model oz. tip čolna?

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

model oz. tip čolna?

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Apr 09, 2009 15:36

A bi slučajno kdo vedel kaj bi bil to za en tip čolna, ker mimo Elana ga tudi peljali niso? Je pa precej všečen, samo ne bi riskiral s temi papirji. Lastnik je pa tudi precej skrivnosten, pa še duplikat vpisnega ima! Tiste na registraciji bi pa tudi nekam sunil, ne vem kako pride taka zadeva v vpisni list.
:evil:

http://www.avto.net/mornar2003//ad.asp?id=67325
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Če Apr 09, 2009 16:46

Od Elana so mogoče posamezni deli, zgornji in spodnji del, ampak vsak od drugega tipa :?: . Vetrobransko steklo oz . celi del, pa sigurno ni od zgornjega dela tega tipa.Pred začetkom okvirja za steklo, se vidi začetek ( lok plastike se začne dvigovat), na katerega pride drugi okvir, bi pa lahko bil Elan samo oznake ne vem, imel ga je kolega. Sedeži pa so bli za štiri, dva spredaj dva zadaj, lahko si pa jih spustil v ležišče.
Torej, vsaj po moje, kombinacija raznih tipov.
LP
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Apr 09, 2009 18:34

Od 402 tukaj gori ni nič ker jo poznam v vsak vijak, steklo je od 435s, lupina pa je kakšen Rio ali kaj podobnega. Premec je čisto drugačen in krma tudi, saj zato me zanima, ker mi je všeč. Pa tudi daljši je verjetno od 4m in širši. No mogoče pa ugotovim! :wink:
SAKARUN
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 133
Pridružen: Ne Mar 01, 2009 17:41
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

OdgovorNapisal/-a SAKARUN » Če Apr 09, 2009 19:59

Lep pozdrav.Verjetno veš da obstaja na spletni strani od URSP vsi podatki od plovil ki so vpisani pri nas tuki maš pa še link http://www.up.gov.si/si/vodnik_po_stori ... ih_colnov/

Upam da sem ti kaj pomagal.
VSAK ZAČETEK JE TEŽAK, ZAČETNIK PA ŠE TEŽJI.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Apr 09, 2009 20:14

Stvar je podobna kot, da bi po papirjih prodajal Zastavo 101 na oko pa vidiš da je Toyota. :idea: Sakarun preberi članke od začetka, tip prodaja čoln ki je po papirjih Gt 402, jaz vem da ni to elanov čoln bi pa rad zvedel kateri je, ker mi je všeč.
morski volk
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 145
Pridružen: Če Jul 26, 2007 18:51
Kraj: ljubljana

papirji

OdgovorNapisal/-a morski volk » Če Apr 09, 2009 22:01

Na dvorišču je pač stal "gnil" 402 s papirji v Italiji pa je bil naprodaj poceni Rio ali podobno in nastalo je kar je nastalo.
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Prispevkov: 1373
Pridružen: To Jul 01, 2008 11:01
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » Pe Apr 10, 2009 07:29

Pa tudi prvo steklo ni od 435s. Mislim da je to ena doma narejena mešanica.

http://www.moj-album.com/uredi/michel-z ... s=13785611
plinko
Viceadmiral
Prispevkov: 404
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 23:06

OdgovorNapisal/-a plinko » Pe Apr 10, 2009 12:00

Tega sem tud jaz že gledal in z Elanom nima nič skupnega. Zgleda pa zanimiv, čeprav po podatkih iz kapitanije, je zadeva tam okrog letnika 1977. Tako čoln kot motor. Samo po moji logiki bi se znalo zakomplicirati, če je prodajalec ta čoln kar sam "registriral" z kakšnimi papirji od Elana 402. V tem primeru, dokler ne bo tehničnega, bo zadeva OK, potem pa lahko nastopijo težave.
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2224
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

OdgovorNapisal/-a Piki » Pe Apr 10, 2009 12:30

Mislim, da so dimenzije kar od GT 402.
LaMike
Viceadmiral
Prispevkov: 526
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 11:07
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a LaMike » Pe Apr 10, 2009 15:17

Na tem čolnu sigurno ni nič od gt402. Poznam gt402 kot lasten žep. Spodne linije ( bana) niso niti podobne 402-ki. :? Prej kakemu Fletcherju ali hilter royal-u, mogoče še kak hellwig ali dracco. Letnik pa bo res tam nekje konec 70-ih.
Moje osebno mnenje je; bejži od tega kolikor te noge nesejo.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov