Rezervarji izven sezone ?

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

Rezervarji izven sezone ?

OdgovorNapisal/-a Tex » Pe Okt 02, 2009 21:42

Torej debata je nanesla na zanimivo vprašanje, in seveda 100 različnih mnenj, zato sprašujem še vas ?

Torej ?

Imeti čez zimo v plovilu,ki je v marini v morju poln rezervar goriva, polovico, ali bolj pri koncu ?

Osebno se mi zdi,da je bolje imeti poln tank,saj tako ne more biti v njem vlage in oksidacije ?

Mnenja pa so različna,lahko slišim še vaša ?

Hvala, Lp.Tex
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Pe Okt 02, 2009 22:57

Tex se popolnoma strinjam s teboj oz. tistimi, ki mislijo, da mora biti rezervoar poln.

Zakaj poln?

Ker noter ni zraka oz, ga je zelo malo, količina goriva je velika in ni nekih velikih temperaturnih razlik in posledično manjše kondenziranje v rezervoarju.

Če pa že imate prazen rezervoar in pozimi kar dobro kondenzira priporočam pred sezono oz. uporabo dodatek, ki ga vlijete med bencin in ki vleče vlago nase, saj se tako znebite nepotrebnih težav.

Jasno še menjava filtra goriva in čiščenje separatorja.

Uspeh zagotovljen :D

Lp Mitja
Uporabniški avatar
dole
Viceadmiral
Prispevkov: 377
Pridružen: Če Mar 05, 2009 16:38
Kraj: gorenjska - center galaksije

OdgovorNapisal/-a dole » So Okt 03, 2009 11:41

ker mam čolniček na gorenskem pod hribi, kjer je temperaturnih razlik veliko sem imel rost. rezervar pol skroz in se v njem ni nabralo ničesar, kar bi mi kasneje delalo težave težave, niti v separatorju niti filtru nič.

Dobra strvar je bila le ta, da sem malce po gorensko pršparal, ker se je bencin podražu preko zime. :lol: :lol: :lol: :lol:

mejte polne rezervarje pa bo
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » So Okt 03, 2009 19:13

nič, treba ga bo jit napolnit :D
deba25
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: To Sep 29, 2009 09:21

OdgovorNapisal/-a deba25 » Ne Okt 04, 2009 00:33

Ja to je vse lepo in prav, se strinjam z vašimi mnenji, tudi jaz ga imam polnega, vendar če imaš plovilo v marini kot jaz (Izola), ti v pogodbi piše ,da moraš zaradi varnosti imeti čez zimo v tanku čim manj goriva.....
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Okt 05, 2009 21:56

Obvezno poln, zakaj pa ste že vsi pred mano napisali...
Uporabniški avatar
ttomi73
Admiral
Prispevkov: 975
Pridružen: To Jul 21, 2009 22:41
Kraj: Kranj-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ttomi73 » Sr Okt 28, 2009 22:48

Mene pa zanima kaj je bolje.
Ali kupim dva 53 literska plastična rezervarja ali grem rezat rostfrej in si naredim enega po meri 100 literskega?

Namreč zmontiral bi ga spredaj pred špično klopco. In pa še nekaj kako je v praksi imet 100 litrski rezervar napram enemu 55 litrskemu?

Gre pa za gumona 60Km 2T, autolube, cca 91'
Izpit za čoln sedaj imam, kaj pa zdaj... na morje seveda.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Okt 29, 2009 07:35

Lažje boš čistil plastične kot vgrajeni RF, pa tudi razporediš jih lažje po čolnu (teža).
janadino
Admiral
Prispevkov: 3977
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Če Okt 29, 2009 07:55

Lepo je, če imaš dosti velik rezervoar in ne rabiš vsake dva dni iskati pumpo, res pa je, da je za tvoj motor 100 litrov že ogromno. Če ga misliš montirati spredaj je to dobro za balans čolna, saj je skoraj vedno potrebna teža v sprednjem delu, mislim pa da je tam 70 litrov čisto zadosti velik rezervoar, jaz mam 55 litrov RF in je glih primeren da se vozim tam štiri dni ali pa več. Drugače pa če malo izračunaš porabo bi ti 100 litrov zadoščalo za nekje 150 milj.
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
ttomi73
Admiral
Prispevkov: 975
Pridružen: To Jul 21, 2009 22:41
Kraj: Kranj-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ttomi73 » Če Okt 29, 2009 10:48

Razporedil bi jih čimbolj spredaj. Stvar je v tem da če delam iz RF lahko naredim prekate da ni klompanja bencina, uporabim samo eno tipalo nivoja, višino določim sam,... pri plastiki mi pa odpade 10 ur dela, vodotesnega švasanja pri mojstru, rezanja plat, merjenja, montiranja,... pa tudi glede varnosti se bolj nagibam k plastiki ker baje da so problemi pri tankanju goriva in možnosti preskoka iskre ker pištola in RF kanta nista na istem potencialu.

Na motomarinu se ne da registrirat da bi videl cene oz je servis temporarily unavailable. Ima kdo kaj v rokavu?
Izpit za čoln sedaj imam, kaj pa zdaj... na morje seveda.
Uporabniški avatar
seleven
Kontraadmiral
Prispevkov: 288
Pridružen: So Mar 29, 2008 08:14
Kraj: Ljubljana-Krk-Omišalj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a seleven » Če Okt 29, 2009 15:59

ttomi73 napisal/-a:Na motomarinu se ne da registrirat da bi videl cene oz je servis temporarily unavailable. Ima kdo kaj v rokavu?

Kaj konkretno te zanima? LP
Vzemi vsako stresno situacijo kot pes:
Če je ne moreš požreti ali se z njo igrati,
jo pač polulaj in pojdi dalje...
Uporabniški avatar
ttomi73
Admiral
Prispevkov: 975
Pridružen: To Jul 21, 2009 22:41
Kraj: Kranj-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ttomi73 » Če Okt 29, 2009 20:36

So mi že odgovoril da nisem kompetenten za prijavo tako da mi ostane samo pregled artiklov s kodami in po mailu v Motomar. nato, pa mi bo Luka posredoval cene je rekel.

Drugače so me pa zanimal rezervarji.
Izpit za čoln sedaj imam, kaj pa zdaj... na morje seveda.
Uporabniški avatar
seleven
Kontraadmiral
Prispevkov: 288
Pridružen: So Mar 29, 2008 08:14
Kraj: Ljubljana-Krk-Omišalj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a seleven » Če Okt 29, 2009 21:16

Povej mi kode, pa ti povem nabavne cene za nadalnjo prodajo brez ddv, tako da boš vedel kolk te bodo drapnl... :shock:
LP
Vzemi vsako stresno situacijo kot pes:

Če je ne moreš požreti ali se z njo igrati,

jo pač polulaj in pojdi dalje...
Uporabniški avatar
ttomi73
Admiral
Prispevkov: 975
Pridružen: To Jul 21, 2009 22:41
Kraj: Kranj-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ttomi73 » Če Okt 29, 2009 21:21

seleven napisal/-a:Povej mi kode, pa ti povem nabavne cene za nadalnjo prodajo brez ddv, tako da boš vedel kolk te bodo drapnl... :shock:
LP



Tole sem mu pisal:

Zanimajo me cene rezervarjev in sicer moram nekaj skombinirat pa še nisem odločen:
http://www.motomarine.it/scheda.asp?IDS ... PrmFiltro=
4030528
4030535
4030541
4030548
4030554
4030561
4030567

+ cena za 10/180 omov plovec nivoja bencina, ki bo kompatibilen z UFLEX fuel inštrumentom, naj bo vertikalni in mi priporočaj dolžino in tistega, ki kaže realno stanje in se ne zatika.

Thx za info tebi seleven.
Ampak jaz ne morem dobit stvari za nadaljno prodajo kot fizična oseba.
Izpit za čoln sedaj imam, kaj pa zdaj... na morje seveda.
Uporabniški avatar
seleven
Kontraadmiral
Prispevkov: 288
Pridružen: So Mar 29, 2008 08:14
Kraj: Ljubljana-Krk-Omišalj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a seleven » Če Okt 29, 2009 21:39

4030528 = 52,80€
4030535 = 59,88 €
4030541 = 67,20€
4030548 = 70,80€
4030554 = 73,20€
4030561 = 74,40€
4030567 = 79,20€

Cenam je potrebno prišteti 20% DDV in dobiš grosistično ceno. Razlika do prodajne cene je zaslužek prodajalca. V Motomarinu imamo to srečo, da se da izposlovat zelo dober rabat predvsem, če je nakup malo večji.
Dobro pogajanje! :P LP
Vzemi vsako stresno situacijo kot pes:

Če je ne moreš požreti ali se z njo igrati,

jo pač polulaj in pojdi dalje...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov