Kateri video editor izbrati?
Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator
- Nikola T.
- Admiral
- Prispevkov: 5414
- Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
- Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
- Kontakt:
Kateri video editor izbrati?
Večkrat sem se že lotil obdelati video posnetke pa me vedno mine, ker Windows Movie Maker uvaža le svoje formate, zato iščem FREE video editor, ki zna editirati različne formate (brez konvertiranja), je enostaven, pregleden in bi omogočal tudi VIDEO CAPTURE iz zunanjih virov, ker imam za presnet še nekaj starih videov.
1. MOV VIDEO EDITOR
- free verzija je časovno omejena
- omogoča vse osnove in dodatke
- omogoča "video in video"
- nisem zasledil če omogoča zajemati tudi zunanje vire - stare VHS
2. AVS VIDEO EDITOR
- free verzija dela vse le na vogalu videa prilepi AVS logo. Če plačaš licenco lahko že obdelane video spote v free verziji, samo spustiš skozi in ti počisti logo.
- PO TESTIRANJU lahko rečem, da je to izredno slab program, editiranje pa je strašanska muka saj je izredno nenatančen niti nima osnovnega tekstovnega editorja tako, da ne moreš niti vpisati teksta. Izgleda kot, da so izdelali samo prvih 20% programa nato pa nehali, da ne omenjam celega kupa bugov, ki sem jih odkril v prvih urah dela. Skratka totalno sra__e. Ni vreden niti 0,000000000001 centa.
3. Windows Movie Maker
je vgrajen že v Windovsih, vendar je izredno omejen saj ne uvaža drugega kot svoje win formate. Ne podpira MOV formata kakršnega mi naredi Canon.
... Kaj uporabljaš oziroma priporočaš ti?
LP NT
1. MOV VIDEO EDITOR
- free verzija je časovno omejena
- omogoča vse osnove in dodatke
- omogoča "video in video"
- nisem zasledil če omogoča zajemati tudi zunanje vire - stare VHS
2. AVS VIDEO EDITOR
- free verzija dela vse le na vogalu videa prilepi AVS logo. Če plačaš licenco lahko že obdelane video spote v free verziji, samo spustiš skozi in ti počisti logo.
- PO TESTIRANJU lahko rečem, da je to izredno slab program, editiranje pa je strašanska muka saj je izredno nenatančen niti nima osnovnega tekstovnega editorja tako, da ne moreš niti vpisati teksta. Izgleda kot, da so izdelali samo prvih 20% programa nato pa nehali, da ne omenjam celega kupa bugov, ki sem jih odkril v prvih urah dela. Skratka totalno sra__e. Ni vreden niti 0,000000000001 centa.
3. Windows Movie Maker
je vgrajen že v Windovsih, vendar je izredno omejen saj ne uvaža drugega kot svoje win formate. Ne podpira MOV formata kakršnega mi naredi Canon.
... Kaj uporabljaš oziroma priporočaš ti?
LP NT
Nazadnje spremenil Nikola T., dne Ne Feb 19, 2012 14:40, skupaj popravljeno 3 krat.
Windows Movie Maker je šit!
Jaz uporabljam Cyberlink Power director.
Enkrat sem ga dobil zraven grafične kartice na CDju. Je pa to stara verzija.
Zdaj sem pogledal na splet in je zunaj verzija 10, ki stane cca 50€.
V primerjavi z raznimi Adobe Premieri je zadeva poceni in za ta denar nudi veliko. Veliko formatov, nastavitev in drugih možnosti uvoza in izvoza in seveda tudi zajemanja iz raznih virov.
Da me ne boš prijel za besedo si natančno preberi specifikacije na spletu.
Jaz uporabljam Cyberlink Power director.
Enkrat sem ga dobil zraven grafične kartice na CDju. Je pa to stara verzija.
Zdaj sem pogledal na splet in je zunaj verzija 10, ki stane cca 50€.
V primerjavi z raznimi Adobe Premieri je zadeva poceni in za ta denar nudi veliko. Veliko formatov, nastavitev in drugih možnosti uvoza in izvoza in seveda tudi zajemanja iz raznih virov.
Da me ne boš prijel za besedo si natančno preberi specifikacije na spletu.
www.virtualdub.org
đabe
delat zna vse (no do sedaj še nisem naletel na problema ki ga nebi mogel z njim uredit)
na yutubi ogromno videotutorialov, kako se kaj naredi.
Res pa je, da ni najlepši
đabe
delat zna vse (no do sedaj še nisem naletel na problema ki ga nebi mogel z njim uredit)
na yutubi ogromno videotutorialov, kako se kaj naredi.
Res pa je, da ni najlepši
- Nikola T.
- Admiral
- Prispevkov: 5414
- Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
- Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
- Kontakt:
Naložil sem free verzijo AVS video editorja in je en navaden shit.
Ne moreš natančno rezati kadrov, ne moreš povečati time diagrama, ne moreš lepo obdelovati zvoka, ker nima v obdelavi zvoka niti grafa, ki bi ti pomagal pri urejanju. Ne moreš niti vnašati teksta. Najprej moraš tekst napisati v drugem programu in ga v obliki slike dodati. Skratka stran vrženih nekaj ur, če bi ga kupil bi mi bilo žal enega samega centa zanj tako je slab.
Dalje kaj je kdo probal in kaj je zares vredno našega časa in denarja če bi ga že kupil.
LP NT
Ne moreš natančno rezati kadrov, ne moreš povečati time diagrama, ne moreš lepo obdelovati zvoka, ker nima v obdelavi zvoka niti grafa, ki bi ti pomagal pri urejanju. Ne moreš niti vnašati teksta. Najprej moraš tekst napisati v drugem programu in ga v obliki slike dodati. Skratka stran vrženih nekaj ur, če bi ga kupil bi mi bilo žal enega samega centa zanj tako je slab.
Dalje kaj je kdo probal in kaj je zares vredno našega časa in denarja če bi ga že kupil.
LP NT
- Nikola T.
- Admiral
- Prispevkov: 5414
- Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
- Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
- Kontakt:
elbarto napisal/-a:www.virtualdub.org
đabe
delat zna vse (no do sedaj še nisem naletel na problema ki ga nebi mogel z njim uredit)
na yutubi ogromno videotutorialov, kako se kaj naredi.
Res pa je, da ni najlepši
Sem ga instaliral in ne prepozna MOV !!! Konvertiranje ne pride v poštev, ker se mi preprosto ne da izgubljat časa vsakič, ko bi rad kaj na hitro editiral. Obenem je potrebno vedeti precej teorije, da bi lahko uspešno to izvedel ne da bi napihnil velikost datoteke preko vseh meja. Obenem ima preskromen in nepregleden uporabniški vmesnik, ki bi omogočal hitro in pregledno editiranje. To ni tisto kar rabim.
LP NT
Nazadnje spremenil Nikola T., dne Ne Feb 19, 2012 15:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Svoj čas, ko sem se malo ljubiteljsko ukvarjal z video obdelavo in sem največ uporabljal Ulead MediaStudio Pro, vendar zadeva kar nekaj stane. Nato sem uporabljal Adobe Premiere in After effect, ki je pa že zelo dober program v katerem lahko delaš tudi chroma key (green screen).
Začel sem s programom Pinnacle Studio, katerega sem dobil zraven grafične kartice, ki sem jo takrat nabavil. Program je narejen prav za takšne stvari, kot jih ti želiš. Ukazi so enostavno, pregledni in imaš naprimer za zvok že predpripravljene melodije in prehode, ki ti jih avtomatično prilagodi po sliki. Izbiraš lahko med različnimi predpripravljenimi prehodi, teksti, fade in, fade out... izrisuje tudi graf zvoka...
Je pa že sigurno več kot 5 let odkar sem se ukvarjal s temi zadevami, kar pomeni, da ima danes program vrjetno mnogo več funkcij, kot jih je imel takrat.
Poizkusi mogoče kakšno trial verzijo, če obstaja in mislim, da ti ne bo žal. Kolker vem cena programa je neka 10 EUR. Po mojem mneju je vsekakor dober za popoldanskega uporabnika.
Če pa želiđ kaj več, pa preizkusi Ulead MediaStudio Pro, vendar ta program kar nekaj stane, je ba dosti boljši.
Začel sem s programom Pinnacle Studio, katerega sem dobil zraven grafične kartice, ki sem jo takrat nabavil. Program je narejen prav za takšne stvari, kot jih ti želiš. Ukazi so enostavno, pregledni in imaš naprimer za zvok že predpripravljene melodije in prehode, ki ti jih avtomatično prilagodi po sliki. Izbiraš lahko med različnimi predpripravljenimi prehodi, teksti, fade in, fade out... izrisuje tudi graf zvoka...
Je pa že sigurno več kot 5 let odkar sem se ukvarjal s temi zadevami, kar pomeni, da ima danes program vrjetno mnogo več funkcij, kot jih je imel takrat.
Poizkusi mogoče kakšno trial verzijo, če obstaja in mislim, da ti ne bo žal. Kolker vem cena programa je neka 10 EUR. Po mojem mneju je vsekakor dober za popoldanskega uporabnika.
Če pa želiđ kaj več, pa preizkusi Ulead MediaStudio Pro, vendar ta program kar nekaj stane, je ba dosti boljši.
- Nikola T.
- Admiral
- Prispevkov: 5414
- Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
- Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
- Kontakt:
Spisek free video editorjev za WIN:
Za MAC in LINUX glej tukaj...
Windows Free Media Editor. Its called Windows Movie Maker.
You must use IE to download this product as well, Open source browsers will not allow you to access the site I believe. Windows MovieMaker 2 is a capable little editor and ships free with virtually all new XP computers these days, with upgrades available on the Microsoft Website and other addons available as part of the Plus! package.
http://www.microsoft.com/windowsxp/usin ... fault.mspx or
http://v4.windowsupdate.microsoft.com/en/default.asp
Blender
model • shade • animate • render • composite • interactive 3d
Blender is the free open source 3D content creation suite, available for all major operating systems.
http://www.blender.org/
Jashaka
The worlds first open source, hardware accelerate editing and effects system! Well worth to check it out.
http://www.jahshaka.org/
Virtual dub
A powerful freeware video editor with lots of features, including a choice of compression codecs, splitting, addition of audio tracks. Excellent.
http://www.virtualdub.org/
WAX
Wax is a high performance and flexible video compositing and special effects software. The idea for Wax is to be very general purpose and flexible in video compositing and effects, so that you can compose your dream video sequence with ease everytime.
http://www.debugmode.com/wax/
Zwei-Stein
Zwei-Stein 3.01 is a freeware non-linear, non-destructive video compositing and editing system which offers many advanced features unavailable elsewhere.
With Zwei-Stein you can edit up to 256 video, audio and still image clips, each with up to 64 effects chained serially. Cropping, panning and custom effects are easy with automatic key frames.
http://www.thugsatbay.com/tab/?q=zweistein_download
ZS4 Video Editor
ZS4 Video Editor is video editing and compositing software which aims to provide media experts with a facility to combine a variety of media types (currently photos, videos and audio files) into one (or more) output file(s).
http://www.zs4.net/free-software-downloads
Avedit
It is a great tool to work with .AVI files. Regardless of small executable size, this avi editor offers you unlimited power of digital video processing. Some high-tech tricks included into AVIedit allows you to perform with ease and fun the many interesting things, like video warping, color restore, noise reduction and so on...
http://www.am-soft.ru/aviedit.html
Avidemux
Avidemux is a free video editor designed for simple cutting, filtering and encoding tasks. It supports many file types, including AVI, DVD compatible MPEG files, MP4 and ASF, using a variety of codecs. Tasks can be automated using projects, job queue and powerful scripting capabilities.
http://fixounet.free.fr/avidemux/
DDClip Free 2.23
New version is not free
old one is though.
http://www.softlab-nsk.com/ddclipro/free.html
Atomic Learning's FREE Video StoryBoard Pro
http://movies.atomiclearning.com/k12/storyboardpro
SolveigMM AVI Trimmer
SolveigMM AVI Trimmer is a free video editor to allow you to AVI movie cut extremely fast and lossless. This freeware AVI editor software is small, smart, easy to use and involves no encoding/decoding processes. Video enthusiasts use AVI Trimmer to cut commercials, cut video files or edit video for YouTube. AVI Trimmer solves annoying out of sync problem. It operates with all known types of AVI including DV AVI type 1 and 2.
http://www.solveigmm.com/?Products&p=AVITrimmer .
Za MAC in LINUX glej tukaj...
Windows Free Media Editor. Its called Windows Movie Maker.
You must use IE to download this product as well, Open source browsers will not allow you to access the site I believe. Windows MovieMaker 2 is a capable little editor and ships free with virtually all new XP computers these days, with upgrades available on the Microsoft Website and other addons available as part of the Plus! package.
http://www.microsoft.com/windowsxp/usin ... fault.mspx or
http://v4.windowsupdate.microsoft.com/en/default.asp
Blender
model • shade • animate • render • composite • interactive 3d
Blender is the free open source 3D content creation suite, available for all major operating systems.
http://www.blender.org/
Jashaka
The worlds first open source, hardware accelerate editing and effects system! Well worth to check it out.
http://www.jahshaka.org/
Virtual dub
A powerful freeware video editor with lots of features, including a choice of compression codecs, splitting, addition of audio tracks. Excellent.
http://www.virtualdub.org/
WAX
Wax is a high performance and flexible video compositing and special effects software. The idea for Wax is to be very general purpose and flexible in video compositing and effects, so that you can compose your dream video sequence with ease everytime.
http://www.debugmode.com/wax/
Zwei-Stein
Zwei-Stein 3.01 is a freeware non-linear, non-destructive video compositing and editing system which offers many advanced features unavailable elsewhere.
With Zwei-Stein you can edit up to 256 video, audio and still image clips, each with up to 64 effects chained serially. Cropping, panning and custom effects are easy with automatic key frames.
http://www.thugsatbay.com/tab/?q=zweistein_download
ZS4 Video Editor
ZS4 Video Editor is video editing and compositing software which aims to provide media experts with a facility to combine a variety of media types (currently photos, videos and audio files) into one (or more) output file(s).
http://www.zs4.net/free-software-downloads
Avedit
It is a great tool to work with .AVI files. Regardless of small executable size, this avi editor offers you unlimited power of digital video processing. Some high-tech tricks included into AVIedit allows you to perform with ease and fun the many interesting things, like video warping, color restore, noise reduction and so on...
http://www.am-soft.ru/aviedit.html
Avidemux
Avidemux is a free video editor designed for simple cutting, filtering and encoding tasks. It supports many file types, including AVI, DVD compatible MPEG files, MP4 and ASF, using a variety of codecs. Tasks can be automated using projects, job queue and powerful scripting capabilities.
http://fixounet.free.fr/avidemux/
DDClip Free 2.23
New version is not free
http://www.softlab-nsk.com/ddclipro/free.html
Atomic Learning's FREE Video StoryBoard Pro
http://movies.atomiclearning.com/k12/storyboardpro
SolveigMM AVI Trimmer
SolveigMM AVI Trimmer is a free video editor to allow you to AVI movie cut extremely fast and lossless. This freeware AVI editor software is small, smart, easy to use and involves no encoding/decoding processes. Video enthusiasts use AVI Trimmer to cut commercials, cut video files or edit video for YouTube. AVI Trimmer solves annoying out of sync problem. It operates with all known types of AVI including DV AVI type 1 and 2.
http://www.solveigmm.com/?Products&p=AVITrimmer .
- Nikola T.
- Admiral
- Prispevkov: 5414
- Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
- Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
- Kontakt:
Kolega ki dela profesionalno za TV uporablja Sony Vegas. Obstaja tudi različica za navadne smrtnike po zelo ugodni ceni samo 34 USD VEGAS MOVIE STUDIO HD 11.
Moram stestirat.
Tukaj pa so našteti več ali manj vsi tudi plačljivi, povezave in cene.
LP NT
Moram stestirat.
Tukaj pa so našteti več ali manj vsi tudi plačljivi, povezave in cene.
LP NT
jaz se igram z Videopad-om
http://www.nchsoftware.com/videopad/index.html
ni ne vem kaj, hitro je problem z velikostjo zmontiranih posnetkov, pozna pa mov-e
http://www.nchsoftware.com/videopad/index.html
ni ne vem kaj, hitro je problem z velikostjo zmontiranih posnetkov, pozna pa mov-e
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
