Servo volana

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

No. 1
Admiral
Prispevkov: 1236
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

Servo volana

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Sr Jan 13, 2016 22:41

Servo volana ne dela. Krmilo težko obračam, pletenica ima povezavo.Delalo je b.p., čoln pa je od poletja v vodi in mirovanju. Kakor smo s stručkoti gledali ni olja in nič ni bilo videti, da bi še tisto malo olja karkoli brbotalo. Za vikend grem na barko pa bi se malo oborožil z znanjem in nasveti:

-kakšno olje gre sploh v ta servo?
-a ima smisel poizkusiti in "na suho" brez zagnanega motorja, krmilo vtrteti levo in desno 10x in več, da bi se to olje razporedilo in eventuelno odzračile cevi

Če zgornje ne pomaga in ga ne "oživim", ga seveda odmontiram, bi pa rabil še tu kak nasvet. Najverjeneje najprej olje vzamem ven, pa nimam ideje s čim razen kaka inekcija ipd. Potem odklopim cevi, nekako pa bi preprečil še odtekanje iz cevi če je možno oz. če ni bom moral neko posodico podstaviti.
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Jan 13, 2016 22:46

Tole je jeba svetovati. Boh ve, kaj je res.
Mogoče je ribnila pumpa. To ni nek hud strošek. Snami jo in jo nesi na Vrhovce v Servocom d.o.o. na obnovo. Nalij nov ATF in gas?

Pa pazi se lignjev :!: ti so živa kurba za servo volan. :lol:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1236
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Sr Jan 13, 2016 22:51

kr en napisal/-a:Tole je jeba svetovati. Boh ve, kaj je res.
Mogoče je ribnila pumpa. To ni nek hud strošek. Snami jo in jo nesi na Vrhovce v Servocom d.o.o. na obnovo. Nalij nov ATF in gas?

Pa pazi se lignjev :!: ti so živa kurba za servo volan. :lol:


Bom ratu buh, lahk da bom kazga farja še rabu za nmal pomoči.

A ta ATF ni znanost, ker prodajalec je hotu kr na pumpo po njega pa se mi zdi, da je prevelik laik, sm raj reku, da nmal naštudiram.

Miš, da ajnliftaje z vrtenjem volana lahk zaleže, to sm najdu na marskakem nasvetu, sam se mi zdi mal...

Lignje pa sam za vikend :oops:
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Jan 13, 2016 22:55

Sej, po moje, nimaš več kaj zjebat. Probaj ga iz ene končne točke presukat v drugo. Pa glej, da ne bo pumpa na suh laufala. Dolivaj ATF, (Pri olju ne kompliciraj. Za stara jajca je čist vsak dober) če je pa že ribnila, je pa tko fuč in ji nima več kaj bit.
Prej preveri, če nimaš kakega lignja v lajtngi, to se zdej baje dogaja. :lol:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Jan 14, 2016 08:59

Če ni notri olja, potem ne more delati. Natoči olje, pa boš videl, če ti dela in pa, če ti kje pušča. Olje je pa navadno za servo volane. Kupiš ga lahko v vsaki trgovini z avtodeli.
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1236
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Če Jan 14, 2016 09:00

Daki napisal/-a:Če ni notri olja, potem ne more delati. Natoči olje, pa boš videl, če ti dela in pa, če ti kje pušča. Olje je pa navadno za servo volane. Kupiš ga lahko v vsaki trgovini z avtodeli.


Nilih da ga ni zelooo malo ga je.
Wellcraft 2600 Martinique
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Jan 14, 2016 10:20

No pa če ga premalo. Poizkusi tako, pa če ne bo delal, se ga pa sname in se ga da obnoviti. Najdeš mojstra, pa je.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Servo volana

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Jan 14, 2016 11:21

No. 1 napisal/-a:Servo volana ne dela. Krmilo težko obračam, pletenica ima povezavo.Delalo je b.p., čoln pa je od poletja v vodi in mirovanju. Kakor smo s stručkoti gledali ni olja in nič ni bilo videti, da bi še tisto malo olja karkoli brbotalo. Za vikend grem na barko pa bi se malo oborožil z znanjem in nasveti:

-kakšno olje gre sploh v ta servo?
-a ima smisel poizkusiti in "na suho" brez zagnanega motorja, krmilo vtrteti levo in desno 10x in več, da bi se to olje razporedilo in eventuelno odzračile cevi

Če zgornje ne pomaga in ga ne "oživim", ga seveda odmontiram, bi pa rabil še tu kak nasvet. Najverjeneje najprej olje vzamem ven, pa nimam ideje s čim razen kaka inekcija ipd. Potem odklopim cevi, nekako pa bi preprečil še odtekanje iz cevi če je možno oz. če ni bom moral neko posodico podstaviti.


Kako, ne razumem, pletenica pa servo?

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1236
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

Re: Servo volana

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Če Jan 14, 2016 11:25

pajer1 napisal/-a:Kako, ne razumem, pletenica pa servo?

.


Zaenkrat sem samo na hitro enkrat videl, lahko da kozla ustrelal ampak od volana do motornega prostora je pletenica-zajla, potem pa servo ojača ta premik? :oops:
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Jan 14, 2016 11:32

To je res, pa ti več, ali te jeb. pletenica ali servo pumpa ?
Nalij pa probaj... škoda jaz sem ravno 14 dni nazaj vrgel proč alternator,servo pumpo, pa še mal sranja...ostal mi je le prop 23P inox.. alfa,bravo..

lahko je še en hec... lahko da te jebe noga, da je prebilo in je oksidiral ležaj, kjer se vse skupaj obrača !
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1236
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Če Jan 14, 2016 14:07

Volan obrača nogo, tko da je vseskupi gibljivo, samo "pomoči" ni. Jermenica suče pumpo, not so hlapi olja, ampak če pogledaš z lampico se nič ne "dogaja".

Ni druge, nalijem olje, probam kar se da, drugače pa razdrem in vidim dalje.
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Jan 14, 2016 19:35

a se ti odžejaš iz praznega kozarca ?!
Fak a tud nalil nisi preden si spraševal...
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1236
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Po Jan 25, 2016 22:25

nalil pa ni haska, sedaj tut odmontiral
Wellcraft 2600 Martinique
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » To Jan 26, 2016 09:58

Potem pa nimaš kaj drugega kot na servis, da ti ga pregledajo.
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1236
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » To Jan 26, 2016 10:14

Daki napisal/-a:Potem pa nimaš kaj drugega kot na servis, da ti ga pregledajo.

Tamal problem, samo da pride do mojstra ;)
Wellcraft 2600 Martinique

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov