Da ne govorimo o Detroit Diesel dvotaktnikih, ki so kar se mene tiče tehnološki pornič.
https://youtu.be/yR9I1x2Ix-0
https://youtu.be/lcBiCyX9lnk
Nova serija Mercury 15/20
Moderatorji: moderator2, cibro, moderator
Re: Nova serija Mercury 15/20
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
- Marcel_Mastnak
- Admiral
- Prispevkov: 4061
- Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
- Kraj: Celje
Re: Nova serija Mercury 15/20
Aegir tu ti dam prav! Dokler bojo motorke in prenosne kosilnice 2T ni debate kaj je boljse! Zakaj bi vso to kramo ki povzroca tezo in kvarljive sklope in nenadzadnje drazjo ceno pri nakupu nosili in vozili zraven? Zaradi porabe??? Lepo prosim, kdo bo raje dal 500€ vec za izvenkrmnik ki bo na dopust porabil za 30€ manj goriva
poraba pri motorjih do 20ps je zanemarljiva spremenljivka ce se gres nek hobi ali luksuz... mene v tem segmentu 4t nevem ce bo preprical. Ker ne bom mel vrjetno 200ps outboarda. Ce pa ze potem pa bi vrjetno tudi en 2tponudil velik vec uzitka. Saj to je namen v navtiki al ne? Ekologija? Take sardelce kot smo mi s plastiko na vodi proti tankerjim... pesek v oci.
Re: Nova serija Mercury 15/20
pri večjih mašinah na bencin, ne moreš smotrno uporabljat 2T tehnologije za N/A mašine, razen če boš na 5L kubature dal 20 cilindrov.
enkrat obesi 2 150-200 konjska motorja na zrcalo, enega 2T, enega 4T.
jaz nisem šel nazaj na 2T. že sama kultiviranost, miren tek, brez hrupa in smradu, odtehta tistih par kg več. Ne vem pa, o kakšni ekplozivnosti govorite vsi, jaz enega ne vidim, da s familijo na krovu nabije gas do daske, da ujame tistih 0.3789 sekunde hitrejšje izglisiranje. kot da je važno to.
je pa res, da samo še envirude tišči naprej tele 2T zgodbe, pa se neki trudi dokazat kako je boljši 2T proti vsem ostalim, ostali vsi vozite pač 15 let ali starejše motorje, če so še 2T. to sploh ne moreš realno primerjat. Kot da bi zagovarjal 20 let starega golfa da je bolj vzdržjiv (čeprav je že 2x fasal generalko) kot pa en nov X6 BMW, star 1 teden.
ima pa potencial, samo naj najprej to razvijejo kje drugje, kjer je manj nevarno, kot na morju, če ti crkne vse skup.
enkrat obesi 2 150-200 konjska motorja na zrcalo, enega 2T, enega 4T.
jaz nisem šel nazaj na 2T. že sama kultiviranost, miren tek, brez hrupa in smradu, odtehta tistih par kg več. Ne vem pa, o kakšni ekplozivnosti govorite vsi, jaz enega ne vidim, da s familijo na krovu nabije gas do daske, da ujame tistih 0.3789 sekunde hitrejšje izglisiranje. kot da je važno to.
je pa res, da samo še envirude tišči naprej tele 2T zgodbe, pa se neki trudi dokazat kako je boljši 2T proti vsem ostalim, ostali vsi vozite pač 15 let ali starejše motorje, če so še 2T. to sploh ne moreš realno primerjat. Kot da bi zagovarjal 20 let starega golfa da je bolj vzdržjiv (čeprav je že 2x fasal generalko) kot pa en nov X6 BMW, star 1 teden.
ima pa potencial, samo naj najprej to razvijejo kje drugje, kjer je manj nevarno, kot na morju, če ti crkne vse skup.
Re: Nova serija Mercury 15/20
Sori kremen ampak problem je samo v tem da pojma nimaš o čem govoriš. Lahko k meni prideš na inštrukcije kadar hočeš - brezplačno. (no en sidr mi boš odrezal
)
Dvotaktnik bo 1:1 požrl 4 taktnika s kostmi vred vedno. To si lahko za prvo božjo zapoved vzameš.
Ostalo pa je dokler en tanker/kontejner (pluje jih pa nekih 100.000) na leto za 50 miljonov avtomobilov onesnaži okolje samo dobro striženje ovc.
Pa da ne bo pomote danes sem sestavljal 750 konjski 4 taktnik in sem super ljubitelj tako 4 taknikov kot 2.
Če ti ne gre skupaj kaj si samo poglej kater izvenkrmni motor drži svetovni hitrostni rekord.
Dvotaktnik bo 1:1 požrl 4 taktnika s kostmi vred vedno. To si lahko za prvo božjo zapoved vzameš.
Ostalo pa je dokler en tanker/kontejner (pluje jih pa nekih 100.000) na leto za 50 miljonov avtomobilov onesnaži okolje samo dobro striženje ovc.
Pa da ne bo pomote danes sem sestavljal 750 konjski 4 taktnik in sem super ljubitelj tako 4 taknikov kot 2.
Če ti ne gre skupaj kaj si samo poglej kater izvenkrmni motor drži svetovni hitrostni rekord.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti
