Servo volana
Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator
Servo volana
Servo volana ne dela. Krmilo težko obračam, pletenica ima povezavo.Delalo je b.p., čoln pa je od poletja v vodi in mirovanju. Kakor smo s stručkoti gledali ni olja in nič ni bilo videti, da bi še tisto malo olja karkoli brbotalo. Za vikend grem na barko pa bi se malo oborožil z znanjem in nasveti:
-kakšno olje gre sploh v ta servo?
-a ima smisel poizkusiti in "na suho" brez zagnanega motorja, krmilo vtrteti levo in desno 10x in več, da bi se to olje razporedilo in eventuelno odzračile cevi
Če zgornje ne pomaga in ga ne "oživim", ga seveda odmontiram, bi pa rabil še tu kak nasvet. Najverjeneje najprej olje vzamem ven, pa nimam ideje s čim razen kaka inekcija ipd. Potem odklopim cevi, nekako pa bi preprečil še odtekanje iz cevi če je možno oz. če ni bom moral neko posodico podstaviti.
-kakšno olje gre sploh v ta servo?
-a ima smisel poizkusiti in "na suho" brez zagnanega motorja, krmilo vtrteti levo in desno 10x in več, da bi se to olje razporedilo in eventuelno odzračile cevi
Če zgornje ne pomaga in ga ne "oživim", ga seveda odmontiram, bi pa rabil še tu kak nasvet. Najverjeneje najprej olje vzamem ven, pa nimam ideje s čim razen kaka inekcija ipd. Potem odklopim cevi, nekako pa bi preprečil še odtekanje iz cevi če je možno oz. če ni bom moral neko posodico podstaviti.
Wellcraft 2600 Martinique
kr en napisal/-a:Tole je jeba svetovati. Boh ve, kaj je res.
Mogoče je ribnila pumpa. To ni nek hud strošek. Snami jo in jo nesi na Vrhovce v Servocom d.o.o. na obnovo. Nalij nov ATF in gas?
Pa pazi se lignjevti so živa kurba za servo volan.
Bom ratu buh, lahk da bom kazga farja še rabu za nmal pomoči.
A ta ATF ni znanost, ker prodajalec je hotu kr na pumpo po njega pa se mi zdi, da je prevelik laik, sm raj reku, da nmal naštudiram.
Miš, da ajnliftaje z vrtenjem volana lahk zaleže, to sm najdu na marskakem nasvetu, sam se mi zdi mal...
Lignje pa sam za vikend
Wellcraft 2600 Martinique
Sej, po moje, nimaš več kaj zjebat. Probaj ga iz ene končne točke presukat v drugo. Pa glej, da ne bo pumpa na suh laufala. Dolivaj ATF, (Pri olju ne kompliciraj. Za stara jajca je čist vsak dober) če je pa že ribnila, je pa tko fuč in ji nima več kaj bit.
Prej preveri, če nimaš kakega lignja v lajtngi, to se zdej baje dogaja.
Prej preveri, če nimaš kakega lignja v lajtngi, to se zdej baje dogaja.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
-
Daki
-
Daki
Re: Servo volana
No. 1 napisal/-a:Servo volana ne dela. Krmilo težko obračam, pletenica ima povezavo.Delalo je b.p., čoln pa je od poletja v vodi in mirovanju. Kakor smo s stručkoti gledali ni olja in nič ni bilo videti, da bi še tisto malo olja karkoli brbotalo. Za vikend grem na barko pa bi se malo oborožil z znanjem in nasveti:
-kakšno olje gre sploh v ta servo?
-a ima smisel poizkusiti in "na suho" brez zagnanega motorja, krmilo vtrteti levo in desno 10x in več, da bi se to olje razporedilo in eventuelno odzračile cevi
Če zgornje ne pomaga in ga ne "oživim", ga seveda odmontiram, bi pa rabil še tu kak nasvet. Najverjeneje najprej olje vzamem ven, pa nimam ideje s čim razen kaka inekcija ipd. Potem odklopim cevi, nekako pa bi preprečil še odtekanje iz cevi če je možno oz. če ni bom moral neko posodico podstaviti.
Kako, ne razumem, pletenica pa servo?
.
pajer 1
Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Re: Servo volana
pajer1 napisal/-a:Kako, ne razumem, pletenica pa servo?
.
Zaenkrat sem samo na hitro enkrat videl, lahko da kozla ustrelal ampak od volana do motornega prostora je pletenica-zajla, potem pa servo ojača ta premik?
Wellcraft 2600 Martinique
To je res, pa ti več, ali te jeb. pletenica ali servo pumpa ?
Nalij pa probaj... škoda jaz sem ravno 14 dni nazaj vrgel proč alternator,servo pumpo, pa še mal sranja...ostal mi je le prop 23P inox.. alfa,bravo..
lahko je še en hec... lahko da te jebe noga, da je prebilo in je oksidiral ležaj, kjer se vse skupaj obrača !
Nalij pa probaj... škoda jaz sem ravno 14 dni nazaj vrgel proč alternator,servo pumpo, pa še mal sranja...ostal mi je le prop 23P inox.. alfa,bravo..
lahko je še en hec... lahko da te jebe noga, da je prebilo in je oksidiral ležaj, kjer se vse skupaj obrača !

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov
