Nakup gliserja

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

HorvatZ
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: So Jul 14, 2012 11:04

OdgovorNapisal/-a HorvatZ » Ne Jul 15, 2012 23:29

Gaso napisal/-a:Najlažje ti lahko pomagam, če mi poveš koliko si na leto pripravljen plačati za čoln in z njim povezanimi stroški.


Za čoln sva pripravljena plačati okrog 100kE, na leto kot gledam z mojim laičnim znanjem so stroški z privezom, servisi, ter gorivom. Ker niti ne vem za kateri čoln se bova odločila težko rečem, kakršni bodo pač bodo. Če na kratko povzamem, za ta denar bi rad maksimalno možno potovalno hitrost kot je pač realno glede na proračun.

Za pomoč se najlepše zahvaljujem.

LP
janozr1
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: To Sep 01, 2009 18:43

OdgovorNapisal/-a janozr1 » Po Jul 16, 2012 20:59

marina Sukošan................

Slika

Uploaded with ImageShack.us
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Jul 16, 2012 21:23

Še ena možnost: da je imel HorvatZ z miljami v mislih MPH in ne knot, torej kopenske milje na uro in ne vozlov oziroma morskih milj na uro.

80 MPH je okrog 130 km/h, 80 kn je okrog 150 km/h.

80 MPH barke so še vedno zelo solidno dirkalne, ampak vendar že precej bolj dosegljive.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Po Jul 16, 2012 22:19

Če bi imel v mislih km/h, bi mu lahko pomagali ( fantje pozabljate tudi na dva dizla in na dve spalnici ;) )
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
polanc
Admiral
Prispevkov: 9474
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Jul 16, 2012 22:48

Za to hitrost in ta komfort spremeni 100 ke v 400 ke,na lagru beri na računu imejta za navtiko 500 ke, toliko bo zneslo gorivo,servisi in marine v enih 2 do 3 letih.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov