Novi člani se predstavijo...

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

mateus
Štabni vodnik
Prispevkov: 26
Pridružen: So Mar 24, 2012 17:45

OdgovorNapisal/-a mateus » Ne Jan 20, 2013 16:35

Evo še moja predstavitev...

Forum spremljam že kar nekaj časa, saj sem tukaj našel kar precej uporabnih infomacij glede navtke.

Drugače pa se ukvarjam z navtiko že ka nekaj časa, v študentskih letih sem se ukvarjal predvsem z jadranjem, sedaj sem pa malo presedlal na motornjake.
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Prispevkov: 710
Pridružen: Če Maj 06, 2010 14:52
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a BOJA » Ne Jan 20, 2013 16:47

Dobrodošel na forumu :wink:
Green to green or red to red, safely go ahead!
velikimedo
Kontraadmiral
Prispevkov: 336
Pridružen: Sr Jul 28, 2010 20:28
Kraj: CELJE

OdgovorNapisal/-a velikimedo » Ne Jan 20, 2013 20:09

Dobrodošel in upam, da se dobimo na kakšni ruti...
NAVTIKO MORŠ MET RAD
m1ha
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Pe Nov 18, 2011 12:40
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a m1ha » Ne Jan 27, 2013 18:30

Zdravo!
Pa da se še jaz predstavim.
Sem Miha, počasi se bližam kristusovega letom. Do par let nazaj sem se bolj ali manj uspešno z motorjem podil po evropskih pistah, sedaj pa pestvamo :-)
Z navtiko je pa tako v mladosti maestral zadnja leta pa rent na dopustu za par dni.
velikimedo
Kontraadmiral
Prispevkov: 336
Pridružen: Sr Jul 28, 2010 20:28
Kraj: CELJE

OdgovorNapisal/-a velikimedo » Ne Jan 27, 2013 21:52

Dobrodošel na forumu, tudi sam sem bil včasih navdušen motorist, pa sem zaradi vedno več smrtnih nesreč med prijatelji opustil motoriranje in začel z navtiko, pa ti garantiram, da mi nikakor ni žal, pa še familija je veliko bolj navdušena in tudi aktivno sodeluje pri vsej zadevi...
NAVTIKO MORŠ MET RAD
Uporabniški avatar
marcus
Admiral
Prispevkov: 1434
Pridružen: Če Okt 23, 2008 13:42

OdgovorNapisal/-a marcus » Po Jan 28, 2013 12:44

Pozdravljen in dobrodošel na forumu :lol: :lol: :lol:
no rain, no rainbow
Uporabniški avatar
d.i.r.e.
Kapitan korvete
Prispevkov: 107
Pridružen: So Jul 26, 2008 09:17
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a d.i.r.e. » Po Jan 28, 2013 13:13

Pozdravljen :)
Mirno morje in ugoden veter vam želi https://www.jkneptun.si še naprej :)
Baruna
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne Jan 27, 2013 23:43
Kraj: Ljutomer

OdgovorNapisal/-a Baruna » Po Feb 04, 2013 23:55

Pozdrav iz prleškega konca.

Mile je rekel, idi se predstavi, da bodo fantje vedeli, če te lahko kje ponucajo.
Torej iz Ljutomera sem s starim Baylinerom 2550 fly šel v Dalmacijo leta 1999, kjer sem tudi ostal.
Vso to barko sem pošlihtal z lesom, mehanično, plastično, električno, tapicirano, lakirano predvsem sam.

Imam fotra, ki je bil šef modelarne na Imgradu, kjer so delali vse živo iz poliestra, tudi surfe. SIcer je v penziji in nič več ne dela, ve pa dobro svetovati pri problemih.

No, leta 2005 sem prešaltal na dokaj veliko kravo jahto CARVER 4207, dolžine 14,15 in širine 4.57 in višine - fejst je visoka, pa stara tudi 1988.
Tudi to barko v celoti rihtam popolnoma sam, tako, da se razumem na večino navtičnih problemov.

Edino ne razumem se več na velike stroške marine, najraje bi imel finančnega partnerja. Cajti so se fejst spremenili.

Drugače sem elektro stroke in bavim se z radiem Maxi.
Grem tam proti 47 letom in naj povem, da rad ne ribarim, pa tudi pucam ne. Za vse ostalo pa sem "majster".

Imam pa že zdaj problem z USA na CRO.


LP, Drago
Uporabniški avatar
d.i.r.e.
Kapitan korvete
Prispevkov: 107
Pridružen: So Jul 26, 2008 09:17
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a d.i.r.e. » To Feb 05, 2013 06:10

Pozdravljen,


USA problemi..plačaš davek in več panike...
Mirno morje in ugoden veter vam želi https://www.jkneptun.si še naprej :)
Uporabniški avatar
OGORAZD
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Sr Maj 11, 2011 14:56
Kraj: Brezovica pri LJ

OdgovorNapisal/-a OGORAZD » To Feb 05, 2013 08:44

Hm, takega pa velikokrat vidim v zalivu blizu Medveje, velika zadevščina :)
Nazadnje spremenil OGORAZD, dne To Feb 05, 2013 09:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
marcus
Admiral
Prispevkov: 1434
Pridružen: Če Okt 23, 2008 13:42

OdgovorNapisal/-a marcus » To Feb 05, 2013 08:59

Posim objasni, kaj pomeni beseda "zagale", slišim prvič :?: :idea: :lol:

LP
no rain, no rainbow
Uporabniški avatar
OGORAZD
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Sr Maj 11, 2011 14:56
Kraj: Brezovica pri LJ

OdgovorNapisal/-a OGORAZD » To Feb 05, 2013 09:00

marcus napisal/-a:Posim objasni, kaj pomeni beseda "zagale", slišim prvič :?: :idea: :lol:

LP


hitri prsti, so se črke na tipkovnici zamenjale ;)
Baruna
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne Jan 27, 2013 23:43
Kraj: Ljutomer

OdgovorNapisal/-a Baruna » To Feb 05, 2013 21:16

Alo,

mogoče kakšna podobna je tam, ne da bi vedel. Jaz še nisem bil z to barko v Medveji. Teh Carver-jev je na Jadranu bolj malo.
Vem edino, da ima enako barko en tip, ki jo ima privezano v Zadru, v marini Tankcomerc.

Ja drži, bomo plačali PDV, pa upam, da za starino tudi drži.
Borč
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne Feb 10, 2013 12:53
Kraj: Litija - Pula

OdgovorNapisal/-a Borč » Ne Feb 10, 2013 13:31

Pozdravljeni!
Že kar nekaj časa prebiram forum in sem nad vašo nesebično pomočjo tako starih, kot novih navtikov pozitivno presenečen. Do sedaj sem se vozil z gumico in Tomosom 4.5, v prihodnjosti (letos - najkasneje drugo leto) pa nameravam kupiti čoln s kabino do dolžine 6 M in zunanjim motorjem. Lociran sem v Premanturi, kjer smo se do sedaj vozili po zalivčkih in bližnjih otočkih, z daljšim čolnom in močnejšim motorjem pa nameravamo iti do Cresa, Lošinja...
P.S. Zelo všeč mi je čoln uporabnika "francelj".

Toliko zaenkrat. Na več morebitnih vprašanj pa rade voljolje odpišem.
Uporabniški avatar
dule
Admiral
Prispevkov: 751
Pridružen: Pe Jul 27, 2007 15:53

OdgovorNapisal/-a dule » Ne Feb 10, 2013 13:58

Pozdravljen Borč.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta