Poraja pa se vprašanje, če se splača ves dan sedet na plaži in gledat tiste, ki tega ne preračunavajo, kako uživajo.
Še ena letošnja izkušnja.
Kar nekaj sto metrov od obale sem naletel na napihljivega kitajca, na katerem sta bila starša z dvemi majnimi otroki. Na srečo so imeli vsi varnostne jopiče. Ko so me zagledali so začeli na veliko mahati, videti je bilo, da potrebujejo pomoč. Komajda so se še oprijemali polovice čolna, v kateri je bil še zrak. Ko so že bili pri meni na čolnu na varnem, smo iz njihovega sneli motor in ga nekako s težavo odšlepali do obale, kjer so letovali. Oče je med potjo večkrat pojasnil, da mu sicer nov motor na nekoliko starejšem PVC čolnu ni nič pomagal, saj se ga, ko je izpustil zrak ni dalo niti več veslat. Če bi imel dober čoln, na katerem bi odpovedal motor, bi jih bilo veliko manj strah, ko bi čakali na pomoč. Dejal je, da mu je zelo žal, da se je odločil za takšno kombinacijo.
Po moje je potreben siguren čoln, pa tudi če nima super truper motorja.
Sicer pa se boš moral odločiti sam. Želim ti vse najboljše.
Lp
