Parsun izvenkrmni motor + gumenjak

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1811
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

OdgovorNapisal/-a jozko » To Sep 08, 2015 14:26

Ko vstopaš v svet navtike boš na vsak način moral spoznati, da s preračunavanjem kaj se splača in kaj ne, ne prideš daleč. Tisti ki smo v tem že desetletja, tega ne preračunavamo, saj se, gledano iz tega stališča NIČ NE SPLAČA. :cry:
Poraja pa se vprašanje, če se splača ves dan sedet na plaži in gledat tiste, ki tega ne preračunavajo, kako uživajo. :lol:

Še ena letošnja izkušnja.
Kar nekaj sto metrov od obale sem naletel na napihljivega kitajca, na katerem sta bila starša z dvemi majnimi otroki. Na srečo so imeli vsi varnostne jopiče. Ko so me zagledali so začeli na veliko mahati, videti je bilo, da potrebujejo pomoč. Komajda so se še oprijemali polovice čolna, v kateri je bil še zrak. Ko so že bili pri meni na čolnu na varnem, smo iz njihovega sneli motor in ga nekako s težavo odšlepali do obale, kjer so letovali. Oče je med potjo večkrat pojasnil, da mu sicer nov motor na nekoliko starejšem PVC čolnu ni nič pomagal, saj se ga, ko je izpustil zrak ni dalo niti več veslat. Če bi imel dober čoln, na katerem bi odpovedal motor, bi jih bilo veliko manj strah, ko bi čakali na pomoč. Dejal je, da mu je zelo žal, da se je odločil za takšno kombinacijo.
Po moje je potreben siguren čoln, pa tudi če nima super truper motorja.

Sicer pa se boš moral odločiti sam. Želim ti vse najboljše. :P

Lp
Nazadnje spremenil jozko, dne Ne Sep 13, 2015 13:06, skupaj popravljeno 1 krat.
mihab
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Sep 07, 2015 11:58

OdgovorNapisal/-a mihab » To Sep 08, 2015 14:53

Hvala za poučno informacijo.
No odločil sem za za nakup novega Yamaha 5KM motorja, ker je trenutno v akciji, potem bomo pa do naslednje sezone še malo našparali in šli v nakup omenjene Honde T30AE2, ali pa če se bo pokazala kje prilika za kak ugoden rabljen gumenjak.
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Sr Sep 09, 2015 07:16

pa ne spet krmit slo prevarantskih trgovcev, kupi v ita

http://www.vio.it/it/store/tender/tende ... ae_54.html

za 800 ti ga bo dal, šef je ruggero, pokliči in barantaj... in ..
ne obupaj, če ga ne dobiš takoj na tel.
mihab
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Sep 07, 2015 11:58

OdgovorNapisal/-a mihab » Sr Sep 09, 2015 08:00

kondor88 napisal/-a:pa ne spet krmit slo prevarantskih trgovcev, kupi v ita

http://www.vio.it/it/store/tender/tende ... ae_54.html

za 800 ti ga bo dal, šef je ruggero, pokliči in barantaj... in ..
ne obupaj, če ga ne dobiš takoj na tel.


Hvala pokličem. Že osnovna cena je dosti nižja kot naša v SLO. Noja upam da mi ga da za teh 800€ kot si napisal. So pa nekje pri Benetkah ? Kar daleč. A pošljejo tudi po pošti ter za kakšen denar ?
A Yamaha motorji so pa cenejši pri nas ? Kolikor gledam sedaj ko je akcija za 5KM 1100€ ga nikjer ne dobim ceneje.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Sep 09, 2015 09:03

Torej se še vedno splača v italijo po čoln.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Sr Sep 09, 2015 09:47

Pa še ena informacija z 5 KM ne boš z dvema glisiral, torej vzemi 4KM in ne potrebuješ slovenskega zavarovanja za čoln. (cca 50eur letno) Pri sosedih pa mislim da je meja 15Kw.
mihab
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Sep 07, 2015 11:58

OdgovorNapisal/-a mihab » Sr Sep 09, 2015 11:05

kocka napisal/-a:Pa še ena informacija z 5 KM ne boš z dvema glisiral, torej vzemi 4KM in ne potrebuješ slovenskega zavarovanja za čoln. (cca 50eur letno) Pri sosedih pa mislim da je meja 15Kw.


Ne razumem, zakaj bi vzel manjšo moč 4KM. Kolikor vem je do 3M in do 5KM brez registracije in vpisa v register, se pravi je najbolje vzeti čim več, v mojem primeru 5KM motor in čoln 2.99m.
Ali se motim ?
Uporabniški avatar
DR76
Kontraadmiral
Prispevkov: 236
Pridružen: To Mar 25, 2014 06:28
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a DR76 » Sr Sep 09, 2015 11:21

V vpisnik čolnov morajo biti vpisani vsi čolni, razen:
- čolna krajšega od 3 m, razen če ima motorni pogon z močjo nad 3,7 kW.

Slednje je ~ 5 KM (natančneje malenkost pod).
Lep pozdrav.
mihab
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Sep 07, 2015 11:58

OdgovorNapisal/-a mihab » Sr Sep 09, 2015 12:39

DR76 napisal/-a:V vpisnik čolnov morajo biti vpisani vsi čolni, razen:
- čolna krajšega od 3 m, razen če ima motorni pogon z močjo nad 3,7 kW.

Slednje je ~ 5 KM (natančneje malenkost pod).



Točno to. Se pravi Yamaha 5KM in Honda gumenjak 2.97m je v teh mejah, se pravi da ne rabim registracije in vpisa in ne zavarovanja. Ali se motim ?
Ne vem zakaj bi potem kupoval 4KM motor ?
kristof
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: So Jun 22, 2013 11:59

OdgovorNapisal/-a kristof » Sr Sep 09, 2015 18:56

Sploh ni vprašanje, vzemi 5KM motor, ta je še brez registracije/vpisa/zavarovanja.
mihab
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Sep 07, 2015 11:58

OdgovorNapisal/-a mihab » Sr Sep 09, 2015 20:21

kristof napisal/-a:Sploh ni vprašanje, vzemi 5KM motor, ta je še brez registracije/vpisa/zavarovanja.


Saj to sem govoril, 5KM motor in čoln dolžine 2.97m je najbolj optimalno.
Vržeš v avto, pripelješ, napihneš in porineš v vodo. Pa da se ni treba zafrkavati z registracijo, vpisom itd.
Edino kar so mi rekli je da je potrebna na Hrvaškem vinjeta za vse čolne ki so nad 2.5m, čeprav za te do 3m ne komplicirajo, tudi če je nimaš :-)
mihab
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Sep 07, 2015 11:58

OdgovorNapisal/-a mihab » Če Sep 10, 2015 20:00

kondor88 napisal/-a:pa ne spet krmit slo prevarantskih trgovcev, kupi v ita

http://www.vio.it/it/store/tender/tende ... ae_54.html

za 800 ti ga bo dal, šef je ruggero, pokliči in barantaj... in ..
ne obupaj, če ga ne dobiš takoj na tel.


Ne da pod ceno ki je na spletu 920€. Kako je pa tebi uspelo zbarantati na 800 ?
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Če Sep 10, 2015 20:47

nisem rekel da mi je to uspelo, predvideval sem, ker sem pred časom zbarantal t38ie na 1180eur

sicer pa še počakaj kak mesec dva, mogoče bo dal po "zimski" ceni
mihab
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Sep 07, 2015 11:58

OdgovorNapisal/-a mihab » Pe Sep 11, 2015 10:13

kondor88 napisal/-a:nisem rekel da mi je to uspelo, predvideval sem, ker sem pred časom zbarantal t38ie na 1180eur

sicer pa še počakaj kak mesec dva, mogoče bo dal po "zimski" ceni


Ja saj to imam namen. Yamahin motor že pridno čaka v garaži, ko bo akcija še za čoln grem še v nakup tega.
Samo so pa tudi, pri Yamaha (KMC) sem cca 14 dni nazaj gledal motorje in spraševal če bo kak popust ali znižanja in je rekel da nič. Potem pa vidim na netu objavljeno akcijo, pridem tja in se je trgovec zgovarjal da tudi sami niso vedeli da bo akcija, da to Yamaha dirigera itd.. Če jim je za verjeti ...
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Pe Sep 11, 2015 23:01

Pri Yamahi vem, da je bilo najbolj ugodno vzeti v akciji motor+čoln. Sicer pa so te akcije večkrat in se jih splača počakati.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov