pozdravljeni
kupujem nov motor za fišermena pa me zanima vaše mnenje o motorju
tohatsu 90ks,ker je kar precej cenejši od konkurence,vendar pa sem dobil podatek,da so ti motorji samo 2 taktni-mogoče se motim -prosim za mnenje oz.kaj mi pripotočate
motor tohatsu 90
Moderatorji: moderator2, cibro, moderator
Pozdravljen!
Če govoriva o novem motorju, potem je zagotovo TLDI, ki je nekaj podobnega kot Evinrude E-Tec. Je dvotaktnik, vendar pa ima direktno vbrizgavanje, po lastnostih pa je blizu 4 taktnemu. To velja tudi za porabo goriva. Naj te prodajalec ne zavede, da je ta manjša kot pri 4T, ker to niti slučajno ni res, je pa primerljiva...
Če pa gre slučajno za stari klasični 2T motor, potem pa ne priporočam, saj je preglasen, smrdi neomejeno, na prostem teku se kadi, poraba goriva je vrtoglava... Če bi šlo za 20 HP, sem takoj za klasični dvotaktnik, pri 90 pa absolutno 4T ali najsodobnejši direktni vbrizg.
LP
Če govoriva o novem motorju, potem je zagotovo TLDI, ki je nekaj podobnega kot Evinrude E-Tec. Je dvotaktnik, vendar pa ima direktno vbrizgavanje, po lastnostih pa je blizu 4 taktnemu. To velja tudi za porabo goriva. Naj te prodajalec ne zavede, da je ta manjša kot pri 4T, ker to niti slučajno ni res, je pa primerljiva...
Če pa gre slučajno za stari klasični 2T motor, potem pa ne priporočam, saj je preglasen, smrdi neomejeno, na prostem teku se kadi, poraba goriva je vrtoglava... Če bi šlo za 20 HP, sem takoj za klasični dvotaktnik, pri 90 pa absolutno 4T ali najsodobnejši direktni vbrizg.
LP
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov
