Posodobljen Android

Zbirka razlag tehničnih pojmov, fizike, enačbe, pretvorbe enot

Moderatorji: moderator2, moderator

pixl
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 81
Pridružen: To Feb 05, 2013 20:11

Posodobljen Android

OdgovorNapisal/-a pixl » Po Jan 26, 2015 09:46

...
Nazadnje spremenil pixl, dne Pe Mar 11, 2016 11:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7096
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Jan 26, 2015 11:27

Navionics bo zagotovo izdal upgrade za svoje aplikacije, tako da bodo kompatibilne na 4.4.2. Malo jim pojamraj, da ti ne deluje in se pozanimaj kakšne načrte imajo. Verjetno nisi edini s tem problemom. Več vas bo težilo, prej bodo dodali tistih nekaj programskih vrstic v kodo.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Po Jan 26, 2015 11:42

Meni Navionics normalno dela na Androidu 4.4.2.
al

OdgovorNapisal/-a al » Po Jan 26, 2015 13:08

Naj vam nekaj zaupam o tej mafijski firmi NAVIONICS!

Poleti na potepanju po Grčiji sem južni del Peloponeza navigiral na iPad (enko), ker imam starejši Raymarinov ploter na jadrnici in so kartice (oz kopiranje podatkov na kartico) vredni, kot zlate rezerve Grčije (vsaj ene toliko pa še imajo, ne?).
Vmes so vrli mojstri posodobili Navionics in mi seveda na mojem oldtimer iPadu ni več delal.
Pisal sem jim maile oni pa meni nazaj, da tako pač je oz. beri drugače: kupi si nov iPad.
Skratka. Kurc jih gleda! Kupiš program oni ga pa lepo upgrejdajo do mere, ko ti ne paše več na tvojo napravo. To se mi ne zdi prav. Če sem nekaj plačal naj dela pa tudi če na starem iPadu.

Problem je ravno obraten, kot pri tebi @pixl ampak sem izkoristil priliko in malo skurcal Navionics...

Nauk: na barki imej vedno papirnate karte.
Drugi nauk: ne zaupaj Italjanom...
Uporabniški avatar
skiathos
Kapitan
Prispevkov: 190
Pridružen: Če Jul 26, 2012 08:15
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a skiathos » Po Jan 26, 2015 17:21

Če potrebuješ novejšo verzijo, mi napiši v ZS tvoj email, pa ti lahko pošljem inštalacijo
Nazadnje spremenil skiathos, dne Pe Jan 29, 2016 21:35, skupaj popravljeno 1 krat.
www.sailingtimy.com
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Po Jan 26, 2015 17:45

Razumljivo bi bilo, da bi software, ki je pisan z nižjo verzijo deloval v višjih verzijah operacijskega sistema.. Najboljše bi bilo res, da deinštaliraš navionics in si pobereš zadnjo različico..

Android se kar pogosto spreminja.. v nekaj letih so izdali kar nekaj različnih verzij svojega sistema in seveda API-jev s katerimi so potem pisani programi..

Načeloma ko nekdo razvija aplikacijo mora določiti minimalno verzijo, ki jo bo program podpiral.. Torej če prideš ti na google play z starejšo verzijo kot je prijavljen program potem ti ga tam nebi smelo ponuditi za download.
nr7120
Poročnik fregate
Prispevkov: 65
Pridružen: So Maj 05, 2012 12:19

OdgovorNapisal/-a nr7120 » Po Jan 26, 2015 18:39

al napisal/-a:Naj vam nekaj zaupam o tej mafijski firmi NAVIONICS!

Poleti na potepanju po Grčiji sem južni del Peloponeza navigiral na iPad (enko), ker imam starejši Raymarinov ploter na jadrnici in so kartice (oz kopiranje podatkov na kartico) vredni, kot zlate rezerve Grčije (vsaj ene toliko pa še imajo, ne?).
Vmes so vrli mojstri posodobili Navionics in mi seveda na mojem oldtimer iPadu ni več delal.
Pisal sem jim maile oni pa meni nazaj, da tako pač je oz. beri drugače: kupi si nov iPad.
Skratka. Kurc jih gleda! Kupiš program oni ga pa lepo upgrejdajo do mere, ko ti ne paše več na tvojo napravo. To se mi ne zdi prav. Če sem nekaj plačal naj dela pa tudi če na starem iPadu.

Problem je ravno obraten, kot pri tebi @pixl ampak sem izkoristil priliko in malo skurcal Navionics...

Nauk: na barki imej vedno papirnate karte.
Drugi nauk: ne zaupaj Italjanom...


Pa si preprican da v app storu ne mores dol potegnit stare verzije(na racunalniku v itunes-app store?
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4061
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Po Jan 26, 2015 18:51

v velikih primerih se OS ne da downgrade-at...
nr7120
Poročnik fregate
Prispevkov: 65
Pridružen: So Maj 05, 2012 12:19

OdgovorNapisal/-a nr7120 » Po Jan 26, 2015 18:58

Marcel_Mastnak napisal/-a:v velikih primerih se OS ne da downgrade-at...
ni misljen downgrade sistema, misljeno je da bi kjerkoli dobil staro(se delujoco) verzijo aplikacije.

Downgrade za IOS(apple) ne gre, ker se vsaka verzija operacijskega sistema, ki se na novo nalaga, preveri na serverju. Nekaj casa je bil trik da si itunes prenesel okrog zdaj pa vec ne gre.

Al: ce ne drugace, naredi se jailbrake in se instalira staro aplikacijo 8)
Za kakroli vec pa na ZS, ce je to se problem.


Evo, se link, odkrito povedano se nisem sam sprobal, so jabke za katere skrbim se kolko tolko nove. http://9to5mac.com/2013/09/17/ios-app-store-now-allows-legacy-app-downloads-to-support-older-hardware-and-software/
al

OdgovorNapisal/-a al » Po Jan 26, 2015 19:48

@nr7120
hvala za ponujeno pomoč.
Bom pregledal. iPada oz. tablic ne uporabljam, razen na barki.

Mislim pa, vsaj po mailih od Navionicsa, da je to to in da se lahko slikam.
pixl
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 81
Pridružen: To Feb 05, 2013 20:11

OdgovorNapisal/-a pixl » To Jan 27, 2015 08:40

...
Nazadnje spremenil pixl, dne Pe Mar 11, 2016 11:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 4126
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Jan 27, 2015 09:06

Ja a se ne da uporabit funkcije "Ponastavitev tovarniških nastavitev". Na vseh android napravah, s katerimi sem imel opravka je to bilo in delalo je.

Je pa res, da s tem seveda izgubiš podatke in programe.
pixl
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 81
Pridružen: To Feb 05, 2013 20:11

OdgovorNapisal/-a pixl » To Jan 27, 2015 09:14

...
Nazadnje spremenil pixl, dne Pe Mar 11, 2016 11:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 4126
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Jan 27, 2015 09:28

Aha razumem, sistem ostane. Sem si narobe predstavljal.
pixl
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 81
Pridružen: To Feb 05, 2013 20:11

OdgovorNapisal/-a pixl » To Jan 27, 2015 11:30

...
Nazadnje spremenil pixl, dne Pe Mar 11, 2016 11:25, skupaj popravljeno 1 krat.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov