Elan 15cc+yamaha60 4T

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

matja3
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe Jun 11, 2010 22:53

Elan 15cc+yamaha60 4T

OdgovorNapisal/-a matja3 » To Nov 02, 2010 09:29

Pozdravljeni, že kar nekaj časa prebiram tale forum ,ki je zelo dobrodošel še posebej za nas ,ko smo še bolj novi...

Vglavnem zanima me kaj več o tem plovilu in motorju kateri je bil pripeljan iz Italije in bila je zamenjana elektronika iz 40 na 60 konjev,ali je to ok? Kakšne plovne lastnosti ima ta Elan oz.na kaj vse moram biti pozoren preden se odločim za nakup? Ali je primerljiv s kakšnim starejšim Ranieriem? Hvala za kakrnšnokoli mnenje.

http://www.avto.net/mornar2003//ad.asp?id=92725
matja3
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe Jun 11, 2010 22:53

OdgovorNapisal/-a matja3 » To Nov 02, 2010 21:23

Ali ima kdo od vas takšen čoln ?
Rookie
Kontraadmiral
Prispevkov: 225
Pridružen: Sr Maj 12, 2010 20:47
Kraj: Ljubljanski kotliček

OdgovorNapisal/-a Rookie » Sr Nov 03, 2010 08:43

Pozdrav na forumu!
Imam fishermena, sicer italijanske izdelave, drugače pa popolnoma enakih dimenzij. Ta moč motorja je vrh glave dovolj za to ''lupinco''. V Italiji je redna praksa da motorje elektronsko zapirajo, zaradi registrcije. Pri takem tipu čolna naj te ne skrbi stabilnost alikaj podobnega, to je krasna izbira za krajše družinske izlete okoli otočkov ali kakšno amatersko ribičijo.
Če ne gre, vzamem večje kladivo.
Uporabniški avatar
Fisherman
Kontraadmiral
Prispevkov: 213
Pridružen: So Feb 21, 2009 15:59

OdgovorNapisal/-a Fisherman » Sr Nov 03, 2010 21:05

Sem skeptičen glede menjave eloktronike iz 40 na 60.
Na enem od Yamaha servisov so mi pojasnili, da iz 50 na 60 ni problem. Iz 40 na 60 pa naj ne bi bilo v redu.
Glede jakosti motorja pa bi rekel, da je 40 KM morda nekoliko malo, predvsem, če boš hotel povleči malo težjega smučarja, ali pa ko boš imel čoln polno obremenjen. 60 KM pa bi bilo kar v redu.
Povsod je lepo, na morju je najlepše.
matja3
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe Jun 11, 2010 22:53

OdgovorNapisal/-a matja3 » Sr Nov 03, 2010 21:40

Preden se odločim ,bi ga šli sprobat da bi bili vsaj štirje dedi gor ,če bo še kaj vremena... Če je kak problem z motorjem se lahko kako prekontrolira ali se to pokaže kasneje,bognedaj na kakšnem dopustu?
Hvala za odgovore! L.p. Matjaž.
Rookie
Kontraadmiral
Prispevkov: 225
Pridružen: Sr Maj 12, 2010 20:47
Kraj: Ljubljanski kotliček

OdgovorNapisal/-a Rookie » Če Nov 04, 2010 07:17

Jaz sem imel na mojem 40KM, pisan je bil 25KM, pa je bil za ta čoln malo švoh... dva in otroka je še spravil iz vode, tri odrasle dedce pa že ne več. Sedaj imam gor 65 samo še ne vem kako gre, ker še vedno ni popravljen.
Če ne gre, vzamem večje kladivo.
kulio
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Dec 13, 2010 15:28

Re: Elan 15cc+yamaha60 4T

OdgovorNapisal/-a kulio » Po Dec 13, 2010 15:44

matja3 napisal/-a:Pozdravljeni, že kar nekaj časa prebiram tale forum ,ki je zelo dobrodošel še posebej za nas ,ko smo še bolj novi...

Vglavnem zanima me kaj več o tem plovilu in motorju kateri je bil pripeljan iz Italije in bila je zamenjana elektronika iz 40 na 60 konjev,ali je to ok? Kakšne plovne lastnosti ima ta Elan oz.na kaj vse moram biti pozoren preden se odločim za nakup? Ali je primerljiv s kakšnim starejšim Ranieriem? Hvala za kakrnšnokoli mnenje.

http://www.avto.net/mornar2003//ad.asp?id=92725
motor 40,50,60 je cisto isti ni nobene razlike samo da je zaprt na starejsih 4 t yamahah je treba centralino zamenjati pri novejsih pa samo varovalke poberes dol,kar se tice tega elana pa ni kaj prevec vredu cim je malo bolj razburkano zaliva,40 4t yamaha pa je cisto dovolj za coln od 5m ce te zanima coln me poklici na tel.040/294-660
kulio
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Dec 13, 2010 15:28

Re: Elan 15cc+yamaha60 4T

OdgovorNapisal/-a kulio » Po Dec 13, 2010 15:45

matja3 napisal/-a:Pozdravljeni, že kar nekaj časa prebiram tale forum ,ki je zelo dobrodošel še posebej za nas ,ko smo še bolj novi...

Vglavnem zanima me kaj več o tem plovilu in motorju kateri je bil pripeljan iz Italije in bila je zamenjana elektronika iz 40 na 60 konjev,ali je to ok? Kakšne plovne lastnosti ima ta Elan oz.na kaj vse moram biti pozoren preden se odločim za nakup? Ali je primerljiv s kakšnim starejšim Ranieriem? Hvala za kakrnšnokoli mnenje.

http://www.avto.net/mornar2003//ad.asp?id=92725
http://www.avto.net/mornar2003//ad.asp?ID=95409
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Prispevkov: 1373
Pridružen: To Jul 01, 2008 11:01
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » Po Dec 13, 2010 15:59

Zaliva te na vsakem čolnu te dolžine. Seveda manj pri gumenjakih. Samo veliki valovi te ne bodo toliko zalivali, kot pa veter, ki ti vrže vso vodo v glavo. Karkoli boš gledal v tej dolžini, ne boš našel čolna, ki te nebi zalival pri velikih valovih. Kupuješ pa seveda čoln za dnevne izlete po lepem vremenu in se nimaš česa bati. Preglej pa v kakšnem stanju je krmna stena in bodi pozoren na razpoke v poliestru.

Veliko sreče pri nakupu.
V8 + Jet drive
matja3
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe Jun 11, 2010 22:53

OdgovorNapisal/-a matja3 » Po Dec 13, 2010 20:57

Sem že nabavil gumo (hypalon) 4.7m+honda 45, po mojem bo to zadostovalo za dva. :wink: Hvala za informacije in ponudbo. Lp, Matjaz
janadino
Admiral
Prispevkov: 3977
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » To Dec 14, 2010 10:42

Pametno, gumenjak je pravi nakup. :lol: :lol: :lol:
Guma je guma, zaenkrat.
kulio
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Dec 13, 2010 15:28

OdgovorNapisal/-a kulio » To Dec 14, 2010 12:30

meni ni vsec ker nima nic prostora,
janadino
Admiral
Prispevkov: 3977
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » To Dec 14, 2010 14:48

No, ima manj prostora in ne nič. Ampak kak za koga in za kake namene uporablja čoln. Jaz imam gumenjaka že od nekdaj, tudi z ostalimi čolni primerljive dolžine sem plul pa zaenkrat še nimam namena preiti na trdega. :lol:
Sem bil letos in lani z manjšim na ruti 4 dni pa je tudi bila vsa prtljaga pod streho, tak da ima za moje potrebe zadosti prostora. Res pa je, da ga imajo fišermani še več. :D
Guma je guma, zaenkrat.
bsc46
Admiral
Prispevkov: 736
Pridružen: To Dec 08, 2009 11:39
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a bsc46 » To Dec 14, 2010 16:01

In na ruti smo z 4-mi gumicami na Iloviku pripeljali vse udeležence rute prav do šanka.
Ljubitelj narave
janadino
Admiral
Prispevkov: 3977
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Sr Dec 15, 2010 07:19

In nazaj, da ne bo pomote. :lol:
Guma je guma, zaenkrat.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov