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: betinjan, dejmimer in 25 gostov