Pozdravljeni morjepolovci!
Mene pa zanima vaše mnenje o gliserju Rio 450 tour.
http://www.avto.net/mornar2003/ad.asp?id=64196
Kakšne so plovne lastnosti teh čolnov, kakšna je kvaliteta izdelave? Kako močan motor bi moral biti za pet člansko družino in ali se lahko z takšnim gliserjem peljem npr. iz Trogirja na otok hvar na enodnevno križarjenje ali pa recimo iz mesta Krk okoli otoka rab in nazaj v Krk,...?
Lansko sezono sem bil na dopustu v Trogirju z gumjastim čolnom (3,6 m) z trdim dnom in 30 KM motorjem in moram priznat, da se nisem upal z njim peljati niti do šolte. Sedaj pa me zanima, kakšna bi bila razlika, če bi imel kaj podobnega, kot je ta Rio in kateri gliserji so po plovnih lastnostih, kvaliteti izdelave in ceni še primerljivi z njim?
Za kakršen koli nasvet bom zelo hvaležen!
Rio 450 tour
Moderatorji: moderator2, cibro, moderator
Nekaj podobnega sem že imel,iste dolžine ter z motorjem yamaha 50.Šlo je kot tristohudičev,dokler so bili valovi pravilnih oblik in še manjši(cca0,5m).Ko pa sem se vračal iz Paga proti Karlobagu in so me zunaj v kanalu presenetili valovi (1-1.5m)sem imel pa že skoraj polne kopalke.Saj se nisem zasebe toliko bal vendar sem imel gor še dva moja otroka.Tle pa nastopi kriza.Naslednjo spomlad sem ga prodal in nabavil večjo zadevo
Tako da kakšno pretirano ruto okrog Paga ali Raba ti odsvetujem iz lastnih izkušenj
L.P.
L.P.
Ure dnevi leta tečejo....
Bliss,pozdrav! Čolni Rio so zelo trpežni, med trupom in palubo pa so polnjeni z poliuretanom. Odlikuje jih tudi natančna končna izdelava.
Dobro plujejo tudi po slabšem morju. Motorna moč je tudi pravšnja,
da ne boš vedno na polnem gasu- kar je tudi težko izvedljivo, ker gre enostavno prehitro. Sam sem imel Rio 500 sol+merc 50 KM odlična zadeva, Rio 450 cross+Merc 50KM- superca, Rio 400 goal+Selva 30-malo premajhen, zelo dober na vodi.Vozil sem tudi druge čolne,pa nisem bil nikoli tako zadovoljen, kajti ti čolni so zares čvrsto izdelani. Probaj še malo stisniti ceno, ker ga je tip prodajal že pol leta nazaj in preveri registracijo.
Lp,T
Dobro plujejo tudi po slabšem morju. Motorna moč je tudi pravšnja,
da ne boš vedno na polnem gasu- kar je tudi težko izvedljivo, ker gre enostavno prehitro. Sam sem imel Rio 500 sol+merc 50 KM odlična zadeva, Rio 450 cross+Merc 50KM- superca, Rio 400 goal+Selva 30-malo premajhen, zelo dober na vodi.Vozil sem tudi druge čolne,pa nisem bil nikoli tako zadovoljen, kajti ti čolni so zares čvrsto izdelani. Probaj še malo stisniti ceno, ker ga je tip prodajal že pol leta nazaj in preveri registracijo.
Lp,T
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov
