volvo penta
Moderatorji: moderator2, cibro, moderator
- habibi Vll
- Admiral
- Prispevkov: 4361
- Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
- Kraj: LJ.Vižmarje
Številka ki je vtisnjena na bloku motorja je relevantna , seveda če je ni kdo na novo naštemplal.
Iz nje pa razbereš sledeče:
Primer
502BPRAMH pomeni
50 - prostornina v litrih (50=5.0,57=5.7 ..)
2 - vplinjač 2 ali 4 grla (2 =2 , 4=4 )
B - Prva verzija motorja ali spremenjena (A - prva, B - druga ...)
P - krmilni mehanizem za peto ( P - Power, M - Mechanical)
R - smer vrtenja elise ( E - bodisi levo bodisi desno , R - desno, L- levo)
AMH - modelno leto ( MDA -1994 , HUB -1995,NCA - 1996, LKD -1997, BYC -1998)
pred letom 94 nisem pisal ker imaš motor nekje iz tega obdobja po letu 1994.
Upam da boš razbral prave podatke o tvojem motorju ( če je seveda številka originalna).
Iz nje pa razbereš sledeče:
Primer
502BPRAMH pomeni
50 - prostornina v litrih (50=5.0,57=5.7 ..)
2 - vplinjač 2 ali 4 grla (2 =2 , 4=4 )
B - Prva verzija motorja ali spremenjena (A - prva, B - druga ...)
P - krmilni mehanizem za peto ( P - Power, M - Mechanical)
R - smer vrtenja elise ( E - bodisi levo bodisi desno , R - desno, L- levo)
AMH - modelno leto ( MDA -1994 , HUB -1995,NCA - 1996, LKD -1997, BYC -1998)
pred letom 94 nisem pisal ker imaš motor nekje iz tega obdobja po letu 1994.
Upam da boš razbral prave podatke o tvojem motorju ( če je seveda številka originalna).
Na motorju imaš na zadnji strani bloka odtisnjeno serijsko številko. Če pogledaš v smeri kjer se združita izpušni veji boš na bloku motorja našel številko. Če je čoln registriran pri nas v SLO imaš serijsko številko motorja tudi v vpisniku. Če je ni, pa vprašaj g. Bana bo v dokumentaciji pogledal, ker sigurno obstaja.
Peškan, maš kej podatkov o porabi, hitrosti ipd?
Jaz sem dal končno v vodo penta 5.7, letnik 99 pa sem malo "razočaran" ali pa zaskrbljen saj imam pri 3000 obratih hitrost 19 vozlov, če dam gas do daske pa je to 25 vozlov, kar se mi zdi vsaj nekaj milj/uro premalo ali se motim?
Jaz sem dal končno v vodo penta 5.7, letnik 99 pa sem malo "razočaran" ali pa zaskrbljen saj imam pri 3000 obratih hitrost 19 vozlov, če dam gas do daske pa je to 25 vozlov, kar se mi zdi vsaj nekaj milj/uro premalo ali se motim?
Wellcraft 2600 Martinique
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

