Kakšna je dejansko dolžina?

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

pocar
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: So Sep 13, 2008 18:11

Kakšna je dejansko dolžina?

OdgovorNapisal/-a pocar » Sr Jan 28, 2009 11:45

Lep pozdrav!odločam se za nakup gumenjaka in zato me zanima dolžina tega gumenjaka,ki je spodaj link.Eni pravijo da je 2.90m eni 2.99m eni pa da je 3m.Koliko sem pa jaz seznanjen 2.90 ne rabiš registrirat in vinjete.3m pa morš to vse odpravit?!

Odločam pa se za nakup tega:http://www.avto.net/mornar2003/ad.asp?id=60825 (PRIMER)


hvala!

lp!
d
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Sr Jan 28, 2009 12:12

Pozdravljen Pocar !
2.90 ali 2.99 ali 3 m, z do pet konjev , ti ne bo šel nobeden merit. Sicer imajo ljudje iz kapetanije in policaji, že iz prakse, dobro oko za dolžino čolna, samo tako zakomplicirani pa zopet niso.
Link za oglas čolna ne deluje, boš moral popravit. Ko se obarva modro, potem deluje. Verjetno "primer" na koncu , ne spada zraven.
LP
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Sr Jan 28, 2009 13:18

Do 3m in 5kw (kar je nekaj več kot 6KM) ne potrebuješ vinjete, liste posadke in tudi zavarovanja ne do 15KW. Kar se tiče dolžine je tako. Imel sem Suzumar 290Fl ki je bil dolg 3m in Suzuki 8(uradno 6KM), pa ni bilo težav res pa je da tudi policije nisem videl. Za 10 cm jih še cepiš s papirji, za pol metra pa ne, vsaj pri 3m ne, kar je več je pa itak vseeno. Sory, ti podatki držijo za Hrvaško pri nas pa je moč omejena na 4,5KM.

Tukaj imaš vse pa si dobro preberi še bolje sprintaj, če bi ti kdaj pamet solili!
http://www.mmpi.hr/UserDocsImages/27%20 ... ahtama.htm
pocar
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: So Sep 13, 2008 18:11

Kakšna je dejansko dolžina?

OdgovorNapisal/-a pocar » Sr Jan 28, 2009 13:37

Hvala za odgovor in opozorilo.Morem pa rečt,da sodelujem na dost forumih in ste tukaj nekak najbolj prijazni in radi pomagate!


http://www.avto.net/mornar2003/ad.asp?id=60825


Še enkrat hvala!


lp!
d
rabuni
Viceadmiral
Prispevkov: 491
Pridružen: Pe Sep 07, 2007 11:04
Kraj: Rogaška Slatina

OdgovorNapisal/-a rabuni » Sr Jan 28, 2009 15:23

Pocar,
tukaj smo sami dobri ljudje doma...ha...ha...
"Dalmatino povišču pritrujena"
pocar
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: So Sep 13, 2008 18:11

Kakšna je dejansko dolžina?

OdgovorNapisal/-a pocar » Sr Jan 28, 2009 15:29

Ne,saj se ne gre za prijazne ljudi.Samo ne enih forumih so prave male vojne!




lp!
d
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Sr Jan 28, 2009 23:03

Pri nas imamo našega Admina ki bedi nad forumom vsak dan in ko grejo stvari v nepravo smer takoj odreagira in prijazno opozori. Ponavadi to zadostuje, kajti če ga kdo zelo razjezi,...... :twisted:
lpg :D
https://medisken.si

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov