volvo penta

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4361
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » So Apr 16, 2016 08:35

Po tipu in št.motorja,ki je vtisnjena na blok motorja.pokrov filtra uplinjača ali pokrov ventilov,nista mirodajna za podatke,ki so na nalepkah.Za kubaturo je najbolje sneti glavo motorja in fi bata.Ker 5.0in 5.7 imata rezlične bate.
mašinfirer
Uporabniški avatar
r1150r
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 131
Pridružen: To Avg 24, 2010 11:21

OdgovorNapisal/-a r1150r » Po Apr 18, 2016 17:00

Številka ki je vtisnjena na bloku motorja je relevantna , seveda če je ni kdo na novo naštemplal.
Iz nje pa razbereš sledeče:

Primer

502BPRAMH pomeni

50 - prostornina v litrih (50=5.0,57=5.7 ..)
2 - vplinjač 2 ali 4 grla (2 =2 , 4=4 )
B - Prva verzija motorja ali spremenjena (A - prva, B - druga ...)
P - krmilni mehanizem za peto ( P - Power, M - Mechanical)
R - smer vrtenja elise ( E - bodisi levo bodisi desno , R - desno, L- levo)
AMH - modelno leto ( MDA -1994 , HUB -1995,NCA - 1996, LKD -1997, BYC -1998)
pred letom 94 nisem pisal ker imaš motor nekje iz tega obdobja po letu 1994.
Upam da boš razbral prave podatke o tvojem motorju ( če je seveda številka originalna).
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2295
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » Po Apr 18, 2016 20:40

Super hvala. Bom preveril.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9475
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Apr 18, 2016 23:36

fi bata krat hodvolumen valja se reče krat število batov.. :lol:
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1236
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » To Apr 19, 2016 14:13

pešekan napisal/-a:V knjizici mi pise 157.3kw, to pa je slabih 220km. Motor pa je 5.7. Se mi zdi malo kw


Moj je 1999 letnik in VOLVO PENTA 5,7 GL/DP, ter ima 186,42kw, kar da okroglih 250 konjev
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2295
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » Sr Apr 20, 2016 13:07

Ne najdem kje bi bilo, na pokrovu ventilov so te nalepke
Slika
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1236
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Sr Apr 20, 2016 13:12

Jst mam v dokumentaciji serijsko, pa sem pri njih na netu po vsem tem preveril in pridobil vse podatke
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2295
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » Sr Apr 20, 2016 14:08

meni ne piše nikjer v dokumenttih št motorja
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2295
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » Pe Apr 22, 2016 13:27

Po kilovatih sem na netu našel model 5,7 158 kw, model GL57PLKR.
Uporabniški avatar
r1150r
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 131
Pridružen: To Avg 24, 2010 11:21

OdgovorNapisal/-a r1150r » To Apr 26, 2016 15:29

Na motorju imaš na zadnji strani bloka odtisnjeno serijsko številko. Če pogledaš v smeri kjer se združita izpušni veji boš na bloku motorja našel številko. Če je čoln registriran pri nas v SLO imaš serijsko številko motorja tudi v vpisniku. Če je ni, pa vprašaj g. Bana bo v dokumentaciji pogledal, ker sigurno obstaja.
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2295
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » To Apr 26, 2016 16:01

reg. je hrvaška, bom probal še na bloku najt št., malo sem gledal po internetu in bi ta model nekje odgovarjal model GL57PLKR let. 97
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2295
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » To Maj 03, 2016 22:29

Na bloku od zadaj je izbočena številka na eni strani 10243880 na drugi strani bloka pa 57LGSG1 ali to kaj pomeni?
Na izpušnem kolenu pa je 3857402
Uporabniški avatar
r1150r
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 131
Pridružen: To Avg 24, 2010 11:21

OdgovorNapisal/-a r1150r » Sr Maj 04, 2016 08:08

Številke na bloku predstavljajo samo ID odlitka bloka in iz katerega materiala je odlit. Iz dolge izveš da je to blok za 5.7 l model 350 proizvajalca GM ki je bil odlit med letom 95 in 00. Številka na kolenu pa je kataloška številka kolena Volvo Penta. Saj boš našel pravo , sigurno je še kje vidna.
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2295
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » Sr Maj 04, 2016 19:38

Nasel tablico pri oljnem filtru. 57GL PLKR
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1236
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » To Jun 28, 2016 10:38

Peškan, maš kej podatkov o porabi, hitrosti ipd?

Jaz sem dal končno v vodo penta 5.7, letnik 99 pa sem malo "razočaran" ali pa zaskrbljen saj imam pri 3000 obratih hitrost 19 vozlov, če dam gas do daske pa je to 25 vozlov, kar se mi zdi vsaj nekaj milj/uro premalo ali se motim?
Wellcraft 2600 Martinique

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov