PRIVEZ ČOLNA NA BOJO

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2024
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Če Dec 16, 2010 19:29

Ta debata je bila na forumu pred par leti. Takrat je prevladalo mnenje, da je boljše, če je motor spuščen, najslabše pa je, če je motor le delno v vodi, ker takrat tečejo največji galvanski tokovi.
Jaz imam motor spuščen do konca dol, da je vodilo od trima zaščiteno pred korozijo. Čoln je v vodi pol leta.
mirno morje
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Če Dec 16, 2010 19:43

Ja debata je res že bila.Moje mnenje je , da je bolje ga imeti not kot pa zunaj :lol: .Zakaj :?: Zato ker motor, ki je potopljen v morje,ni v stiku (notranjost motorja) z zrakom in posledično ne pride do poškodb v motorju.Sol v njemu se pač nemore kristalizirati, saj tudi vemo, da kisik in morska voda delata škodo :!: Zato je tudi priporočljivo, ko damo plovilo iz vode čimprej sprati motor z sladko vodo :!:
Ure dnevi leta tečejo....
janadino
Admiral
Prispevkov: 3977
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Pe Dec 17, 2010 07:08

V teh treh tednih ne bo tudi nobene škode, če bo motor v vodi, edino malo se bojo alge gor nabrale, če pa čoln dosti uporabljaš pa se še to ne bojo vtegnile. :lol:
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
Savo1953
Admiral
Prispevkov: 956
Pridružen: Če Jan 22, 2009 13:32
Kraj: Škofljica - Kvarner (Duga uvala)

OdgovorNapisal/-a Savo1953 » Pe Dec 17, 2010 07:34

Nisem strokovnjak, da bi lahko rekel kaj je boljše, bi pa opozoril na "cinkprotektorje"..
Novejši jih imajo praktično vsi, medtem ko starejši motorji le teh nimajo... če imato motor konstantno spuščen v vodo, nima pa protektorjev svetujem, da jih dodatno namestite....
Kdor hoče, najde pot, kdor noče, najde izgovor.
mirko
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Po Jun 28, 2010 16:17

OdgovorNapisal/-a mirko » Pe Dec 17, 2010 07:56

malo sem tudi gledal komunalne priveze v izoli in kopru pa nevem če sem videl kakšen čoln, da bi imel spuščen motor. vsi so imeli dvignjen.
janadino
Admiral
Prispevkov: 3977
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Pe Dec 17, 2010 08:18

Govorimo o čolnu, ki je tri tedne v vodi in ne o čolnih, ki so v vodi celo leto. :!:
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
sacs
Viceadmiral
Prispevkov: 433
Pridružen: Sr Jul 29, 2009 07:25

OdgovorNapisal/-a sacs » Pe Dec 17, 2010 08:33

sam ga mam rajši gor kot pa da mi dol visi :oops:
ne se đalabajat
Uporabniški avatar
Savo1953
Admiral
Prispevkov: 956
Pridružen: Če Jan 22, 2009 13:32
Kraj: Škofljica - Kvarner (Duga uvala)

OdgovorNapisal/-a Savo1953 » Pe Dec 17, 2010 08:44

sacs napisal/-a:sam ga mam rajši gor kot pa da mi dol visi :oops:


:D :D
Kdor hoče, najde pot, kdor noče, najde izgovor.
klemzi
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 15:24
Kraj: trzin

OdgovorNapisal/-a klemzi » Pe Dec 17, 2010 15:27

http://www.morjeplovec.net/forum/viewto ... ga+motorja

Tukaj je že bila debata o položaju.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov