Yamaha 2,5

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

JUroš
Višji praporščak
Prispevkov: 34
Pridružen: To Sep 09, 2014 11:27

Yamaha 2,5

OdgovorNapisal/-a JUroš » Po Jul 13, 2015 07:44

Pozdravljeni,
Zanima me ena informacija.... se da kje dobit kakšne podatke kako odpret omenjeno jamaho na 3 ali pa 3,5 ps? Ker motor je v osnovi enak kot pri 3,5.
Prosim za pomoč.
lp
Uroš
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Po Jul 13, 2015 09:22

Tole pa ne bo držalo. Yamaha 2.5 je 4 taktna, ker 2 taktna je 2 in 3 konje. Naslednja 4 taktna pa je 4 konjska in je čisto drug motor. 3.5 konjska sploh ne obstaja.
JUroš
Višji praporščak
Prispevkov: 34
Pridružen: To Sep 09, 2014 11:27

OdgovorNapisal/-a JUroš » To Jul 14, 2015 08:27

Ja imaš prav , sem nekaj zabrkal... 3,5 yamahe ni. 4 pa je že drugačna.

Pa vseeno se da tole kosilnico kaj odpret? Kupil sem jo za majhnega gumenjaka za zajebancijo zraven čolna pa je vse super, tudi gre solidno mogoče bi rad malenkost več. Več pa nisem kupil zaradi teže motorja.
lp
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » To Jul 14, 2015 09:26

mogoče imaš prenizko montiran motor, napačen propeler, probaj še boljšo svečko, povečaj odprtino za zrak, tankaj 100 okt. bencin, olje mu daj 0w40 namesto 10w40 in prideš na 2,85 konja
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » To Jul 14, 2015 09:45

JUroš napisal/-a:Ja imaš prav , sem nekaj zabrkal... 3,5 yamahe ni. 4 pa je že drugačna.

Pa vseeno se da tole kosilnico kaj odpret? Kupil sem jo za majhnega gumenjaka za zajebancijo zraven čolna pa je vse super, tudi gre solidno mogoče bi rad malenkost več. Več pa nisem kupil zaradi teže motorja.
lp


Ne te tvoje kosilnice se ne da čisto nič odpret. Lahko bi zamenjal eliso, samo ne bo skoraj nič drugače.
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2393
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » To Jul 14, 2015 12:18

Daki napisal/-a:
JUroš napisal/-a:Ja imaš prav , sem nekaj zabrkal... 3,5 yamahe ni. 4 pa je že drugačna.

Pa vseeno se da tole kosilnico kaj odpret? Kupil sem jo za majhnega gumenjaka za zajebancijo zraven čolna pa je vse super, tudi gre solidno mogoče bi rad malenkost več. Več pa nisem kupil zaradi teže motorja.
lp


Ne te tvoje kosilnice se ne da čisto nič odpret. Lahko bi zamenjal eliso, samo ne bo skoraj nič drugače.


Z lahkoto jo lahko odpre. Dve klipsni, pa je pokrov dol. :D
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » To Jul 14, 2015 15:45

Odpret in navit se da vsak motor, ni pa to smiselno, ker prvo kar je moraš izpuh spravit iz vode, da ga ne duši, ...Kaj te bi bili veseli sosedje v marini. :lol:
Slika
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » To Jul 14, 2015 23:17

Sosedje ne bi bili veseli, mi pa, ker potem na čolnu ne bi več slišal žene.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov