Ta debata je bila na forumu pred par leti. Takrat je prevladalo mnenje, da je boljše, če je motor spuščen, najslabše pa je, če je motor le delno v vodi, ker takrat tečejo največji galvanski tokovi.
Jaz imam motor spuščen do konca dol, da je vodilo od trima zaščiteno pred korozijo. Čoln je v vodi pol leta.
PRIVEZ ČOLNA NA BOJO
Moderatorji: moderator2, cibro, moderator
Ja debata je res že bila.Moje mnenje je , da je bolje ga imeti not kot pa zunaj
.Zakaj
Zato ker motor, ki je potopljen v morje,ni v stiku (notranjost motorja) z zrakom in posledično ne pride do poškodb v motorju.Sol v njemu se pač nemore kristalizirati, saj tudi vemo, da kisik in morska voda delata škodo
Zato je tudi priporočljivo, ko damo plovilo iz vode čimprej sprati motor z sladko vodo 
Ure dnevi leta tečejo....
- Savo1953
- Admiral
- Prispevkov: 956
- Pridružen: Če Jan 22, 2009 13:32
- Kraj: Škofljica - Kvarner (Duga uvala)
Nisem strokovnjak, da bi lahko rekel kaj je boljše, bi pa opozoril na "cinkprotektorje"..
Novejši jih imajo praktično vsi, medtem ko starejši motorji le teh nimajo... če imato motor konstantno spuščen v vodo, nima pa protektorjev svetujem, da jih dodatno namestite....
Novejši jih imajo praktično vsi, medtem ko starejši motorji le teh nimajo... če imato motor konstantno spuščen v vodo, nima pa protektorjev svetujem, da jih dodatno namestite....
Kdor hoče, najde pot, kdor noče, najde izgovor.
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov
