Izvenkrmni motor iz Hrvaške

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Sr Maj 13, 2015 15:32

Novejši motorji imajo vsi že računalnik, ki beleži vse nenormalne pojave na motorju, število ur, itd. Osebno z AHV dobre izkušnje, saj ga lahko vžgeš in dogovori se za kakšno garancijo.
redman
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: So Maj 09, 2015 09:20

OdgovorNapisal/-a redman » To Maj 19, 2015 21:15

Kupil sem motor iz HR od pravne osebe, ki mi je izdala račun, prav tako potrdilo o izpisu iz plovila z njihove kapitanije. Pred nakupom so na naši kapitaniji dejali, da je dovolj račun in izpisni list iz njihove kapitanije. Ko smo sedaj hoteli vpisati motor na barko pa ponovno problemi na naši kapitaniji... naenkrat bi radi še original račun (mi je sedaj prejšnji lastnik poslal skeniranega, čeprav je na njem plovilo + motor) ter CE certifikat, katerega sploh ne vem če prilagajo ob nakupu novega (vsaj za ostale izdelke jih ne, ampak prodaja v EU ni dovoljena če ni CE)?
Ima kdo kakšen nasvet kako to rešit?

p.s.: gre se pa za motor Suzuki 115HP 4T letnik 2010
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Maj 19, 2015 22:03

redman napisal/-a:CE certifikat, katerega sploh ne vem če prilagajo ob nakupu novega

Prilagajo, prilagajo. Vprašaj pri slovenskem prodajalcu Suzukijev (mislim da je Marine system iz Kopra) če ti lahko priskrbi CE certifikat.
Matic1
Kapitan
Prispevkov: 181
Pridružen: Sr Maj 23, 2012 08:42

OdgovorNapisal/-a Matic1 » Sr Maj 20, 2015 10:05

A na Hrvaškem še prodajajo klasične 2T motorje, še lani vem da so jih.
In če da, ali potem lahko to vpišeš na čoln pri nas?
lp m
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Maj 20, 2015 10:14

Odkar je Hrvaška v EU, veljajo tam enaka pravila za klasične dvotaktne izvenkrmne motorje, kot pri nas (in v celi EU). Pozabi torej na klasične cvajtakterje. Ali pa vprašaj forumaša Vala. On baje registrira vse živo.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Maj 20, 2015 11:48

Letos so na sejmu navtike v zagrebu razstavljali dvotaktne 5 konjske motorje in jih hvalili, da so fini, enostavni in skoraj večni. Očitno se jih da registrirati.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Maj 20, 2015 11:50

Ne da se jih. Pa tudi ni jih treba (do 6 konjev).
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Maj 20, 2015 11:55

No to sem slišal, da dvotaktnega motorja v EU ne mores na novo registrirati, menda zaradi onesnaževanja.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Maj 20, 2015 11:57

Lahko ga registriraš, ampak mora zadostovati predpisom (kar pa klasični cvajtakterji ne).
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Maj 20, 2015 12:04

Aha. Kot na primer Evinrude motorji, ki jih normalno registriraš.
mato
Admiral
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a mato » Sr Maj 20, 2015 14:04

Daki napisal/-a:Aha. Kot na primer Evinrude motorji, ki jih normalno registriraš.


kaj pa Tohatsu :?:
Mato :wink:
francelj
Admiral
Prispevkov: 1097
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a francelj » Sr Maj 20, 2015 14:21

Ja, tudi Tohatsu ustreza okoljskim predpisom. Tisti z oznako TLDI, ne pa stari dvotaktniki na upilinjač. Imel oba.

Bi še enkrat kupil kakšnega malega 3.5 dvotaktnega Tohatsuja, ki ga ne bi registriral, za dingija. Kje na Hrvaškem pa jih še prodajajo? Predlani jih je imel še Seawave v Lescah, zdaj jih na ceniku ni več.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Maj 20, 2015 14:26

Tohatsu lahko, ampak modele TLDI. Mislim da so od 30 do 115 konjev.
mato
Admiral
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a mato » Sr Maj 20, 2015 15:41

Pa Mercury Optimax...
Mato :wink:
redman
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: So Maj 09, 2015 09:20

OdgovorNapisal/-a redman » Če Maj 21, 2015 15:45

Je to ta certifikat? Prodajalec je dobil to iz servisa.

Slika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov