sea ray 270 sundancer

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

bobi 71
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 22:42

sea ray 270 sundancer

OdgovorNapisal/-a bobi 71 » To Mar 16, 2010 19:02

plovilo je letnik 96, a ima le 230 ur. Notranjost in sedeži so kot novi. Malo me sedaj skrbi poraba, ker se mi vozimo veliko in ne prav počasi. Gledam tudi za glastronom 249 gs z pento 5.7, to plovilo pa je letnik 2005. dobim ga za manj kot 30000 s slo zastavo. kako bi se odločili vi. L.P. Bobi
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » To Mar 16, 2010 19:26

Jaz bi vzel mlajšega Glastrona, je sicer malo manjši vendar pa porabi manj goriva za isto pot. Ni pa nujno da je bolje ohranjen in vzdrževan od starejšega Searaya, zato priporočam podroben ogled in preizkus. Sem že videl 1 leto stare gliserje za zjokat. Vse je odvisno od lastnika-ov. Uspešen nakup.
lpg
https://medisken.si
Uporabniški avatar
Fojki
Viceadmiral
Prispevkov: 450
Pridružen: So Okt 20, 2007 11:23
Kraj: Ljubljana - Barbariga

Re: sea ray 270 sundancer

OdgovorNapisal/-a Fojki » To Mar 16, 2010 20:45

bobi 71 napisal/-a:plovilo je letnik 96, a ima le 230 ur. Notranjost in sedeži so kot novi. Malo me sedaj skrbi poraba, ker se mi vozimo veliko in ne prav počasi. Gledam tudi za glastronom 249 gs z pento 5.7, to plovilo pa je letnik 2005. dobim ga za manj kot 30000 s slo zastavo. kako bi se odločili vi. L.P. Bobi


Hm ,če primerjam po znamkah je searay za mene veliko boljša znamka od glastrona .Sam ti predlagam raje vzemi malo mlajšega searaya kot glastrona.
Starost plovila pa tudi veliko veliko nekaj pomeni tako ,da oba preglej temeljito .
Poglej še malo druge znamke in ne postavljaj filtra 30.000 verjemi ,da če nekdo sedaj prodaja za 35.000 sem zelo siguren ,da bo spustil ceno tudi na 30.000 .Sedaj prodati plovilo je velika umetnost tako ,da eno je želja drugo realnost .
_________________
Lp Fojki
elpenestro
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Jan 20, 2010 04:10

Sea Ray

OdgovorNapisal/-a elpenestro » Sr Mar 17, 2010 00:24

Prijatelji forumisti, in ko smo ze pri Sea Ray-ih, kaksno je vase mislenje glede tegale:

http://www.boatshop24.com/web/de/suchen ... id=2071848

Hvala vsem za mnenja in nasvete
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Mar 17, 2010 19:42

Za moj okus krasna barka... Edino 2 bencinca znata popiti precej goriva, vendar upam, da si debate "poraba goriva" že ozdravljen... :D
Glede cene pa je tako, da se sam odločiš ali je OK price/performance. :D

LP
kroky
Desetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Jan 24, 2010 17:19

OdgovorNapisal/-a kroky » Pe Mar 19, 2010 08:46

Jaz sem imel podoben čoln, Searay 275, že novejši model. Pri njem nisem našel ene stvari, ki bi jo jaz drugače naredil na barki. Zelo dober in kvaliteten čoln. Res super.
Motila me je edino širina 2,59m, kar se je poznalo na vodi pri večjih valovih ali pa ko je bilo več ljudi na barki.
Mislim da ima ta 325-tka okrog 6ton, ne pa 4, kot piše v oglasu.

lp
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Mar 19, 2010 13:25

325 je dejansko 290 iz ameriškega trga in nikakor nima 6 ton...
Uporabniški avatar
frikmusic
Admiral
Prispevkov: 653
Pridružen: Po Dec 14, 2009 15:53
Kraj: Ljubljana-Volme Kamenjak
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a frikmusic » Pe Mar 19, 2010 14:32

admin napisal/-a:325 je dejansko 290 iz ameriškega trga in nikakor nima 6 ton...


Mojo Sea Ray 29ko je pripeljal iz Verude v Lj na troosevinki z MB Vito 112 v dveh urah in petnajst minut teža pa naj bi bila cca 3,5t tako je rekel prevoznik.
Frajtonerca je prava stvar...
kroky
Desetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Jan 24, 2010 17:19

OdgovorNapisal/-a kroky » Pe Mar 19, 2010 21:28

admin napisal/-a:325 je dejansko 290 iz ameriškega trga in nikakor nima 6 ton...


Res je, sem šel pogledat specifikacijo, ima 4195kg, malo me je 325 zavedla.
Original-One
Viceadmiral
Prispevkov: 482
Pridružen: Po Maj 25, 2009 21:56

OdgovorNapisal/-a Original-One » Pe Mar 19, 2010 22:24

kroky napisal/-a:Jaz sem imel podoben čoln, Searay 275, že novejši model. Pri njem nisem našel ene stvari, ki bi jo jaz drugače naredil na barki. Zelo dober in kvaliteten čoln. Res super.
Motila me je edino širina 2,59m, kar se je poznalo na vodi pri večjih valovih ali pa ko je bilo več ljudi na barki.
Mislim da ima ta 325-tka okrog 6ton, ne pa 4, kot piše v oglasu.

lp


To je pa res precej ozka barka, glede na višino in dolžino. 240 SS je širok 2,6M.

lp
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Ne Mar 21, 2010 16:01

Sea Ray 275 je pač še barka narejena po ameriških standardih z oznako "trailable", se pravi, da ga je možno prevažati s prikolico po cesti. Vse take barke so široke 8' 6" ali pa po naše 2,59 m.
Naslednji model 290 pa je že mnogo širši, ni pa več za na cesto...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti