Montaža konzole na čoln z plastičnim dnom

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

Montaža konzole na čoln z plastičnim dnom

OdgovorNapisal/-a acrobat » So Apr 05, 2008 08:03

Zanima me,če ima kdo iskušnje kako montirati konzolo ,oziroma kako jo privijačiti na plastično dno ,pa da poden potem nebi spuščal.Da bi bilo zatesneno.
Zamislil sem si pa tako,vzel bom rostfrej cev fi 30 in jo dal zakriviti.Potem pa bi to s 4 vijaki pritrdil na dno.Mora pa biti snemljiva zaradi prevoza.
Prosim za vaša mnenja,iskušnje..

lp
Blaz
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Če Maj 10, 2007 19:27

OdgovorNapisal/-a Blaz » So Apr 05, 2008 11:53

Nam je naredil Galio iz Dragomlja. Naredil je pa tako da je enostavno privijačil z 4 knipingi in obilno zasilikoniral da tesni. Je pa fiksna konzola ter sedež.
LP Blaž
Uporabniški avatar
Pozejdon
Admiral
Prispevkov: 902
Pridružen: To Feb 12, 2008 17:55
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pozejdon » So Apr 05, 2008 20:44

Jaz sem pravkar montiral sedež na plastično dno, uporabil pa sem najmanjše vložke za monta strope. To so vložki, ki se na notranji strani odprejo in se stisnejo kot v nekakšno matico, ko zateguješ vijak. Priporočam da jih fino namažeš s silikonom "so kovinski" ali pa jih pobarvaš. Pridejo ravno z dnom in držijo kot šus. Med poden in konzolo daš še preventivno gumjasto tesnilo in si zmagal ... Kadar boš hotel boš lahko odvijačil vijak iz vložka vložek pa ostaja v podnu.

Lp, Pozejdon
acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » So Apr 05, 2008 21:14

Pozejdon...če te prav zastopim so to kot nekakšne NET-MATICE,ki jih stisneš z podobno pištolo kot je za nete,samo da matico priviješ na pištolo in potem stisneš.
acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » So Apr 05, 2008 21:34

take sem mislil,reče se jim pa slepe matice

http://www.ogledalo.si/tu-val/si/pritrd ... ricene.pdf
zobar
Viceadmiral
Prispevkov: 448
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 08:32

OdgovorNapisal/-a zobar » Ne Apr 06, 2008 08:30

Preberite kaj človek piše. Hoče imeti snemljivo konzolo!
Blaz
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Če Maj 10, 2007 19:27

OdgovorNapisal/-a Blaz » Ne Apr 06, 2008 10:12

Jest sem samo napisu kako smo mi rešili in sem tudi napisal da je fiksna (mogoče mu pa kaj pomaga). Drugače bi bila varianta, da narediš nek nižji podstavek, ki ga fiksno privijačiš v dno, na ta podstavek pa nato z panti ali kako drugače privijačiš še zgornji del konzole. Na ta način ne bo problemov z tesnostjo.
LP Blaž
Uporabniški avatar
Pozejdon
Admiral
Prispevkov: 902
Pridružen: To Feb 12, 2008 17:55
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pozejdon » Ne Apr 06, 2008 10:33

Kot sem že prvič napisal, Ti vložki za monta strope RES zgledajo kot pop net le, da imajo v sredini navoj za vijak s katerim prvič stisneš ta vložek, ki se spodaj odpre v nekakšno rožo in se ne zmečka ob enem pa stisne to zadevščino, da je fiksna v podnu (lahko tudi v steni), nato pa ga lahko spet odvijačiš in privijačiš in to počneš v nedogled (seveda samo vijak, vložek je fiksen). Torej Konzola je snemljiva in tudi lepo za videti četudi konzola ni montirana. Res pa je, da moraš v takem primeru imeti čepke na teh vložkih, saj je odprtina vijaka cca. 3mm, lahko tudi več, jaz sem uporabil najmanjše ...

Ob priliki poslikam in dam na forum izgled vložka ...

Lp, Pozejdon
Uporabniški avatar
mobil11
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 83
Pridružen: Sr Mar 21, 2007 21:17
Kraj: Bizeljsko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mobil11 » Ne Apr 06, 2008 12:53

Misliš mogoče kaj takega?

Slika
LP Zoran
Uporabniški avatar
Pozejdon
Admiral
Prispevkov: 902
Pridružen: To Feb 12, 2008 17:55
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pozejdon » Ne Apr 06, 2008 13:51

TOČNO TO.
Sem se že pripravljal da stvar poslikam, no zdaj nebo treba, to je bila moja rešitev in sem zadovoljen. Treba pa je vzeti na znanje da je potrebno vložek kar močno utopiti v silikonu saj mislim, da ni iz nerjaveče kovine čeprav po izkušnjah samo oksidira a sol je le sol.
Lp, Pozejdon
acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » Ne Apr 06, 2008 14:53

Hvala za odgovore,ja ti so za v gips plošče in držijo čuda.Bom uprašov,če se jih da dobiti rostfrej,če ne pa navadne pa silikon,kot si rekel.
lp
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2636
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Ne Apr 06, 2008 23:39

Kjer imamo zraven kovine, je bolje uporabiti brezkislinski silikon. Pri kislinskem silikonu nastaja med strjevanjem mravljinčna kislina, ki je zelo agresivna do bakra, pa tudi do ostalih kovin ni čisto nedolžna.
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Apr 07, 2008 20:18

Ja to pa absolutno brezkislinskega, fantje! Kakšni sanitarni tukaj odpadejo v trenutku...

LP
acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » Po Apr 07, 2008 23:57

Zanima me še če kdo ve kje bi na gorenjskem dobil INOX cev fi 25mm.Rabim jo 1,5m.
lp
zobar
Viceadmiral
Prispevkov: 448
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 08:32

OdgovorNapisal/-a zobar » To Apr 08, 2008 07:57

Odtipkaj Kamm d.o.o. So v Senčurju pri Kranju.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov